Skocz do zawartości

"Estetyczne oploty" :)


Recommended Posts

Jak oplotę swój to wstawię.

 

Na razie czekam na obudowę Corsair 600t white i muszę zamówić jakiś modularny zasilacz myślę nad ocz zt 650W.



@2up

A kto inny wykona taką usługę na najwyższym poziomie ? Może SleeveKing :hahaha:

 

Pan Henio,a tak na serio to darmacz wykonuje na najwyższy poziomie ale czasami przesadza z czasem realizacji zamówień.

Edytowane przez aro7530
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Technika z pierwszego postu z małą modyfikacją. Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Chyba popełniłem małego zonka podczas oplatania kabelków od zasilacza. Zrobiłem pojedyńcze oploty na całej długości przewodów i teraz nie wiem czy się mieszczą w otwór w obudowie zasilacza. Przeglądałem kilka modów i w większości cała wiązka jest opleciona i dopiero później zaczynają się pojedyńcze.

 

Czy zrobiłem źle?  :(

Link to post
Share on other sites

Te oploty poliestrowe 6mm http://allegro.pl/oplot-poliestrowy-sr-6mm-do-ochrony-kabli-i3095501498.html są rozciągliwe? na większą średnicę, tak aby przepchnąć je przez wtyczkę?. Chciałbym opleść kable USB (z przedniego panelu) podpięte do płyty głównej, a jak wiadomo wtyczki są szerokie na jakieś 10mm.

Edytowane przez maczeta555
Link to post
Share on other sites

a co sądzicie o takich przedłużaczach? kabelków http://www.bitfenix.com/global/en/products/premium-modding/alchemy-cables#gallery

może mieć to jakiś wpływ np na zasilanie? jakbym kupił ATX 24 Pin Extension 30cm.

 

Jeżeli nie chcesz białych to jest w porządku. Z tego co słyszałem (nie miałem ich w swoich rękach) to tylko białe wyglądają okropnie... Są zrobione z oplotu materiałowego , przez co się niszczą, wyglądają okropnie. Ale to tylko białe. Bitfenix wie, że jest taki problem i wymieniają je bez problemu.

 

Są zrobione taką metodą, że oplot jest zaciśnięty razem z pinem na kablu, przez co mogą się trochę niszczyć (mam nadzieję, że wiesz jak wygląda zniszczony materiał, nie wiem jak to nazwać.) przy złączu.

 

Następną sprawą jest to, że przewody są różnej długości. Jeżeli nie masz przedłużki za tacką to nie wygląda to najlepiej. Jeżeli jednak masz za tacką i masz trochę czasu żeby to ułożyć to jest w porządku.

 

Mimo wszystko można pochwalić Bitfenix za kable SATA. Wyglądają dobrze, a jeżeli masz materiałowy oplot na kablach to idealnie pasuje. Oplot jest znowu zaciśnięty ze złączem, przez co wygląda elegancko.

 

Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na coś porządniejszego to przedłużki bitfenixa dobrze zdadzą swoją rolę, ale jeżeli to ma wyglądać i jedziesz po kosztach to robisz to źle ;P

 

Trochę zaplątałem, ale nie jestem dobry w pisaniu...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy odkopię temat czy nie, ale chciałbym opleść kable z front panelu obudowy, oraz wentylatorów, i czy poleci mi ktoś w miare tanie oploty i na końcówki termokurcze, wszystko w kolorze czarnym, chyba że ma ktoś moda CM 690 II z niebieskimi/białbymi kablami od frontu i wentyli.

Najlepiej gdzieś gdzie istenieje przesyłka pobraniowa, ale to niekoniecznie.

 

Muszę wyrobić się w cenie 50zł, ale to chyba nie problem, bo 690 II nie ma aż tak długich kabli.

Pytanko jeszcze mam jak opleść kable od USB,

Jakiej średnicy oplotów potrzebuję do jakich kabli, i jakich termokurczy :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...