Skocz do zawartości

"Estetyczne oploty" :)


Recommended Posts

Tak sie tylko upewnie niechce coś zwalić jak sie za to zabiore ..

Jako ze nie mam zasilacza modularnego to musze zrobić przedluzacze oplecione.

 

Chyba nie będzie sensu robić dłuższych ich niż 15 cm? Wiadomo z moleksem data i wentylatorami.będę bawił sie na koniec.

 

By sie ładnie zawijaly mam krancowe kable skrócić o ~1,5 si?

 

Czy kolory kabli są istotne i jakie najlepiej kupić do tego?

 

@jacek czym malowales siatki mech przodu obudowy?

 

 

Link to post
Share on other sites

Chyba nie będzie sensu robić dłuższych ich niż 15 cm?

24 pin minimum 30 cm.

 

By sie ładnie zawijaly mam krancowe kable skrócić o ~1,5 si?

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/4m/kj/6i/k6s8n8.jpg

 

Zaznaczone na czerwono krótsze o około 1,5 cm od zewnętrznych.

Czyli 12 szt zewnętrznych 31,5 cm i 12 szt wewnętrznych 30 cm .

Im krótsze wewnętrzne, tym większy łuk, ale bez przesady.

 

 

Czy kolory kabli są istotne

Zazwyczaj są istotne, np jeśli robisz białe oploty musisz dać biały kabel .

 

 

jakie najlepiej kupić do tego?

Przewód kupisz u Darmacza.

 

@jacek czym malowales siatki mech przodu obudowy?

Której budy , starej ?

Jeśli tak, to malowałem lakierem - biały mat

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz profesjonalną zaciskarke za "niewielkie" pieniądze. Ta czerwona molexa jest zbędna, bo zaciśniesz tylko jeden z 2 zacisków plus to,że połamiesz blaszki lub zepniesz tak, że pin nie będzie trzymał przewodu. Mam obydwie zaciskarki i ta z linku co podałem to profesjonalna, bo zaciska całe blaszki w pinie plus ma mechanizm do którego nie musisz używać dużo siły w porównaniu do tych tanich podróbek.

Kable kupujesz w sklepie/hurtowni elektronicznej w twoim mieście za grubo taniej niż sprzedają je moddingowe sklepy. Kodówka przewodu to LGY-1 tylko upewnij się, że mają 2mm wraz z izolacją. Sam używam 3mm, bo trzymają się lepiej w konektorach, a to dla mnie ważne, bo ja w porównaniu do innych userów nie mam przedłużek tylko zfabrykowane przewody do mojego zasilacza. Ceny pinów w sklepach jakie podajecie też są dużo za wysokie. 10gr za jeden żeński pin ATX, a nie po 20-30gr. Niby różnice nie za duże, ale za jeden pin 20gr masz 2 za 10gr. W większej ilości to już wyraźna różnica.

 

Pozdrawiam Modderów.

Link to post
Share on other sites

Link do zaciskarki nie działa, przynajmniej mi :/ Jeśli możesz popraw .

Jakiej jakości są te piny ?

 

Wejdź na www.TME.eu i poszukaj zaciskarki o nazwie kodowej HT-225D. Tutaj macie link do tego jak mój komputer teraz wygląda. Jakość jak na starą Blackberry ze względu na kumpla i pożyczenie mu aparatu. Ale wracając do meritum sprawy ów zaciskarka jest jak za cenę ~85zł (nie wiem ile teraz) bezkonkurencyjna. Jest to to samo co Neils sprzedaj u siebie za 54 euro różnica - kolor i pewno firma. Co do pinów to nie czegoś takiego jak jakość. Pin to zwykła blaszka. Kupuje nonstop w bit-techu i jak na razie nie zawiodłem się ani razu. Nawet jak w pinie ci się blaszki odpowiedzialnie za trzymanie izolacji rozwalą to też za czysty kabel za [cenzura] nie urwą z w/w zaciskarką. Tyle, że jak już pisałem nie raz - ja robię oploty z paracordu który pięknię się topi przy zakończeniach i nie trzeba łapać blaszkami za oplot i ryzykować w razie słabego "chwytu" zacisku na czystym przewodzie, że po odłączaniu konektora może kabel wyjść. Pomysł przyznam dobry, ale w końcu te blaszki za pewnym razem pękną i oplot się uwolni. Ale każdy sposób jest dobry dopóki zadowala osobę robiącą sobie oploty.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

zastanawia mnie jak sie ma przedłużka kupiona od bitfenixa a zrobiona samemu pomijając kwestie satysfakcji "zrobilem to sam" jak policzylem to na sam material oplot + kablem trzeba wydać ~30 zł do 24pin do tego złącza piny no i czas, a przedłużacz bitfenixa ~40zł kosztuje.. a sadze ze mozna gdzies sie dogrzebac jakiejs znizki jakby ktos kupil caly zestaw i np. tak jak ja chce jeszcze kupic ze 2 sztuki 230mm specter pro :)

Link to post
Share on other sites

Dla osób, które chcą na szybko i bez robocizny kupuje się np. bitfenixa. Są ludzie, którzy zamiast przedłużek (tak jak ja) modują cały zasilacz dla estetyki. Bitfenix robią je z paracordu i sposobem pokazanym przez jacekgothic'a, czyli zaciskaniem blaszki wokół paracordu i izolacji. Pamiętaj tylko, że jak większość firm oni liczą, że jak ci się spierd... to kupisz nowe. Ja np. za 30m paracordu zapłaciłem 42 zł, za 1m przewodu lgy-1 3mm zapłaciłem 80gr (łącznie kupiłem 40m). Zamówiłem piny molexa ż/m (żeńskie/męskie), ATX'a żeńskie (raczej dokupiłem więcej; zawsze się przydadzą) piny do konektorów do wentylatorów. W obecnej chwili czekam na 10m czerwonego paracordu, by skończyć 8pin do CPU. Poza SATA data do którego musiałem użyć szerszego oploty nylonowego i rurki ternokurczliwej żadne inne przewody nie mają rurek łącznie z zasilaniem do dysków. W internecie jest pełno właśnie z rurkami. Mi się udało użyć cieńszych przewodów i wsadzić paracord do konektora saty aka bez użycia rurek termokurczliwych. Wole za kwotę około 100zł i około 10h pracy mieć coś co się nie spierd.. zrobione przez siebie, dla siebie. Oczywiście koszt i czas pracy jest pokazany dla mojego zasilacza i doświadczenia. Już nie wspominam, że 30 minut roboty i masz adapter molexa-3pin. Ja zrobiłem z 1 konektora molexa wyjście na 6 wentylatorów za bagatela 3 zł.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

no tak tylko jak pisalem wyzej ja mam biede bo mam zasilacz nie modularny i mam go na gwarancji ktorej nie chcialbym stracić bo ruszałem cos :)..

 

Fajnie by bylo jakby w pierwszym poscie byl tez taki krótki poradnik tej innej metody oplatania (bardziej wytrzymałej).. Bo z tematu robi się mały tasiemiec, i ciężko niektóre informacje wyłapać :)

 

co do wentylatorów to ja mam 3 gniazda do wpiecia na płycie głównej, a teraz jedzie do mnie rozgałeziacz i 2x120 u góry obudowy podłaczę na jednym.

 

Ogółny konspekt modingu mojego haf 922 to:

Malowanie:

- Przód siatki pomalować na biało.. mam tylko dylemat jak rozwiązać problem czarnego koloru panelu przedniego od karty dźwiękowej.

- Szkielet lakierowanie na czarno

- Na boku obudowy chciałbym walnąć albo biały cierń lub jakiegoś tribala

 

Wentyle:

Muszę zobaczyć tylko jak to wyjdzie przepływowo bym nie dał ciała ale docelow (jak wejdzie) to chcialbym:

 

Nawiew:

1x 230 bit fenix specter pro bialy na przodzie

1x 230 lub 200 j.w na boku

1x 140 Arctic F14

 

Wywiew:

2x 120 lub 140 góra prawdopodobnie Arctic F12

1x 120 plecy F12

 

cooler cpu ma juz w drodze 2xF12

 

Kable:

 

- Białe przedłużacze lub cale kable

- nie wiem co zrobić z taśmą która łaczy kartę dźwiekową i panel przedni...

 

Oświetlenie

 

- to zostawiam na kniec bo nie mam pojecia jak ją oświetlić i oc by fajnie wyglądało.

 

 

Gotowe rozwiazanie bitfenixa jest latwiejsze ale mam świadomość że moj zamysł by BARDZO stracił na smaku jak bym nie zrobił tego wszystkiego sam :)

Link to post
Share on other sites

Da się zrobić oploty bez otwierania obudowy zasilacza nie modularnego, ALE nie będzie to wyglądać profesjonalnie. I do tego będziesz musiał użyć kilku rodzajów rurek termokurczliwych tj. o różnej średnicy przed i po podgrzaniu. Jedne będą formą zaczepu dla innych, ale jak już pisałem jest to możliwe bez otwierania obudowy w tym, że dużo dłużej zajmuje i trzeba mieć pojęcie wstępne projektu. Z drugiej strony można iść po najniższej linii oporu i robić oplot jeden dla np 3-4 kabli i zmniejszyć robocizne, ale tu już trzeba bawić się metodą prób i błędów. Zrobiłem klientowi zasiłke nie modularną z oplotami tyle, że mogłem otworzyć obudowę. Tu sytuacja jest podobna tylko zmniejszasz odległość "pracy" nad oplotami. Sam nigdy nie będę przekonany do przedłużek, bo z zasiłki idą zwykłe "paskudne" kable, a tu nagle zza obudowy wylatuje np. niebieski oplot w formie 24 osobnych już nie wspominając większej zabawy z kablami z tyłu obudowy. Ale to dobry "efekt" dla kogoś kto wciąż ma gwarancję i/lub niemodularny pół modularny zasilacz.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Planuje porobic oplociki na zasilaczu, a w zasadzie porobic samemu przedluzki gdyz zasilacz to XFX Core 550W i jest niemodularny. Prosilbym o pomoc w doborze komponentow jak i komentarz do tego co juz wybralem. Moze zeby bylo latwiej bede pisac o kazdym z osobna wiec pytania beda sie powtarzac za co z gory przepraszam.

 

Co do waszych uwag - Wasze ewentualne propozycje bardzo prosze popierac konkretnymi pozycjami w sklepach Darmacz BiTech lub Sleeveking, poniewaz z tych sklepow jakby co zamierzam korzystac.

 

Najpierw jednak mam dwa generalne pytania ktore tyczá sie wszystkich przedluzek

 

1) co jest lepsze w praktyce, lepiej ukladajace sie, trwalsze itd - NYLON czy SZMACIANKA ?? nie chce sugerowac odp ale w.g. mnie nylon, chyba nie bedzie sie tak strzepil, co nie ?

 

2) wiem ze o gustach sie nie dyskutuje ale jest tak. Przewodnim kolorem bedzie pomarancz wiec sila rzeczy oploty beda pomaranczowe, jak i termokurcze rowniez. Waham sie co do wtyczek - czy ladnie to wyglada jak wszystko jest jednego koloru (w tym wypadku pomarancz) czy moze zachowac klasyczny czarny kolor wtyczek ?

 

no to jedziemy

 

24PIN ATX

 

Planowana przedluzka. Juz mam pierwsze watpliwosci co do dlugosci. Piszecie ze minimium 30, a ja sie pytam - po cholere taki dlugi ? Wszak przewody ledwo co wychodza z backplate'a obudowy i juz odrazu z otworu gumowego w nim praktycznie wchodza do gniazda. pytam bo tu jest 24 kable i kazdy centymetr oplotu+kabla to jednak kasa.

 

kabel - AWG 18

oplot na kazdy kabel - tu mam troche zagwozdke. Jako ze chcialbym miec wszystkie oploty jednego rodzaju, jednej firmy, to wstepnie wybralem scorpiona od

 

Darmacza. Ale tu problem gdyz najmniejszy oplot jaki jest aktualnie dostepny to 4mm. Awg 18 ma 2mm srednicy wiec oplot 4mm nie wydaje sie za duzy ?

 

Owszem jest 3mm ale tylko na zamowienie ale bede sie dowiadywac czy mi darmacz tak i "uplecie". Jest jeszcz Nylon Premium 3,5mm, czyli spadachronowka.

 

Nie ma pochlebnych opini, ale jest mniejszy wiec byloby ok. Sam nie wiem. Generalnie chodzi mi w jakim rozmiarze sie obracac na AWG18

 

Rurki termo - jakie na jaki oplot. Oczywiscie jedna rurka na jeden kabel. (preferowana matowa)

 

 

8PIN EPS

 

Przedluzka w jednym oplocie wszystkie kable, z termokurczem maskujacym wtyczke. ma wygladac cos jak to

 

http://www.darmacz.pl/bmz_cache/c/cb2b54f9a00c0b9b6f96bea6b6d90187.image.240x240.jpg

kabel - AWG 18

oplot - mam do wyboru 6 lub 9mm. 6 to tak na styk i specjalnie na zamowienie a 9 nie bedzie za duza ?

termo - nie wiem (ale preferowana matowa)

 

6PIn PCI-E (2x)

Jak wyzej, przedluzka w jednym oplocie wszystkie kable, z termokurczem maskujacym wtyczke

kabel - AWG18

oplot - 6mm powinno starczyc

termo - nie wiem (ale preferowana matowa)

 

SATA DATA (sygnalowy)

Zaczynaja sie wieksze schody. No bo tak. Niby mam te standartowe pomaranczowe ale zeby zalozyc oplot i termo to musialbym miec na tyle duza srednice

 

zeby przeszla przez wtyczke, potem to bedzie latac jak zyd po pustym sklepie. Z drugiej strony sygnalowych data raczej sie nie robi, przynajmnie nie

 

widzialem wtyczek wiec po tym wnioskuje. Wiec chyba nie pozostaje nic innego jak robic juz na istniejacym. tyle ze ja mam te dluzsze wtyczki i z tym

 

termokurcz chyba sie nei na da, nie wiem jak ze sztywnoscia samej izolacji.

 

kabel - AWG18 czy AWG22 (AWG22 to chyba IDE molexem bylo zasilane, co nie ?)

oplot - 9mm ?

termo - nie wiem

 

odnosnie jeszcze sata sygnalowego - chowacie za backplate i wychodzicie z powrtotem przez dziure czy bezposrednio do dyski-plyta glowna ?

 

 

SATA POWER

W zasilaczu mam fajny szeregowy przewod na chyba 3-4 dyski. Pasowalby taki, mozna zrobic, ale chyba dam se siana bo i tak tego nie widac, przeowdy

 

praktycznia wychodza z dyskow (oczywiscie dyski w koszyku tak ze wyjscia sa z tylu) i praktycznie odraz chowaja sie za backplate. nie ma szans tego

 

ujzec. W cooling.pl jest gotowiec pomaranczowy chyba na 4 dyski Bitfenixa, moze obstanie jak juz bardzo byc chcial.

 

MOLEX

Nie wiem czy mi sie przyda ale moze cos byc na rzeczy jesli chodzi o wentylatory dlatego pytam

 

kabel - AWG22

oplot - 6mm ?

termo - nie wiem czy jest mozliwe zeby naszlo na wtyczke, jesli tak to jakie.

 

Generalnie, przydalaby sie tabelka doboru oplotow i termokurczy w zaleznosci od 1) grubosci pojedynczego przewodu 2) grubosci i ilosci wielu przewodow 3) czy termokurcz ma nachodzic na wtyczke czy nie itd.

 

Przewody wentylatorow

kabel - AWG26 (jeden wentylator) lub AWG24 (wiecej niz jeden wentylator)

oplot - 4mm (na 3 jak i 4 przewody (PWM) )

termo - nie wiem

 

To chyba tyle

 

Zaznaczam, wszystkie przewody, procz 24PIN ATX, beda w jednym oplocie.

Link to post
Share on other sites

Uff, jest trochę tych pytań i wątpliwości, ale spieszę z odpowiedziami:

 

- najlepiej układa się i przy okazji świetnie wygląda, oplot nylonowy, np. z tańszych DSG-Canusa lub z droższych Scorpion - szmacianka po jakimś czasie, jaka by nie była, po pewnym czasie użytkowania będzie brzydko wyglądać

 

- wtyczki najlepiej zastosować koloru czarnego/białego, ponieważ inne kolory nie prezentują się okazale, ze względu na lekko prześwitujący rodzaj plastiku - przy pomarańczowym zalecałbym kolor czarny

 

- oplot nylonowy jest elastyczny, więc pomimo tego że ma średnicę 4mm, po nałożeniu na przewód będzie dobrze wyglądał, gdyż ściśniemy go i mocno 'przykleimy' do przewodu

 

- 24pin ATX - proponuję użyć rurki czarnej MDPC, po zgrzaniu jest delikatnie matowa, mocno trzyma oplot, wygląda znakomicie, lepszej póki co nikt nie znalazł. Co do długości najmniejsza polecana długość to 20cm, więc opinie że musi być 30cm są przesadzone

 

- 8pin EPS i 6pin GPU PCI-e - w tym przypadku nie ma przeszkód, aby zastosować jeden oplot i nałożyć go na wiązkę. Co do rurek to polecam znowu MDPC, oczywiście koloru czarnego

 

- Kable SATA - oplot koloru pomarańczowego o średnicy odpowiedniej to założenia na SATA jest dostępny bez problemów. Po założeniu go na kabel, podobnie jak z mniejszymi średnicami, należy go ścisnąć, a będzie pięknie przylegał do przewodu, elegancko się prezentując.W tym przypadku również czarna rurka MDPC

 

- MOLEX - przewód 18AWG, zalecane zastosowanie pojedynczego oplotu na każdy przewód, ze względu na wygląd oczywiście. Rurka termokurczliwa może zostać nałożona na wtyczkę, są odpowiednie rozmiary - rzecz jasna także MDPC.

 

- FAN - tu wystarczy już przewód 26AWG. Oplot silnie wskazany 3mm na jeden przewód lub 4mm na wszystkie trzy. Rurka wskazana, jak zwykle ze względu na wygląd.

Link to post
Share on other sites

- 24pin ATX - proponuję użyć rurki czarnej MDPC, po zgrzaniu jest delikatnie matowa, mocno trzyma oplot, wygląda znakomicie, lepszej póki co nikt nie znalazł. Co do długości najmniejsza polecana długość to 20cm, więc opinie że musi być 30cm są przesadzone

jesli chodzi o czarne/biale wtyczki (w moim przypadku raczej czarne) to jeszcze jestem w stanie przekabacic ten pomysl. natomiast co do czarnego termokurcza nie jestem przekonany. Naprawde nie ma sensownych pomaranczowych matowych termokurczy ? akurat Mdpc nie ma :/

 

- 8pin EPS i 6pin GPU PCI-e - w tym przypadku nie ma przeszkód, aby zastosować jeden oplot i nałożyć go na wiązkę. Co do rurek to polecam znowu MDPC, oczywiście koloru czarnego

j.w.

 

- Kable SATA - oplot koloru pomarańczowego o średnicy odpowiedniej to założenia na SATA jest dostępny bez problemów. Po założeniu go na kabel, podobnie jak z mniejszymi średnicami, należy go ścisnąć, a będzie pięknie przylegał do przewodu, elegancko się prezentując.W tym przypadku również czarna rurka MDPC

Scisnac ? tak na czuja powiem ze zeby przylegal do pzrewodu to chyba wlasnie tzreba rozciagnac. co to rurek to j.w.

 

- MOLEX - przewód 18AWG, zalecane zastosowanie pojedynczego oplotu na każdy przewód, ze względu na wygląd oczywiście. Rurka termokurczliwa może zostać nałożona na wtyczkę, są odpowiednie rozmiary - rzecz jasna także MDPC.

no wlasnie ja chcialem zeby bylo wszystkow jednym temacie (procz 24 bo tu sie nie da) i wszystko w jednym oplocie. dlaczego niby mialoby to zle wygladac ?

 

 

generalnie dzieki za info, ale to jest dla mnie trochę powierzchowne, nie poparte konkretnymi liczbami. Ale dzieki dzieki. jacekgothic co powiesz ? wszak Ty tu tesz brylujesz

Edytowane przez tommiyacht
Link to post
Share on other sites

Co do jakości i rodzaju oplotu Sleeveking wyczerpał temat.

Wtyczki czarne lub białe / białe nie przezroczyste, może być problem ze zdobyciem 24 pin / osobiście widzę do pomarańczu czarne.

Na przedłużkę 24 pin nie zakładał bym termokurczy, na pozostałe z racji zastosowania pojedynczego oplotu, konieczność

Rurka oczywiście matowa idealnie byłoby w kolorze oplotu.

Robiłem pomarańczowe oploty i zauważyłem, że kolor izolacji przewodu jest bardzo istotny.

Zakładając pomarańczowy oplot na czarne przewody i ten sam oplot na pomarańczowe wychodzi zupełnie inny odcień całości.

Generalnie zasada jest taka, jaki kolor oplotu, taki kolor izolacji przewodu.

Przy 24 pin zwróć uwagę na odpowiednią różnicę w długościach 12 kabli wewnętrznych i 12 zewnętrznych, aby wyszedł Ci ładny łuk / pisałem już o tym /

To tak na szybko, potem konkretne cyferki ;)

Link to post
Share on other sites

Co do jakości i rodzaju oplotu Sleeveking wyczerpał temat.

czyli oploty DSG-canusa mimo bardzo niskiej ceny, są godne polecenia ? jest sesn doplacac do skorpiona ?

 

Wtyczki czarne lub białe / białe nie przezroczyste, może być problem ze zdobyciem 24 pin / osobiście widzę do pomarańczu czarne.

znalazlem wszystkie pomaranczowe na angeli (i meskie i zenskie, nie mają tylko sata), wiec albo pomarancz albo czern

 

Na przedłużkę 24 pin nie zakładał bym termokurczy

chodzilo mi o takie, na pojedyncze przewody, rozumiem ze o tym piszesz ?

 

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT-zmEsTAERZBFIOx8RWde53RGXqAft0IklxcXhamc5jRxjfJqkIg

 

Rurka oczywiście matowa idealnie byłoby w kolorze oplotu

ta co podał tarrok111 jest matowa ? ale to i tak nie załatwia sprawy, potzrebuje z kilka rodzajów, potrzebuje duzej bazy (sklepu) termokurczy zeby był jakis wybór

 

 

 

Robiłem pomarańczowe oploty i zauważyłem, że kolor izolacji przewodu jest bardzo istotny. Zakładając pomarańczowy oplot na czarne przewody i ten sam oplot na pomarańczowe wychodzi zupełnie inny odcień całości.

 

znalazlem tylko takie http://www.darmacz.p...products_id=381 gdzie w opisie jest wybór koloru i jest pomarancz, są najtansze ale mam nadzieje że mogą byc ?

 

czekam na cyferki z niecierpliwoscią

Edytowane przez tommiyacht
Link to post
Share on other sites

znalazlem tylko takie http://www.darmacz.p...products_id=381 gdzie w opisie jest wybór koloru i jest pomarancz, są najtansze ale mam nadzieje że mogą byc ?

26 AWG to straszna cienizna , nadaje się jedynie do wentylatorów, kabli sygnałowych / panel przedni HDD LED itp. /

 

czyli oploty DSG-canusa mimo bardzo niskiej ceny, są godne polecenia ? jest sesn doplacac do skorpiona ?

Masz kasę dopłać, nie masz bierz ten.

 

Wtyczki- osobiście brał bym czarne, kolor na fotkach w sklepie nie odzwierciedla rzeczywistości.

 

chodzilo mi o takie, na pojedyncze przewody, rozumiem ze o tym piszesz ? http://t2.gstatic.co...hamc5jRxjfJqkIg

Tak, pojedyncze przewody bez rurek, teraz już termo prawie nikt nie używa.

 

ta co podał tarrok111 jest matowa ? ale to i tak nie załatwia sprawy, potzrebuje z kilka rodzajów, potrzebuje duzej bazy (sklepu) termokurczy zeby był jakis wybór

Idź do marketu elektrycznego lub budowlanego .

 

czekam na cyferki z niecierpliwoscią

Pojedyncze kable bez termo, wentyle oplot 4mm + termo.

SATA 8 mm + termo

termo - dobierz w sklepie pamiętając o stosunku kurczenia, optymalny 3:1, aczkolwiek im wyższy tym lepszy np. 4:1 bardzo dobry.

Jeśli będziesz zamawiał u przez neta / Darmacz , Sleeveking / Napisz aby Ci dobrali termo.

A najlepiej w Krakowie poszukaj dużego marketu elektrycznego, weź w kieszeń wtyczki i na miejscu dopasuj rurki pamiętając o ratio.

 

Będziesz oplatał pierwszy raz ? Potrenuj zanim zaczniesz, zwłaszcza z odpowiednim naciągnięciem oplotu na przewodzie.Gdybyś poskładał PC i wrzucił fotkę byłoby łatwiej.

Link to post
Share on other sites

26 AWG to straszna cienizna , nadaje się jedynie do wentylatorów, kabli sygnałowych / panel przedni HDD LED itp. /

pod linkiem ktory dalem jest cala rodzina kabli od AWG10 do 26. Napisalem to w tym kontekscie ze tylko od tej firmy w opsie widnieje ze maja pomaranczowy.

Potrenuj zanim zaczniesz, zwłaszcza z odpowiednim naciągnięciem oplotu na przewodzie

juz druga osoba to pisze. WTF ??? to tzreba jeszcze oplot naciagac juz na kablu zanim sie go zacisnie na pinie ? po co ? nie mozna w stanie "beznaprezeniowym" tego zacisnac ? co daje taki naciąg ?

 

Tak, pojedyncze przewody bez rurek, teraz już termo prawie nikt nie używa.

procz oplotu wiazki kilku kabli, to chyba oczywiste
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...