Skocz do zawartości

torrenty czy rapidshare i temu podobne? co szybsze i sprawniejsze?


Recommended Posts

Zależy od tego jakiego masz neta. Jeśli jakaś kupa to publiczne torrenty/darmowy rapid. Jeśli zaś masz szybki internet to fajne jest konto premium na rapidzie bo ściągasz bez limitów. Możesz też spróbować znaleźć prywatne sieci torrent ale nie jest to łatwe :D Tam czasem transfery sięgają 100mbps :)

Link to post
Share on other sites

Rapidshare było dobre kilka lat temu, teraz możnaby powiedzieć że upadło. Ludzie w ogóle tam nie wrzucają plików a jeśli już to sporadycznie. Obecnie tylko filesonic/fileserve, te dwa serwisy zdominowały neta :) Ja obecnie korzystam z takiego rozwiązania: premium na filesonicu za 2.99zł na miesiąc :wariat: i torrenty. Z torrentami to różnie bywa bo nie zawsze dobrze tam idzie a na premium filesonica ciągnie max prędkością na jaką pozwala łącze.

Link to post
Share on other sites

Do tego jDownloader i nie ma lepszego rozwiązania. Normalnie jak ściągam przez przeglądarkę to idzie słabo bo na 6Mbit które mam ciągnie ~140KB/s a w jD jak ustawię maksymalną ilość połączeń na 10 lub wyżej to ciągnie pełną przepustowością łącza a nawet i więcej :D

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Do tego jDownloader i nie ma lepszego rozwiązania. Normalnie jak ściągam przez przeglądarkę to idzie słabo bo na 6Mbit które mam ciągnie ~140KB/s a w jD jak ustawię maksymalną ilość połączeń na 10 lub wyżej to ciągnie pełną przepustowością łącza a nawet i więcej :D

Mój błąd, pomyliłem się... pisząc USDownloader oczywiście miałem namyśli jDownlader
Link to post
Share on other sites

na darmowym koncie rapida wyciaga mi ok 800-1000KB/s natomiast z torrenta jak jest duzo seedow to leci po 2300-2500 :P wszystko zalezy od tego czym dysponujesz czy masz konto premium czy nie masz. czy masz szybkie lacze czy nie. czy masz duzo seedow czy nie

Link to post
Share on other sites

Zależy od tego jakiego masz neta. Jeśli jakaś kupa to publiczne torrenty/darmowy rapid. Jeśli zaś masz szybki internet to fajne jest konto premium na rapidzie bo ściągasz bez limitów. Możesz też spróbować znaleźć prywatne sieci torrent ale nie jest to łatwe :D Tam czasem transfery sięgają 100mbps :)

Czasem ? 1Gbps użytkowników można coraz częściej spotkać a 100mbps to już prawie standard.

Link to post
Share on other sites

z torrentów pobierałem i 2,3MB/s

Ostatnio rapid próbuję się odbić i daje 1mb/s i nie musisz czekać co pobrany link, ale i tak inne serwer po prostu prześcignęły rapida i tyle. Tak jak pisali wyżej. JEśli torrent ma dużo seedów dobrze dających nie ma sobie równych, Jeśli jednak nie pozostaje nic innego niż linki to no cóż. Kontro premium na firesonicu czy fireserwerze albo darmowy rapid na mniejsze pliki.

Link to post
Share on other sites

Ja na darmowym Rapidzie miałem do 2mb/s ale oczywiście zależy co. Rapida nie polecam z tego powodu co wyżej kolega poruszył - jakoś mało się tego zrobiło w sieci. Rzeczywiście będę sam musiał Filesonica wykupic bo jak przeglądam stronki to najczęściej się chyba pojawia. Rapid tak miał z 2 lata temu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Racja, rapid wprowadził nielimitowane pobieranie żeby przyciągnąć klientów ale znalezienie linków z czymś wrzuconym na rapida graniczy z cudem. Teraz dominują filesonic/fileserve. Z czego ten pierwszy jest lepszy a konta na allegro są za grosze. :) Na torrenty to ja nie narzekam, trzeba poprostu dobre wstawki znaleźć i wtedy idzie pełną przepustowością łącza. Ja obecnie korzystam tylko z dwóch serwisów na które nie narzekam.

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...