Skocz do zawartości

Podkrecanie Athlon 1800+


Recommended Posts

Cześć, podkręciłem AMD 1800+ Trouberite(czy jakos tak) z 1500MHz na 2175Mhz.

http://img818.imageshack.us/img818/2856/beztytuufue.png

 

I jak daje fbs na 150Mhz to komputer się restartuje a zwiększać napięcie to się boje bo nie wiem ile on wytrzyma jakie jest bezpieczne napięcie ?.

Ile maxymalnie udało się komuś podkręcić ?

 

Komputer:

AMD Athlon 1800+

Ram: Coś koło 980mb

Zasilacz: Aż żal mi pisać jaki Codegen 300W

Płyta: MSI KT3V

Link to post
Share on other sites

Napięcie jest podniesione max ile płyta daje.

Napięcie 12v wynosi stabilne 12,6v (miernikiem)

Mam do was pytanie 3,3v to jest od zasilacza ? jak tak to którymi kablami leci abym mógł zmierzyć.

A co do ka boom to ten zasilacz już mi dużo razy wybuchł i z oryginalnych podzespołów to było tam dużo wymieniane.

A cha co to jest Aux ? bo zasilacz mi padał zawsze wtedy kiedy temp Aux sięgała 130 stopni ?

Edytowane przez vipcior
Link to post
Share on other sites

Płyt nie ma obsługi magistrali 166MHz? Jeśli nie to sięgnąłeś właśnie do MAX możliwości płyty. Poza tym, to o ile mi się dobrze wydaje, to Twój procesor to Athlon 2400, bo zegar bazowy dla rdzenia Thoroughbred wynosi 133MHz co przy mnożniku 15 daje częstotliwość nominalną 2000MHz.

Napięcie jest jeszcze akceptowalne, ale jeśli płyty nie obsługuje nominalnie FSB 166MHz to zapomnij o większym OC. W tej chwili masz podniesione taktowanie AGP i PCI, przez co po dobiciu do 150MHz płyta nie jest już w stanie działać stabilnie.

Sprawdź w BIOS czy możesz ręcznie ustawić na sztywno FSB166MHz, jeśli nie, to znaczy że musisz zrobić update bios-u albo masz płytę w pierwszej rewizji, która FSB166 nie obsługiwała (choć MSI twierdzi inaczej)

Link to post
Share on other sites

Zrestartowałem bios i ustawiło mi się:

FSB: 100Mhz

Ratio: Auto

Voltage: Auto

 

Kiedy zmienie na:

FSB: 100Mhz

Ratio: 15

Voltage: Auto

 

To komputer nie odpala, nie słyszę żeby dysk się odpalał.

 

Dla czego jak zmienię ratio na 15 to nie chce się odpalić a standardowo na Auto dziala na 15.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...