Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

w tym temacie chciałbym się dowiedzieć czy procesor Intel core i3 2100 jest warty zakupu. Chodzi o to ,że jest lepszy od takiego Phenoma II x4 955 w grach.Wiadomo ,że Intel ma tylko 2 rdzenie i 4 wątki które udają te rdzenie, Czy za jakieś 2-3 lata Intel będzie lepszy OD Phenoma? Coraz więcej gier obsługuje pełne 4 rdzenie których I3 nie posiada.Bo zastanawiam się nad tym czy kupić Phenoma czy i3.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

i3 już jest lepszy od Phenoma. Moim zdaniem nie pchaj się w tym momencie w AMD. i3 2100 mimo że ma dwa rdzenie to ma bardzo mocne rdzenie.

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/289?vs=88

 

Phenom II x4 jedynie lepszy jest w aplikacjach gdzie wymagana jest większa liczba rdzeni. Ale nie są to róznice tak kolosalne by przemawiały za jego zakupem. Skoro szukasz proca do gier to i3 2100. Z resztą pobór energii jednego a drugiego to już inna bajka (i3 mniej pobiera) a poza tym oba procesory są z innej "epoki".

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Temat wałkowany co najmniej 10 razy.

 

Sam stałem przed wyborem i ze względu na większość wydajność w grach wybrałem i3. Pod tym względem bierz, także to że intel jest bardziej przyszłościowy np. wychodzące w przyszłym roku Ivy Bridge będziesz mógł umieścić na sockecie 1155.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

phenom x4 955 be jest lepszym wyborem zwłaszcza do gier jego niepodważalną zaletą jest odblokowany mnożnik co czyni podkręcanie dziecinnie proste , i3 2100 nie da się podkręcić w grach wypada troszkę słabo http://pclab.pl/art44564-16.html kupując phenoma x4 955 be masz nie mal 95% pewności że podkręci się na 4ghz i więcej [ u mnie na 4230 mhz w kilka minut ] przy takich taktach i 3 2100 nie ma szans]

Link to post
Share on other sites

Płyta do OC phenoma kosztuje 350zł gdzie do i3 220zł. Mało który egzemplarz pójdzie ponad 4.0Ghz, przy czym trzeba mieć dobre chłodzenie. 955 dopiero przy 3.6Ghz dogania 2100 więc nie wiem czy jest sens pakowania się w AM3 gdyż lepszego procesora oni ni mają.

Link to post
Share on other sites

Płyta do OC phenoma kosztuje 350zł gdzie do i3 220zł. Mało który egzemplarz pójdzie ponad 4.0Ghz, przy czym trzeba mieć dobre chłodzenie. 955 dopiero przy 3.6Ghz dogania 2100 więc nie wiem czy jest sens pakowania się w AM3 gdyż lepszego procesora oni ni mają.

Chyba żartujesz żadnej drogiej płyty ani pamięci nie potrzeba do oc przecież ma odblokowany mnożnik ja podkręciłem swojego na taniej płycie gigabyte na am2+ pamięc 5 ddr2 800mhz, w większości gier phenom x4 jest szybszy i to znacznie od core i3 2100 , gdyby to był np core i5 2400 to bym bez wahania ci go polecił ale core i3 jest po prostu slaby w wymagających grach np batlefield 3 lub skyrim i inne ,nie da się go podkręcić i ma tylko 2 rdzenie co go dyskwalifikuje
Link to post
Share on other sites

robert ma troche racji, w większości nowych gier 2 rdzenie to już nie wystarczająco i taka sytuacja coraz bardziej będzie się zmieniała na korzyść 4 rdzeni. Jak pokazuje masa testów, w BF3 nie ma co startować z 2 rdzeniami jeśli chce się komfortowo grać.

Edytowane przez mateusz8888
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

@Głowa nie trzeba dopłacać do i3 2120 by pokonać Phenoma. Nie ma co porównywać nawet Phenom II x4 955 bodajże 2008-2009 rok nie pamiętam dokładnie, a i3 2011 więc o czym tu rozmawiać inne procesy wykonania, konstrukcje. Ogólnie rzecz biorąc i3 2100 jakby Intel wydał w wersji i3 2100K to byłby to hit w przedziale cenowym 400-500zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No gdyby takie i3 podkręcały się do 4.2GHz przynajmniej to nawet nie myślę jaki by był popyta na niego, ale wtedy by też sporo więcej kosztował - tak mi się wydaje.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Panowie 2100 jest wykrywany w grach jako 4 rdzenie, a jego architektura jest dużo lepsza niż phenoma dzięki temu ma tą swoją "zajebistość". Zbytniej różnicy nie ma w grach lecz w programach jest szybszy.

Link to post
Share on other sites

Panowie 2100 jest wykrywany w grach jako 4 rdzenie

Naprawdę ? Tego akurat nie wiedziałem. Czyli kolejny plus na rzecz intela, który chyba decyduje o wygranej.

 

Dodam jeszcze od siebie, że gdy wybierzesz intela to masz pewność, że możesz wymienić go na bardzo wydajne procesory np. i5 2500k

Link to post
Share on other sites

Jednak żeby wsadził ivy lepiej żeby zaopatrzył się w konkretną płyte (~400zł).

Phenom nie jest taki zły, i3 ma fizyczne dwa rdzenie i żadną magią nie wyczaruje dwóch kolejnych. Phenom wystarczy mu na pare lat jeszcze a jeżeli intel to tylko z dobrą płytą która ogarnie poprawione rewizje ivy-bridge.

Link to post
Share on other sites

Panowie 2100 jest wykrywany w grach jako 4 rdzenie, a jego architektura jest dużo lepsza niż phenoma dzięki temu ma tą swoją "zajebistość". Zbytniej różnicy nie ma w grach lecz w programach jest szybszy.

Nie tylko w grach tylko ogólnie system widzi 4 rdzenie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...