Skocz do zawartości

Twoje stanowisko pracy - czyli pokaż przy czym siedzisz


Recommended Posts

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 1.09.2021 o 07:38, ALF napisał:

Szarik podpina się do tego zapytania, bardzo spoko gadżet ten ekran!

Sorry zamuliłem trochę. Muszę podsłuch na temat założyć.

 

Nie, to nie żaden telefon etc. Po prostu mały ekranik kupiony chyba na kamami albo botlandzie z HMDI i dotykiem, zasilany z USB, a na nim po prostu wrzucone widżety z Rainmeter.

Swoją drogą leży nieużywany, bo zmieniła się koncepcja biurka. Mam jeszcze drugi chyba 8" albo 9" o szalonej rozdzielczości chyba QHD. Przy skalowaniu 100% w Windzie moje oczy nie dają rady. Muszę praktycznie nosem po ekranie szorować, żeby coś widzieć.

Edytowane przez LuziQ
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

A no i tak jak mówiłem koncepcja się trochę zmieniła. Pod biurkiem stoi puszka, a na biurku Zephyrus Duo SE.

Do Zephyrusa podłączona stacja dokująca Dell WD19. Do stacji cała reszta "aparatury", monitor, audio, win hello cam, etc.

A do stacjonarki w razie potrzeby przepinam tylko USB-C i dalej wszystko działa. Na szczęście z braku Alternate DisplayPort na MoBo, monitor nie jest wykrywany.

 

CpFWeQC.jpg

  • Lubię to 3
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

U mnie raczej bez rewolucji, ale nie zabrakło małej ewolucji. Skołowałem sobie nieco uchwytów samoprzylepnych, żeby ogarnąć kable. Wszystko jest teraz elegancko schowane pod blatem i za konstrukcją biurka. Doszedł stojak dla ładowarki QI oraz podkleiłem stację dokującą dla służbowego MacBooka pod blat biurka. W ten sposób za dnia po wpięciu jednego kabla mam home office, a wieczorem biurko gamingowe. Klawiatura jednym klawiszem przełącza się miedzy MacBookiem, a PC. Kusi mnie teraz jeszcze większy monitor. Nowe 40" UW od LG wygląda bosko, ale rozdzielczość 5120x2160 niestety zabije FPSy.

 

IMG-1017.jpg

IMG-0997.jpg

 

  • Lubię to 5
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ładnie, czysto - pełna kulturka :)

 

U mnie w pracy tak pięknie nie jest niestety, ale parking dla hulajki jest, usiąść też jest gdzie, whiteboard pod ręką :D

 

QfWcuyt.jpg

 

CkQcHwi.jpg

  • Lubię to 4
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie, to na ścianie to ślady od napieprzania oparciem krzesła przez byłego zastępcę kierownika (teraz już kierownika). On poszedł do innego pomieszczenia, a ja się wcisnąłem na jego strategiczne miejsce.

A szpara w podłodze jest, bo ogólnie ta część, była kiedyś dawno temu budowana z myślą o warsztacie samochodowym i np. właśnie mamy takie szyny stalowe w podłodze jak do suwnicy, czy czegoś w tym stylu, ale żeby było zabawniej mamy również dwa normalne kanały gdzie trzymamy np. kartony na wysyłki sprzętu do wzorcowania do akredytowanych laboratoriów albo jakieś inne graty, które nie są na teraz potrzebne.

 

BTW.

Jest jedna mega zaleta naszego magazynu biurowego - w lecie nie musimy klimy używać (z resztą jej nie mamy), bo jesteśmy większością powierzchni ścian ulokowani pod ziemią. Coś jak piwnica. Nad nami są już normalne biura i tam mają saunę w lecie jak nie włączą klimy.

Edytowane przez LuziQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, BlackCoffe napisał:

tak pusto na tym biurku ;) czy dobrze widzę myszkę ergonomiczną, jaką masz?

Miałem :) Zrezygnowałem bo okropnie krótko trzymała na baterii, a ta ergonomia chyba troche zalezy od punktu siedzenia jak to czy niektórym zielono przed oczami :P

 

Teraz mam Logitech M650 bielutka :) Fajnie komponuje sie z klawiaturą Apple Magic :) oraz mac mini z M1 8G  RAM i SSD 256GB na szafce widocznej trochę zza fotela, ale stara więc mało fotogeniczna :P

Link to post
Share on other sites

Ja miałam kilka myszek ergonomicznych, w myszce bezprzewodowej HAMA padł po kilku miesiącach sensor i poleciała na reklamację, potem Trust Verto przewodową, jak dla mnie najwygodniejsza myszka z tych ergonomicznych, do drugie kompa postanowiłam używać bezprzewodową myszkę Natec Crake z wbudowanym akumulatorem, ale to była totalna porażka, może i wygodna, ale trzymała niecałe 3h, sensor pozostawiał wiele dożyczenia z dokładnością, teraz testuję firmy Blow [wiem, firma krzak], przewodową i muszę przyznać, że jest całkiem wygodna, może mniej pionowa niż tamte, ma fajny zaokrąglony kształt :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam jednak słabośc do Logitecha w kwestii myszek. Miałęm już te najdroższe ergonomiczne i nie co są po prawie 4 stówy i były fajne. Jedyna wada to z czego zrobione. W lecie w upały powyżej 30 stopni jak ręka się spociła to myszka wyglądała jakbym w nadmiarze oglądał strony dla dorosłych i nie wiadomo co robił ta myszka przy tym. To tak żeby to najbardziej brutalnie zobrazować i lapa się lepiła. Po roku się wkurzytłem i sprzedałem na Allegro bo już patrzeć na nią nie mogłem, mimo, że na akamulatorze wbudowanym trzymała 3-6 miesięcy jak mniej używałem i pozatym przy tych pionowych ręki nie czułem, aż za duzo odpoczywała :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...