Skocz do zawartości

Twoje stanowisko pracy - czyli pokaż przy czym siedzisz


Recommended Posts

Pracowalem na adobe na ios 2 lata i reszte zycia na windowsie XP i aż do teraz na 7Pro. Stabilnosc adobe na obu dla mnie identyczna. Skroty na ios mozna sobie powpisywac takie jak na windowsie aby nie lamac palcow na 5 przyciskow, ale blender do 3d wywalal mi bluescreeny czesto na ios i dlatego rzucilem ten system. Majac duza ilosc ramu, czysty system i mocny procesor nie ma dla mnie roznicy ktore srodowisko do pracy. Fakt, eizo sx po skalibrowaniu ciut lepiej pokazuje kolory w photoshopie na windowsie niz na ios ale dlaczego to tego nie wiem.

 

Najważnie powiem, że przez te 2 lata pracowałem na ios w latach 2008-2010, ostatnim razem na ios podlaczalem Eizo w 2013 lub 2014, a tak to nie znam już tego systemu. Jedna rzecz mnie tylko śmieszy (pomijając ogólny hejt lub love marką apple), że fotografowie lub graficy wybierają Apple dla ich monitora Cinema czy tam Retina (nie pamiętam jak to się zwie?) - bo ma super kolory itd... gó**o z cebulą... albo nigdy nie mieli wysokiej klasy monitora skalibrowanego albo są tak zadumani w sobie myślami, że apple ma najlepszą jakość a nec/eizo mogą się schowac i nie dochodzi do nich myśl, że jest zupełnie inaczej... 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites
kto potrzebuje takiego monitora pracuje na win7?

Ejjj .. Wy tak poważnie ? 

To może inaczej - znajdź mnie profesjonalistę który pracuje na win8, albo win10 i jest zadowolony ? 

iOS - 5 lat temu może był coś wart, a obecnie ? 

 

Czemu win7, a nie win8, win10 ?

Chodzi o zasoby systemowe, stabilność i sterowniki ... i to aż tyle.

Dziwi mnie fakt że żaden o tym nie wie ... myślałem że tu PRO, a tu amatorka pełną gębą  :D Proszę sprawdzić ile zajmuje vramu win7 skonfigurowany do pracy (Aero off), a ile zajmuje win8, win10.

Dodam do tego że połowa urządzeń pod win10 nie pracuje stabilnie, albo w ogóle nie pracuje, z iOS obecnie podobne cyrki mamy. Stąd polecany jest win7, który jest względnie stabilny, lekki - od biedy można co nie co pogrzebać w driverach, w rejestrze i co nie co jeszcze polepszyć. Na nowych windowsach GUI niestety swoje pożera, do tego sporo zmian w samym OSie i problemy z kompatybilnością ... zresztą już wszyscy zapomnieli jaki "uber" był win8.0 ... później win8.1, w win10 na dobrą sprawę to jeszcze nowość ... Jak dla mnie głupiec kupuje system, na kórym nikt poważny nie pracuje, do tego nowy system, gdzie od zawsze z takimi są problemy ... i oczekuje wzorowej pracy. 

Responsywność win7 jest najwyższa, o ile system zostanie odpowiednio skonfigurowany, "upośledzony", bo sama win7 też potrafi swoje "zeżreć".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

stelek, moja machina z workloga dodatkowo dopowiem, że nie była od nowości podłączona do internetu ani razu, dzięki temu wszystko ciągle chodzi jak burza.. nie potrzebuję tam antyvira ani żadnej przeglądarki - windows update tylko co jakiś krzyczy, że nie było aktualizacji od XX miesięcy a tak... czyściutko i stabilnie. Też mam Win7pro i nie wyobrażam sobie przejścia na win8 który dla mnie nadal jest nowością i nie potrafię się w tych kafelkach odnaleźć gdy ktoś prosi o konfigurację czegoś. Zupełnie nie wiem jak z tych kafelków wyjść itd :D jeśli chodzi o win10 to znam przypadek grafika 3d, który przesiadł się już na wersję beta i do dziś pracuje na win10 bo nie odczuł żadnej różnicy w wydajności, a że lubi często coś zmieniać to nawet gdyby stabilność trochę spadła to by się nie przyznał, hehe..

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

albo rybki albo akwarium... albo iOS

iOS to system mobilny :D

 

Mac OS'a mam na jednym dysku ale do casualowych czynności : przeglądania neta,zdjęć, filmów i synchronizacji ze srajfonem.  3Ds Maxa na ten system nie ma a ogólnie wspomaganie 3D leży. W7 to optymalny system do pracy przynajmniej z 3D. Dość stabilny i wszelkie wtyczki oraz inne customsofty ruszają bez problemu. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Dziwi mnie fakt że żaden o tym nie wie ... myślałem że tu PRO, a tu amatorka pełną gębą

 

nigdy nie było inaczej, z 7 lat temu się otarłem, a tak tylko orbituję wokół tematu

nigdy nie byłem i nie będę PRO

 

 

 

Jak dla mnie głupiec kupuje system, na kórym nikt poważny nie pracuje

 

win 10 nie trzeba kupować

 

 

 

iOS to system mobilny

 

ma "i" z przodu, wiadomo o co chodzi :P

a tak serio takie pierdoły jak wspomniane skalowane, czy zarządzanie barwą, pokaż mi jak lepiej to robi win 7... ale może kiedy indziej w innym temacie, bo już całkiem Biafrze podpadnę

Link to post
Share on other sites

 

 

czy zarządzanie barwą
Brak wsparcia 10bit na kolor w systemach iOS - to na tyle w temacie PRO rozwiązań i iOS'a  ;) 

 

win 10 nie trzeba kupować
Trzeba, trzeba, inaczej masz ograniczony dostęp do sterowników, ustawień itd. w skrócie nie idzie pracować - w moim przypadku szala goryczy się przelała po problemach z ustawieniem mikrofonu, a raczej brakiem możliwości ustawienia ...  :/ 

 

nigdy nie byłem i nie będę PRO
Ja też się nie uważam za eksperta - co nie co pracuję i próbuję to robić na poziomie PRO, z raczej średnim skutkiem  :D W myśl zasady jak coś robić to porządnie- stąd moje zapędy   8-)

Sorry za "iOS" jeśli ktoś poczuł się urażony  :D oczywiście na myśli mam "OS".

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ciekawe jak 4K w 144 Hz wykorzystasz :)   Nawet nie mów, że chcesz CSa w 4K odpalić. Powyżej FullHD nie ogarniam tam :D

Zresztą pewnie dopiero w wprzyszłym roku asus swowjego ROGa wwypuści, do tego czasu luz WQHD styknie i Pascale na spokojnie się na ttej rozdziałce wyrobią, potem znóww zmiana grafy :v

Link to post
Share on other sites

Problem w tym że większość to 60Hz. Jak raz się spróbuje 144, to nie ma opcji powrotu do 60 :)

 

Nie zgadzam się. Kilku moich znajomych grających w CSa ma monitory 120 Hz i mimo, że na początku przejście na 60 Hz jest dosyć "bolesne", to po chwili się przyzwyczajają. IMO trochę przereklamowane, ale o tym dokładniej przekonam się, jak sam sobie taki sprawię. :D

Co do 21:9. Jak dla mnie proporcja co najwyżej nadająca się do oglądania filmów i mająca się nijak do pola widzenia człowieka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nikt nie mówi, że przejść się nie da. Sam ostatnio przez pewien okres śmigałem na standard 60Hz.
Aczkolwiek mnie bolą oczy jak muszę na tym cokolwiek robić :P - nie mówiąc o graniu!

http://edge.alluremedia.com.au/m/k/2015/12/RTG-Tech-Summit-Visual-Tech-Session-Embargo-December-8-2015-9am-EST-page-0341.jpg

Link to post
Share on other sites

@BumCykCyk do programowania lepiej miec wiecej pikseli pionowo - wiecej linijek kodu (chyba ze chcesz ustawic taki monitor w pivot )

 

Tak, w pionie też się przydaje, ale ja często przy tym co robię, a raczej uczę się, to przydałoby mi się cholernie jeszcze trochę monitora w poziomie :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...