Skocz do zawartości

Twoje stanowisko pracy - czyli pokaż przy czym siedzisz


Recommended Posts

View niema  sensu ładować się w szkiełko za 20K zł, obecnie za cenę poniżej 9K dostaniesz najlepsze z najlepszych, z tym że 27" w 4K osobiście odradzam - za dużo gęstość pikseli, a to utrudnia pracę, szczególnie z fontami, UI itd. gdzie czcionki są po prostu zbyt małe. Jak dla mnie ideał obecnie to UHD w 27", ale dosyć blisko postawiony przed oczami.


A co jest w tym pudełeczku ?  :/ Gadaj gdzie to schowałeś ZIelony  :D Dobrze wiesz o czym mowa ;)

http://sellnet.webd.pl/stelek/Z0/zielcias01.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Stelek ja rozumiem oplacalnosc ale nie ma jalosci eizo serii CG w 4K 27" za 9000zl... gestosc pixeli do AI to problem ale do photoshopa a jeszcze bardziej do montazu 4k, animacji particularow w AE w 4K a najwazniejsze do pracy nad zdjeciami w pelnym powiekszeniu plikow (10mpx) to cos czego mi brakowaloe cale zycie!... i nadal pobrakuje bo wole auto kupoc chyba ze wydadza CG 27" 4k za 10-12k kiedys :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

zależy czego ten śmiertelnik oczekuje i do czego będzie sprzętu używał


 

 

za dużo gęstość pikseli, a to utrudnia pracę, szczególnie z fontami

 

przy wysokim PPI to już idzie w drugą stronę, możesz sobie płynnie skalować i wszystko jest pięknie czytelne

Link to post
Share on other sites

Np pomiedzy szerokogamutowym Eizo SX a jakims dellem/asusem to tak jak miec auto z wnetrzem w skali szarosci i zestawic je z czarno-bialym... kumasz?

 

Dla jednego to samo dla drugiego to ten pierwszy jest milionem odcieni

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

przy wysokim PPI to już idzie w drugą stronę, możesz sobie płynnie skalować i wszystko jest pięknie czytelne
Cały czas zapominacie o problemach ze skalowaniem GUI w Win7 - na iOS takie rzeczy wyglądają, na Windowsie ... polecam popracować z takim 27" w 4K kilka dni żeby zrozumieć w czym rzecz. 

 

 

możesz sobie płynnie skalować
NO i w tym sęk - można sobie w windows7 płynnie skalować GUI?  :/ 
 
Link to post
Share on other sites

 

 

Eizo SX a jakims dellem/asusem to tak jak miec auto z wnetrzem w skali szarosci i zestawic je z czarno-bialym... kumasz?

 

Czaje czaje :)

 

Aczkolwiek moje pytanie bylo odnosnie tego modelu: U3014

Chodzilo mi porownanie High-End Dell vs High-End Eizo na zasadzie czy roznica jest tak ogromna jak pomiedzy najtanszym TN a np. wlasnie moim Dellem U3014 czy roznica jest bardziej subtelna i dostrzegalna dla profesjonalistow. 

Link to post
Share on other sites

Tak. Odwzorowanie barw w eizo serii CG to kosmos w porownaniu do Della. Ten ostatni moze sie nadac do sRGB czyli do projektowania w internecie ale nie do druku a tym bardziej do pilnowania barw na zdjeciach i potem w druku. Podswietlenie eizo jak ustawisz na 8-10% to nic sie nie dzieje z jakoscia ekranu a sam ekran swieci tak samo jak kartka papieru polozona przed monitorem na ktora pada swiatlo w danym pomieszczeniu.. w dellu spada jakosc obrazu przy ustawieniu jasnosci ekranu na tak niski poziom a to jeden z glownych powodow dlaczego odwzorowanie barw na monitorze bedzie inne nawet po kalibracji niz na papierze. Zawsze. Szczegolnie po zielonym i czerwonym to widac. Majac tez zbyt duza jasnosc ponadto nie da sie zapanowac nad przejaranymi i zbt ciemnymi miejcami w foto/grafice/video chyba ze marzysz ciagle sprawdzac to pipeta czy bialy jest faktycznie bialy czy tez nie ma tam jakichs szczegolow ktorych Ty nie widzisz a w druku wyjda..

Ja po zakupie SX22 zobaczylem tyle nowych szczegolow na zdjeciach (czarno-bialych) w swiatlwach i cieniach ze niektore moje zdjecia ogladalem totalnie na nowo widzac na nich mowe twarze i elementy... potem w druku wyszlo to co na eizo skalibrowanym. Na dellu serii *U* w fotolabie gdzie drukowalem widzieli troche mniej niz u nich pokazał ostatecznie wydruk z plotera (epson 9900pro)

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To zalezy do czego potrzebny monitor. Jak do gier to Eizo/Nec mozna olac. Jak do projektowania do internetu to Dell serii "U" wystarcza ale moim zdaniem lepiej go olac i wzamian kupic lepszą matrycę jaką NEC ostatnio zaprezentowal czyli model EA275 UHD ktory mozna nabyć za ~4k złotych. Chiałem go kupić ale niestety nie ma to sensu bo nie jest to 4K tylko UHD no i matryca nie da mi tego co moj SX22 więc 2 główny powody zakupu odpadły. Wlasnie wyczaiłem monitor SX27 za 3000zł... brałbym z miejsca gdyby nie fakt, ze w styczniu kilka rzeczy biorę i nie moge sobie w tej chwili pozwolic na wymiane monitora... moze ktos chce kupic? Odkupie za kilka miesiecy za 3500zł :D http://www.ebay.pl/itm/EIZO-SX2762W-68-cm-27-Zoll-TFT-Display-Monitor-Handler-Rechnung-19286-/111747890997?hash=item1a04b17f35:g:kigAAOSwPcVV1I25 (nie jest to 4k a tylko 1440p ale jednak praca byłaby znacznie wygodniejsza niż na modelu 22")

 

polecam ten temat, powinien być on przypięty na forum w monitorach na stałe - http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152&p=721#p721 (akt. na dzień: 1/4/2015)

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up - czas na zmianę stołu ;)

 

 

 

 

Tak jak pisał worm, czas... ale na rozłożenie stołu 8-)

 

Ciężko było wcisnąć nowy monitor i w pewnym momencie dostałem oczopląsu i nie mogłem się "zmóżdżyć" żeby to ogarnąć. Chwila zastanowienia i z czegoś takiego

http://img.darktorrent.pl/lToJPa9.jpg

 

zrobiło się coś takiego

10258616_938216039559810_353381083928270

1039781_938216042893143_1560661395397727

921116_938216029559811_73132723109726630

462335_938216049559809_21598969644487325

 

Potworek stoi na stole gdyż mam za krótki kabel HDMI aby podłączyć telewizor. W przyszłym tygodniu zakupię kabel odpowiedniej długości. Po co tyle monitorów? Tylko i wyłącznie do obserwacji. Czy coś się zmieni w najbliższym czasie? Pewnie tak :menda:

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

okar piękne stanowisko! ...no i ładny ten blat biurka masz :P

 

Czyli temat podobny jak wszędzie.

niezupełnie, "Tom01" to jeden z tych mózgów w PL, który żyje wyłącznie kalibracją i monitorami.. poza Nim znam jeszcze tylko jednego takiego fanatyka u nas w kraju :) różnica w tym porównaniu taka, że ta lista w zależności do czego potrzebny nam monitor jest pewna.. tylko specyfikacja tej listy polega głównie na foto/design w zaleznosci od wymagań.. no i wypisane wszystkie matryce pva/ips w rządku i nie trzeba tego googlać.. co by nie robić offtopu, zaraz zarzucę zdjęcia

 

edit: jednak nie wrzucę tutaj, to temat stanowiska a nie 'co masz w środku".. koniec OT

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...