Skocz do zawartości

Twoje stanowisko pracy - czyli pokaż przy czym siedzisz


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

To jest prezentacja pod sprzedaż, ale pomyślałem że fajnie będzie wstawić tutaj.

Nad ma wentylator 140mm corsair

Tylko 1400rpm ale temperatury niższe

O ponad 20*c.

Ogólnie zestaw w tym przedziale cenowym gra niezwykle przyjemnie i dźwięk nie męczy.

Kolumny trudno dostępne ja trafiłem ponad rok temu za 550zł w prawie idealnym stanie.

Polecam cały zestaw.

Ps: od piątej minuty money for nothing

Ładnie uchwycone przepiękne basy tych kolumn :)

Edytowane przez HellBoy64
Link to post
Share on other sites

zresztą niech się Lukson wypowie

 

Mam 7240PE a w nim wstawione 2x80mm bo nie da się dotknąć do obudowy. Regulacja spoczynkowego nie pomaga. Stopień końcowy grzeje się i tyle.

Nawet Sony oraz szmetnicsy pracujące w klasie A nie osiągają takich temperatur.

 

 

 

Gdzie jest Szanowny Lukson

 

O tej godzinie wraca z roboty i myśli o browarze (antybajotyk się skończył).

 

 

 

Lukson liczy siatkę basu i jak dużo wytłaczanek po jajkach przygotować na ten pokój.

 

Jakby nie patrzeć to za kolumnami przykleiłbym piankę żeby zniwelować odbicia... pod warunkiem, że nie stałyby one obok okna.

 

Dla każdego zainteresowanego dobrą akustyką polecam kupno wkładki WM-61A, kawałka kabla mikrofonowego z wtyczką oraz rurki 30cm o Fi wewnętrznym średnicy 6-8mm.

Instalujemy program ViTune i mierzymy pomieszczenie. Program fajnie pokazuje akustykę jaka jest w pokoju odsłuchowym oraz podpowiada co zrobić, żeby ją poprawić.

 

Mi tam już nie chce się za bardzo bawić w domowe audio. Poskładam Bolero 300 do kupy i tyle mi wystarczy... co innego muzyka w miejscu gdzie nie spędzam dużo czasu (samochód).

 

 

 

 

EDYTA:

 

Money for Nothing

Od 1:50.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz jedną z 2 par tych głośników w PL?!  Szacun!

Jeszcze nie mam. Trza je pierw pomalować na biało (perła) oraz złożyć do kupy. Żeby nie być gołosłownym:

4:20.

 

Poza tym z tego co mi wiadomo w Polsce oprócz mojej pary są oficjalnie jeszcze 4 z 50 łącznie wyprodukowanych.

Oprócz nich mam jeszcze inne wynalazki: Tango 150.

 

 

Zatkało mnie. Nie wiem co powiedzieć.

Że pierdzi a nie gra... tujebie muwi sałnd.

Link to post
Share on other sites

 

 

Żeby nie być gołosłownym:

 

Google mi mówi, że 200 to żaden cud, a 300 to jakieś hiper kolumny widmo, których zrobiono jedynie kilkadziesiąt par. Piszesz o jednych, a wklejasz drugie.

Link to post
Share on other sites

Google mi mówi, że 200 to żaden cud, a 300 to jakieś hiper kolumny widmo, których zrobiono jedynie kilkadziesiąt par. Piszesz o jednych, a wklejasz drugie.

No mam własnie to same dane co Nowaj,

Ogólnie są to klony zestawów Jamo, głównie Concert 7 bo do Oriela duuuużo im brakuje.

W hierarchii: Bolero 200 -> Tango 200 > TLC Classic C1 (porównywalne do Concert 7) -> Bolero 300.

Te ostatnie grają średnicą i wysokimi znakomicie bo mają tytany Visatona oraz GDN 16/50/4 <- najlepszy średnio-niskotonowy z Tonsila S.A. klepany w kooperacji z Niemcami (Visaton).

 

Jak to gra? Nie wiem :D

Słyszałem DSM 25 FFL oraz 50 FFL pojedynczo a także 16/50/x w innych zestawach ale w całości jeszcze nie. Trochę wolnego czasu, chęci i zestaw zagra. Wtedy zapraszam na odsłuchy. Tylko pierw odpowiedni stopień końcowy muszę sobie sprawić, żeby rozbujać niskie.

 

A o Edifierach R2730 coś wiesz?

Nie słyszałem bo nikt nie chce mi ich wysłać. Pewnie boją się, że rozbiorę do ostatniej śrubki i wyśmieję albo zacznę krytykować.

Swoją drogą nie ma co. Zasilanie (głośników) oparte o zintegrowane wzmacniacze klasy D firmy Texas Instrumets. Gra bo gra. Niemniej do kostek firmy Tripath trochę im brakuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...