Skocz do zawartości

Twoje stanowisko pracy - czyli pokaż przy czym siedzisz


Recommended Posts

O wiele bardziej sobię cenie ład i porządek w salonie niż pierdolnik, syf i siatkę basu. O wiele przyjemniej wejść do schludnego pomieszczenia w którym cichutko plumla sobie koncert Stinga (dzięki dodo) niż obijać się o graty z łbem wielkim od basu...

 

Rzekłem... Jako stary piernik.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
O wiele przyjemniej wejść do schludnego pomieszczenia

 

http://www.acousticlab.pl/images/galeria/realizacje/wroclaw/1.jpg

 

Da się?

Mam na myśli pomieszczenie a nie audiovoodoo.

 

 

 

Co do siatki basu to jest z d.. wziete.

 

Nie jest z du*y wzięte. Fizyka się kłania - interferencja i dyfrakcja fal.

Fale o pewnej długości po odbiciu mają przeciwną amplitudę o tej samej długości. To sprawia, że po nałożeniu obie równoważą się (dźwięk + dźwięk = cisza).

 

EDIT (3).

Polecam lekturę: http://weirdscience.eu/Interferencja%20fal%20akustycznych.html

 

Jako idealne pomieszczenie odsłuchowe można uznać komorę bezechową, w której znajduje się słuchacz od przetworniki. Niestety wiele osób (jak nie każdy) po 5-10 minutach wizyty w takim pomieszczeniu wychodzi mając zawroty głowy lub inne przypadłości - słychać krew krążącą w uchu wewnętrznym oraz pracę zastawek.

Polecam wizytę w takim pomieszczeniu. Wtedy dopiero można poznać znaczenie powiedzenia "błoga cisza".

Link to post
Share on other sites

Też masz takie cmentarne podstawki pod głośnikami ? 


 

 

dźwięk + dźwięk = cisza

 

Nie działa - wiele razy darłem mordę jak mnie sąsiad budził wiertarką.

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Też masz takie cmentarne podstawki pod głośnikami ?

 

Mam na myśli pomieszczenie a nie audiovoodoo.

 

Nie działa

 

http://www.eclectablog.com/wp-content/uploads/2012/07/JesusFacepalm2.png

 

EDYTA:

 

W jakim celu stosujemy takie cmentarne podstawki? Marmur jest na tyle gęstym materiałem, że bardzo ciężko wprowadzić go w rezonans. Tym samym całość (kolumna + marmur) nie przenosi drgań na podłoże. Jeżeli ktoś ma betonową podłogę o grubości wylewki 12-15cm to jest mu to nie potrzebne. Co innego osoby stawiające granie na podłodze z desek (chociaż te też tłumią) lub płyty OSB lub innym rodzaju podłogi/stropu.

Podobne zadanie spełniają kolce w kolumnach. Jak najmniejsze przekazywanie drgań całej skrzyni na podłoże. <- To akurat nie jest audiovoodoo.

 

 

P.S.

 

Wydzieli to ktoś do odpowiedniego tematu w dziale audio?

Link to post
Share on other sites

wylewkę z betonu o odpowiedniej grubości

Niestety nie :P

 

Nowe budownictwo. Strop grubości 10-12cm. Bolero stoją na kolcach + panele + korek (nie pianka). Po zmianie podłoża polepszyło się względem gównianej wykładziny, jeżeli chodzi o rezonans ale nie tłumienie reszty częstotliwości.

 

Nie wiem co zrobić z dziećmi, przeszkadzają mi w akustyce:(

Słuchawki półotwarte. Pomaga :D

Link to post
Share on other sites

Załóżcie w końcu odpowiedni temat w dziale audio. :[ 

Taka mała apelacja ode mnie. A w odpowiednim temacie można by było się też czegoś ciekawego dowiedzieć.

Luk jak by mógł to niech stworzy poradniki co do akustyki. :D
 

Link to post
Share on other sites

 

 

W jakim celu stosujemy takie cmentarne podstawki?

 

Daleko mi do określenia siebie mianem choćby padawana jeśli chodzi o audio, ale nie jestem również idiotą, lub osobą przykutą do łóżka - przez ponad 30 lat życia na świecie odkryłem tajemną sztukę ustawiania kolumn na nagrobkach. 

 

 

 

To akurat nie jest audiovoodoo.

 

http://33.media.tumblr.com/tumblr_ll5pfs9Aa01qci4ejo1_500.gif


 

 

apelacja

 

Od czego się odwołujesz ? 

Link to post
Share on other sites

Od kilku stron toczy się luźna, żartobliwa i wesoła rozmowa. Nie ma żadnych wyzwisk, obrzucania się guano czy innych fochów - aż tak bardzo przeszkadza to członkom Klubu Ponuraka ? W momencie, gdy wątek umrze śmiercią naturalną, przeniesie się go w całości i po sprawie - raptem kilka kliknięć. Dyskusje, które ucinane są w połowie i przenoszone gdzieś dalej najczęściej giną w kwiecie wieku, a z racji temperatur odrobina rozrywki nikomu nie zaszkodzi.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...