Skocz do zawartości

Recommended Posts

A na graphics score ma 2pkt więcej niż ja :D

Gdybym mógł wyżej procka puścić, to sporo lepszy wynik bym miał :)

http://www.3dmark.com/3dm11/4783690

Specjalnie dla Zulaga aktualizuje wynik :)

 

Miejsce Best Of 7870   http://www.3dmark.com/3dm11/6416680

 

Taktowanie procesora graficznego 1310 MHz

Taktowanie pamięci 5800 Mhz

Taktowanie procesora 4,9 Ghz (przy 5 Ghz wynik praktycznie bez różnicy)

 

Więcej niestety z tej karty nie da się wycisnąć więc Graphics Score na poziomie 9300 punktów to chyba nie zły wynik jak na 7870

Taktowanie na rdzeniu karty to 1310 MHz a powyżej tego taktowania np na 1320 karta po 20 minutach grania w Crysis 3 wyświetliła ekran że sterownik ati przestał działać więc wiadomo o co chodzi ;)

A w BF3 wystąpiło to już po 5 minutach ale za to na 1310 MHz grałem bezproblemowo w wyżej wymienione gry po kilka godzin i stres testy też wszystkie przechodzi bezproblemowo a maksymalna temperatura jaką zanotował na niej Gpu Tweak to 69 stopni na ustawieniach chłodzenia na auto więc kozak chłodzenie przy takim OC więc to dobra informacja dla tych którzy zastanawiają się nad kupnem nowej 7870 - jest ona naprawdę chłodna i ultra cicha!

Mogę z czystym sumieniem polecić ten model który aktualnie posiadam http://www.asus.com/Graphics_Cards/HD7870DC2TG2GD5V2/ bo jak widzicie warto.

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

No, no, świetny wynik :) Mój Giguś tego nie przebije, przy 1280MHz na rdzeniu wysypuje się sterownik itd itp...A pamiątek nie próbowałeś wyżej podbić? Moje na 1560MHz nawet śmigały :D Do gier póki co i tak cisnę na stocku, nie ma co katować karty :) 

Link to post
Share on other sites

Dzięki .. strałem się hehehehe ;)

Gpu Tweak pozwala mi podbić pamięci max do 5800 Mhz

Myślę tak sobie że jak by jeszcze trochę podbić napięcie np 1350 mV to może bym zamknął zegar w GPU Tweak ale tu mnie on też ogranicza do 1300 mV a z resztą nie chce za bardzo katować karty.

Ja do gier na co dzień mam ustawione 1200 MHz na standardowym napięciu i mnie to też spokojnie wystarcza :)

 

Tylko zdziwił mnie fakt że mój procek przy standardowych taktach wcale nie ogranicza karty nawet przy mocnym Oc i jest to bez różnicy czy procek jest na standardzie czy na 5GHz bo wynik GPU Score  w ogóle się nie zmienił

 

Przed jej zakupem przeczytałem ten artykuł

http://3d-info.pl/rownowaga-idealna-na-zasadzie-kontrastow-czyli-asus-radeon-hd-7870-directcu-ii-top/5/

i byłem wręcz przekonany że bez kręcenia procka się nie obędzie a tu patrzcie jaka miła niespodzianka heh ;)

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

W 3Dmark11, Fire Strike, Unigine Heaven, Valley podkręcanie procesora nie ma żadnego wpływu na wynik graphics score. Tylko w Vantage tak jest, porównaj sobie użycie GPU w tych testach to zobaczysz różnicę. W grach też bardzo rzadko i5 lub i7 (Ivy/Sandy Bridge) ograniczają topową kartę, grając na stocku przez większość rozgrywki nie będzie różnicy w fps w większości gier.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

@up nie zgodzę się. 

 

Jest multum gier które korzystają z podkręconego cepa, ponadto wiele zależy od karty i ustawień w jakich się gra. Topowe karty są kupowane do >1080p ale zdarzają się agenci, którzy grają w 1680x1080 na 7970 i wtedy bottleneck może być spory. Natomiast w wielu grach widziałem już róznice przy brak OC vs OC, były robione przecież testy ze skalowania CPU-GPU... a benchmarki to nie gry. :)

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Testowałem ostatnio Tomb Raider, Hitman Absolution, Crysis 3, Crysis 2, Wiedźmin 2, trochę Max Payne 3 i jak na razie tylko w jednej specyficznej lokacji w Crysis 3 miałem różnicę między 3.8 GHz a 4.5GHz na Ivy, testuje również z wyłączonym HT. Naprawedę bardzo trudno jest znaleźć dobre miejsce testowe dla testu procesora w grach gdzie widać jakąś różnicę, 4 rdzenie Ivy na stocku bardzo rzadko ograniczają kartę. Oczywiście mówię o ustawieniach FullHD i max detalach bo na takich ustawieniach gra większość graczy na podobnej platformie sprzętowej. Jeśli rzeczywiście w wielu grach widziałeś różnicę to może choć kilka lokacji testowych mógłbyś podpowiedzieć. Pomijam gry sieciowe.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

ewidentnie czas na zmianę sprzętu, coraz to niżej w rankingu jestem xD, muszę się pozbyć tego złoma, xD, chciałem czekać na Hanswelle ale nie wiem czy wytrzymam xD

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

ciężko będzie, nie lubię przestarzałego sprzętu xD, i tak mam bardzo długo ten sprzęt co mam xD, zazwyczaj po roku wszystko zmieniałem xD

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz na serio powalczyć w benchmarkach to nie czekaj na Haswella tylko zmień na platformę na 2011 i 3930K :) . Między Ivy a Sandy nie ma dużej różnicy w pkt Physics, Haswell też napewno wysoko od nich  nie odskoczy i nie dogoni 3930K.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

nie jestem takim maniakiem by się bawić w LGA 2011, na Hanswella czekam, gdyż to będzie nowość, a nst pozbędę się tego syfu co mam teraz, *******one AMD, dosłownie jestem zirytowany, tym iż tak mocne grafiki jak 7970, są dławione przez taki wytwór jak ten FX ..., wystawię CPU za 500 i mobo także, mam nadzieję że ktoś kupi, dodam że nie kręcone, by nie było :P

Edytowane przez JonathanArcherPL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...