Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ten wynik 660ti po oc do wyniku 680 na stocku ma sie nijak gdyz ta 660ti jest wykręcona do granic możliwości i w gry na tych ustawieniach sobie nie pogra bo odrazu mu się wysypie sterownik ekranu od przegrzania lub czegos innego. To tylko w smarku jest możliwe gdyż obciążenie 100% jest chwilowe nie dłużej niż 2 mniuty wytrzyma ale dłużej.

No co fajnie że w grach na tych ustawieniach pochodzi ci normalnie ta karta przez całą grę i się nie wysypie ??

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

No nie sypie sie ponadto mam dopiero +50mv a temperatury puszczają wyżej. Nie zapominaj ze PE OC odstaje nieco jakością od innych keplerow. W weekend zaliczylem 12 godzinna sesje w bf3, wczoraj 4 godziny w sleeping dogs i crashow nie mam. Granice możliwości tej karty są jeszcze kawałek od tego oc :)

Link to post
Share on other sites

gralem po solidnym oc i bylo normalnie ale prawdopodobnie przy max oc jak do smarkow pograc dluzej i cos zaczelo by sie sypac niewiem nie probowalem nie bylo potrzeby grania na smarkowych taktach wiem ze karta jest grywalna nawet przy bardzo wysokim oc sam testowalem w metro c3 hitman . swoja kupilem odrazu po premierze za 350 euro na wyspach jest troche drozej poczatkowo mialem w planach 7850 ale ostatecznie dolozylem do gtxa nie bylo sensu dokladac bez konca .

Edytowane przez grbprc
Link to post
Share on other sites

Nie ma sie co pieklic - 660ti PE jest dowodem na to ze porownywanie jej z 7870 to żart a Nvidii nie udało sie zmusić wszystkich producentów do dziwnych oszczednosci na napięciu. Na 660ti overclockers club na overclock.net goście maja te karty na 24/7 ponad 1400 mhz, mem na 7800 i 24/7 bez zwiechy. 560ti zaczął, 660ti rozwija legendę :) kwestia producenta :)

Link to post
Share on other sites

Hehe :) żart - nie mam zeby opłacić podatek dochodowy ale po premii... Kto wie ;) na pewno nie puściłbym jej za cenę sklepowa :) musze szczerze przyznać ze to naprawdę duży fart :) jak będę kupował druga do sli pod koniec roku to dam znac czy to ta sztuka czy wiele takich jest. Ale po wynikach w oc club widac ze naprawdę jest to udany model.

Link to post
Share on other sites

No spoko. Ja mojego Gigabyte gtx660 ti 2 GB OC jak na razie tylko tyle wykręciłem co widac na pierwszej stronie poz. 107, bo coś mi się wydaje że zasilacz siada ponieważ mam 2 linie po 20 A (Chieftec CTG 500W) a ta karta na stockowych ustawieniach 150 W zużywa. Najpierw wgrałem zmodowany bios który mi pozwolił Power limit ze 1130 na 119 % podnieść i karta pracowała z Bost 1215 a pamięć na 7400 mhz, ale teraz jeszcze ten zmodowany bios odblokowałem KGB i mogę kręcić do 1320 MHZ tylko wyśiada już przy 1226 chyba  to dlatego że właśnie ta linia 20 A= 200 W  ją chyba ogranicza bo jest za słaba jak myslicie ? Może jakoś niedługo kupię jakiś lepszy zasilacz z jedną mocną linią

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

mephic msi pe premek gigabyte oc a ja mam od asusa wersje oc z tego wynika ze zbytnio nie liczy sie producent tylko sztuka . jak dobrze trafisz to bedzie mozna pokrecic ze swojej wycisnelem 1332-7160 i podejrzewam ze z pamieci cos bym jeszcze wydusil ale przekroczylem 10k p score i g score i zakonczylem zabawe . boost w tych kartach sprawuje sie elegancko zawsze doda cos extra na rdzeniu hehe

Link to post
Share on other sites

Tak, natomiast to kwestia też tego jak statystycznie karty wypadają. W reckach MSI miał wyższe FPS pomimo niższego maksymalnego Kepler Boost (ten był po prostu bardziej stabilny). natomiast to też wynika z tego, że portale gdy na początku testowały Keplery nie znały do końca mechanizmów ich działania i nikt wtedy nie kombinował, że przekroczenie power% może powodować throttling, że są progi temperaturowe itd. itp. Kręcenie Keplera to IMO sztuka i tu najwięcej nie zawsze znaczy najlepiej. Ale już wiem, że moją następną kartą też będzie coś podobnego bo idea podwójnego boost bardzo mi się podoba (choć na początku jej nie rozumiałem). I w mojej opinii Nvidia dużo lepiej zaimplementowała boost niż AMD, szczególnie w pierwszych Radeonach z tą opcją gdzie taktowania skakały jak szalone i konieczne było ustawianie na stałe zegarów 3d (a i to nie zawsze pomagało, chociażby w moim krótko żyjącym Asusie 7950).

Nie wiem czy teraz zostało to poprawione ale generalnie takich problemów w Keplerach nie zauważyłem (początkowo miałem ale wynikały z power throttlingu).

 

Tak czy owak - kawał dobrej karty. :)

Link to post
Share on other sites

Stery chodzą ok troche szbciej niż poprzednie i w grach i w smarkach

ps. we wtorek odbieram xfx core 550w, jedna mocna linia i zobaczymy czy coś uda mi się wycisnąć więcej z mojego gigabyte 660TI, bo na razie chyba przez ograniczoną moc zasilacza nie osiagnąłem maksimum możliwości, okaże się czy kasa w błoto poszła czy też nie :D

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...