Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/GeForce_GTX_670_-_test%2C_cena_i_opinie-4524/strona/17338.html niewiele brakuje do wersji TOP, a zegary o połowe różnicy mniej podkręcone. To pierwszy test jaki robiłem, bo miałem problem z tym programem, teraz jedziemy evga precision i zobaczymy ;]

 

Ty masz GTX 680 i procesor 4,6 GHz co przekłada się troche na te punkty.

Link to post
Share on other sites

Czy ja mówie, że nie będe robił OC? Nie po to wydawałem nie małe pieniądze chyba łatwo domyślić ile, by nie rozwijać tego sprzętu i podtrzymywać na tym poziomie ;] Nie wiem co się dzieje z tym benchmarkiem, osiągam w grach na luźno 1250 MHz ...

 

mstmst właśnie, co myślisz o mojej płycie ? wszyscy chwalą te asrocki z77, bym wziął asrocka takiego by były ze 3 stówki na dysk SSD ;]

 

I mam problem, mianowicie jak odpalam benchmark heaven, wczytuje się i nagle jakiś tam błąd wyskakuje i karta traci oc wraca do standardu, po czym benchmark poprawnie działa i robi test. Gdzieś mam screena jak to wygląda, podać ?

Link to post
Share on other sites

Lol, co ma podkręcanie procesora do gwarancji ... Jeszcze masz fabrycznie odblokowany mnożnik ...

 

A podkręcając kartę graficzną nie boisz się o gwarancję?

Edytowane przez sliski15
Link to post
Share on other sites

Może musisz podnieść napięcie karcie, a może to już koniec możliwości Twojej sztuki. OC procka nie kończy gwarancji, jeśli by tak było to nie produkowano by takich procesorów bo po co - model K po to został przez Intela stworzony by umożliwić szybkie podkręcanie.

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co robić. Powiedzcie szczerze, czy 120 MHz do rdzenia to mało ? Nie wiem jak zbadać pamięć ile max wychodzi.

Wyniki w smark 11 mam wachające się w granicach 8000-9000 pkt. Czy jak podkece procek to może się coś ta karta odblokować?

I jeszcze takie pytanie, ktoś robił jakiś test z jakimś virtu i to nieźle podnosi wynik, na jakiej zasadzie to działa i jak coś takiego sklecic ?

 

http://3dmark.com/3dm11/3949381

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

Podkręcony procek powinien podbić troche wynik ogólny. Testy z virtu nie dają rzeczywistych osiągów które Twój komputer ma bo gdy włączysz virtu to zarówno HD3000 i GXT670 liczą i wychodzą wyniki lepsze niż na 680. Niektóre karty mają mały potencjał OC. Jeśli chcesz to podnieś odrobinę napięcie w Aferburnerze i wtedy próbuj dalej kręcić kartę.

Link to post
Share on other sites

Jak podkręcisz procka uzyskasz ogólnie wyższy wynik, wynik GPU też minimalnie się podniesie. Bzdurą jest tekst o utracie gwarancji po OC. Nie pierdziel takich głupot. Przy 670 +120 do rdzenia to mało. Ja na swoim referencie 680 przechodzę pomyślnie benchmark po +160 na rdzeniu. Spróbuj dać wentyle na 100% podczas OC i smarka. Raczej nic więcej na to nic nie poradzisz, chyba że chłodzenie wodne. Lucid Virtu to technologia która łączy GPU z GPU na procesorze, działa na chipsetach od Z68 czyli u Ciebie powinno działać. Oczywiście taki wynik nie jest brany pod uwagę - jest uważany za małe oszustwo. Więc do benchmarków podkręcaj proca co najmniej do 4,5, bo takie wyniki z takim procesorem to patologia... Zaktualizuj sterowniki do GPU, do najnowszej wersji beta. Też powinno pomóc w osiągnięciu lepszego wyniku, bo ten i tak jest słaby.

Link to post
Share on other sites

Instalowałem 50 razy te stery, i nic ... Wentyle na 100 jakimś programem można dać? Wątpie by to tego wina była.. A tak słabo idzie to poprostu taka uroda tej karty czy może coś uszkodzone ?

BTW. nakłoniliście mnie do OC proca, to teraz proszę o porady jak to od początku do końca zrobić ;]

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

Ale Ty pierdzielisz jak potłuczony! Co to za tekst, że to raczej nic nie da? Znasz się na tym? Karta ogólnie się wysypuję bo ma za wysoką temperaturę - zazwyczaj! Więc ustawienie wentyli na 100% przy OC jest mocno wskazane! EVGA Precision polecam, nic łatwiejszego nie znajdziesz. Co sztuka karty to inne możliwości, nie ma reguły.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...