Skocz do zawartości

[Nieaktualne] Polecane zestawy komputerowe


Recommended Posts

Nie o to mi chodzi wiem, że chłodzenie windforce jest lepsze od tfIII ok. Ale płytka MSI jest też dużo lepsza od GB przynajmniej w przypadku 6870 (chociażby sekcja zasilania, taktowanie itp.). A ze względu, że radeon jest też chłodniejszy od gf to tfIII powinno być wystarczające i 6870 od gb poprostu niczym nie góruję nad konstrukcją od msi, różnica będzie ile 2-3dB. A wydajność, możliwości OC wszystko inne jest po stronie MSI.

Edytowane przez kr1t1c
Link to post
Share on other sites

Zgodzę się, że MSI HAWK jest lepiej zrobioną kartą jeśli pominiemy układ chłodzenia, zwłaszcza patrząc na sekcję zasilania i to nie tylko w przypadku 6870 ale również innych czipsetów. Taktowania nie mają tutaj większego znaczenia ponieważ każdej karcie można je podnieść tylko zapewne jak każdy wie cała "widz" polega na odpowiednim zwiększeniu napięć albo pozostaniu na stockowych ustawieniach napięć i nie wielkiemu zwiększeniu taktowań pamięci i rdzenia. Owszem powiesz, że na HAWK się lepiej kręci i się z tym zgodzę jednak tak naprawdę możliwości podkręcania zależą w głównej mierze od konkretnego egzemplarzu jaki dostaniesz czyli po prostu odrobiny szczęścia. Możesz podkręcić hawk (mówię na przykładzie gtx560ti do poziomu 1050MHz albo nie uda Ci się podkręcić do 1000MHz) jednak zwiększenie napięć w dużym stopniu spowoduje, że już chłodzenie tej karty zacznie nie wyrabiać będzie znacznie głośniej, cieplej.

 

Ah 3 dB to jest 2 razy głośniej :)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście chodziło mi o dbA. No ale weź pod uwagę, nie wiem jak w innych kartach, ale 6870 od GB nie ma w ogóle możliwości regulacji napięć. Ale to już temat na dłuższą dyskusję ;) Dzięki za wypowiedź, pomoże mi w dokonaniu wyboru, nie lubię jak ktoś coś poleca i nie potrafi uzasadnić czemu.

Edytowane przez kr1t1c
Link to post
Share on other sites

Decybel jest decybelem tylko ważna jest kwestia co odwzorowuje w mierze liniowej i dlatego dodaje mu się różne literki albo i nie :) (jest tego trochę) W naszym przypadku czyli głośności wszystko wytłumaczone jest tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Poziom_nat%C4%99%C5%BCenia_d%C5%BAwi%C4%99ku i obliczając ze podanego wzoru 2 krotnie głośniej oznacza +3dB.

 

Jaka rozdzielczość? Gry etc?

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

potrzebuje trochę krytyki mojego zestawienie które już mam fizycznie co źle kupiłem i co można w nim wymienić

będę składał drugi zestaw bo w tym coś jest nie tak ale to inna bajka.

 

Oto on

 

MoBo - Asus P8Z68-V PRO Intel Z68 (Socket 1155) DDR3

Procesor - Intel Core i7-2600 3.40GHz LGA1155 Processor

Chłodzenie - Corsair Hydro H100 Extreme Performance Liquid CPU Cooler

RAM - Corsair Vengeance 16GB (4x4GB) DDR3 PC3-12800C9 1600MHz Dual/Quad Channel Kit

Grafika - Gainward GeForce GTX 570 Phantom 1280MB GDDR5 PCI-Express</div>

Napend - CD - LG BH10LS38 10x BluRay-RW

Dysk - SSD - OCZ Vertex 3 120GB 2.5&quot; SATA-3 Solid State Hard Drive

Dysk 2 - Seagate Barracuda Green 2TB SATA 6Gb/s Hard Drive</div>

Zasilacz - Corsair HX 750W ATX Modular SLI Compliant Power Supply

Obudowa - Corsair Graphite 600TM Midi Tower Mesh Windowed Case - Black

Klawiatura - Logitech G19 Gaming Keyboard

Myszka - Logitech G700 Wireless Gaming Mouse

Słuchawki - Plantronics GameCom 377 Gaming Headset

Camera - Logitech C910 HD 1080p Pro 10 Megapixel Webcam

Monitor - IIyama Prolite B2776HDS 27&quot; Widescreen LED Business

Głośniki - Logitech Z506 5.1 Surround Sound Speakers - 75W RMS

OS - Windows 7 Ultimate 64 bit

 

PS.

+ za kawał roboty i dobre chęci

Edytowane przez Chivashin
Link to post
Share on other sites

Mogę korzystać tylko z tego sklepu :)http://www.overclockers.co.uk/index.php

Wież co wolał bym żebyś mi na przykład powiedział co w tym zestawie jest nie tak albo co by można zamienić :)

 

=====================================================

MoBo - Asus P8Z68-V PRO Intel Z68 (Socket 1155) DDR3

Procesor - Intel Core i7-2600 3.40GHz LGA1155 Processor

Chłodzenie - Corsair Hydro H100 Extreme Performance Liquid CPU Cooler

RAM - Corsair Vengeance 16GB (4x4GB) DDR3 PC3-12800C9 1600MHz Dual/Quad Channel Kit

Grafika - Gainward GeForce GTX 570 Phantom 1280MB GDDR5 PCI-Express

Napend - CD - LG BH10LS38 10x BluRay-RW

Dysk - SSD - OCZ Vertex 3 120GB 2.5&quot; SATA-3 Solid State Hard Drive

Dysk 2 - Seagate Barracuda Green 2TB SATA 6Gb/s Hard Drive</div>

Zasilacz - Corsair HX 750W ATX Modular SLI Compliant Power Supply

========================================================

Jak niema sensu zmieniac to kupuja taki sam i po problemie :)

Link to post
Share on other sites

No to jedziemy:

MB - nie potrzebujesz takiej drożyzny, ASRock czy MSI w tańszych wersjach dadzą radę.

CPU (nie wiem do czego więc tak po omacku) - weź z odblokowanym mnożnikiem, czyli i7 2600K

Chłodzenie - tańsze rozwiązanie biją ten zestaw z kulturą pracy i wydajnością.

RAM - Ma zbyt wysokie radiatory i niektóre chłodzenia mogą kolidować. Weź GoodRAM, Kingston, Corsair (Low Profile) i głównie w takich szukaj.

GPU - Zależy do czego będzie zestaw, ale w chłodzeniach szukaj MSI TF II (bo III jest głośny) ma lepsze części lub Gigabyte Windforce x3 też świetne.

Pisze się napęd ;) - po co ci blu-ray? Raczej nie będziesz używał.

SSD - Może być, choć warto zastanowić się na Crucialem M4, który ma mniejsze transfery, ale nie ma z nim problemów.

HDD - Seagate często się psują, więc celuj w WD.

PSU - Weź ten z mojej propozycji, czyli Seasonic x-760. Na dzień dzisiejszy, nie ma lepszego zasilacza 750W.

CASE - Wentyle są nawet ok, więc kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem ze ten kom co złożyłem to syf za duże pieniądze ;p bo wszystko podmieniłeś dzięki za info i oświecenie :)

 

@Pasjonat ja i tak muszę złożyć drugiego kompa dla syna wiec jak będę składał drugiego to będę miał części na podmianę ;)

 

@Sn1PeR

 

thx za info z Napędem nie za uwarzyłem :)

Edytowane przez Chivashin
Link to post
Share on other sites

Zasugerowałem się proponowanym zestawem i zamówiłem Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410 + Zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W P SU 80Plus (OCZ500SXS2-EU)

 

Później jednak przeczytałem opinie o zaslaczu, z których wynika, że nie nadaje się on do obudów z montowanym na dole zasilaczem ze względu na za krótkie kable(zasilanie 4pin) oraz zasilanie sata.

 

Czy powinienem się wycofać z tego zasilacza?

Link to post
Share on other sites

@wsu12

U mnie wsio działa w gladku 800 (zasilacz SXS2 600W), kabel od cpu jest co prawda napięty ale poszedł za tacką i żadnych problemów (przecieranie itp) nie zaobserwowałem.

 

@dankol

Z tych dwóch wybrałbym Corsair:

-mają radiatory

-nie przepadam za marką goodram (znam zbyt wiele przypadków z pamiątkami tej marki)- no ale to tylko moje uprzedzenie, wielu osobom działają bezproblemowo ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...