Skocz do zawartości

[Nieaktualne] Polecane zestawy komputerowe


Recommended Posts

Gość usunięty

Wchodze tu pierwszy raz i nie chce mi sie calosci czytac. Byc moze byl to juz poruszany temat. Da rade zmienic tytul tego tematu? mamy juz listopad w koncu ;). Moze dlatego ludzie zamiast kierowac sie tym co tu jest napisane, zakladaja w kolko tematy o tej samej tematyce.

Poza tym 33 strony to troche za duzo do czytania ;). Mozna by to wyczyscic i zostawic tylko same zestawy i aktualizowac co miesiac. Do tego daj notatke, ze wszelkie sugestie itp. przyjmujesz na priva albo niech ludzie pisza w temacie, ale po okolo tygodniu beda czyszczone.

Byc moze pojawily sie tu jakies nowsze zestawy, na xx stronie, ale o tym nie wiem. Te z wrzesnia juz sa troche nieaktualne.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Temat zmieniłem, bo możesz mieć rację, ale zestawy nadal starsze. Straszny leń we mnie wstąpił ostatnio, ale postaram się żeby były nowe na grudzień.

 

Z tym czyszczeniem ciekawy pomysł, mógłbym przy aktualizacji na nowy miesiąc czyścić temat, żeby nie było jakiś sprzeczności.

Link to post
Share on other sites

Myślę że ten temat jest bardzo wazny i przydatny. Powinieneś byc dumny, że ty go założyleś, ale ludzie przestaną tu wchodzić jesli nie będzie odpowiednio aktualizowany. Jeśli masz wiedzę i możesz polemizować z innymi i bronić swojej konfiguracji bądź ją zmieniac pod wpływem różnych sugestii to my wszyscy szukający zawsze aktualnych informacji co kupić na tym skorzystamy.

pozdr

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post tutaj, więc prosiłbym o wyrozumiałość. Myślę że z moim problemem mogę się tu podpiąć zamiast robić nowy temat o procesorze. Może problem jaki poruszam już był na forum, ale mam także parę innych pytań.

 

Składam kompa do mniej więcej 3000zł z haczykiem. Przeznaczenie gry. Kupiłem już kartę graficzną GTX 660 Gygabyte, ale nie mogę wybrać procka. Karta stoi już u mnie 2 tyg. ( Była okazja) i jeszcze nie mam proca. Z innymi częściami myślę że dam sobie radę, bo ich wybór w głównej wierze zależy od procesora. Także do rzeczy :D

 

Wybór wacha się pomiędzy 2500k a 3570k. Niechodzi który jest wydajniejszy bo do gier są one praktycznie tak samo wydajne. Wypiszę plusy - 2500k: Lepiej się podkręca według niektórych osób, mniejsze temperatury, lut zamiast pasty. Minusy: większy pobór mocy w stosunku do 3570k, (prawie 200 Wat przy oc do 4.6), trochę starsza technologia(nie obsługuje PCI 3.0, chociaż z innego forum wiem że i tak narazie ta magistrala nie różni się prawie niczym od PCI 2.0. 2500k nie obsługuje pamięci 1600mhz trzeba przetaktować)

 

Plusy 3570k: mniejszy pobór prądu o 40 W po oc, obsługa właśnie tego PCI 3.0. Bez OC można mieć 1600mhz na ramach.

Minusy: Pasta zamiast lutu,większe temperatury.

 

Jestem w stanie kupić 3570k ale chciałbym aby pochodził trochę dłużej niż 3 lata ( Oc do 4.3) a przez tą pastę żywotność jest krótsza. I właśnie nie wiem czy ryzykować z 3570k czy kupić sprawdzony 2500k. Jeszcze jedno pytanie to odnośnie tego czy kupno 2500k nie jest przestarzałym wyborem. Czy ten procek właśnie podkręcony do 4.3 starczy na 4 lata do gier na ultra/high ? Czy te nowe procki haxwell sry za błędny zapis jeżeli takowy jest :D nie "niosą" nowej technologi. Bądź co bądź 2500k ma prawie 2 lata.

 

Ale się rozpisałem. Mam nadzieję że mi ktoś pomoże. Z góry dzięki. Pozdro :)

Edytowane przez Sable_97
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie to odnośnie tego czy kupno 2500k nie jest przestarzałym wyborem.

Nie

 

 

Czy ten procek właśnie podkręcony do 4.3 starczy na 4 lata do gier na ultra/high ?

Dużo zależy od grafiki (z GTX 660 raczej nie).

 

 

Czy te nowe procki haxwell sry za błędny zapis jeżeli takowy jest nie "niosą" nowej technologi.

Nowa technologia będzie. Inne pytanie do wróżki.

 

OC nie planujesz wysokiego, więc w twoim wypadku raczej 3570K będzie lepszy.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się co zrobić, gdy kolega ma taki komputer: Pentium® Dual-Core CPU E5200 2.50 GHz. KARTA GRAF- NVIDA GeForce 9600 GT Płyta główna to nic specjalnego, zasilacz jest markowy. Kolega ma do wydania 1500zł. I teraz, czy lepiej kupić nowego procka na tą płytę i nową kartę graficzną, czy lepiej sprzedać cały zestaw i może około 300zł za niego wziąć i złożyć nowego kompa na AMD? Wydaje mi się, że ta druga opcja byłaby lepsza, ale mógłby ktoś się wypowiedzieć?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...