Skocz do zawartości

[Nieaktualne] Polecane zestawy komputerowe


Recommended Posts

Witam. Miałbym prośbę o pomoc w złożeniu nowego kompa. Głownie chodzi o granie w te najnowsze tytuły na najwyższych ustawieniach przez jak najdłuższy czas. Cena gra tu drugorzędne znaczenie. Do 8000 zł, ale jest to granica umowna, bo jakieś groszowe sprawy nie stanowią problemu. Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Jeśli groszowe sprawy nie stanowią problemu to na pewno coś na socet 2011 i intel i7 3960X(etreme) oraz GTX 690 w SLI. Bardzo ogólnie ale załatwia wszystkie sprawy. na wejściu masz 14 000 zl za samą płytę proca i grafy. Groszowe sprawy :menda: Resztę konfigu doradzą inni forumowicze 8)

Link to post
Share on other sites

Nie bredźcie, 690 to już koszt ponad 3000zł a gdzie tu mowa o dwóch i reszcie podzespołów.

 

Dwie 680tki EVGA Classified, dobra wentylowana buda, mocny cztero-rdzeniowy procesor z silnym pojedynczym rdzeniem, jakiś pojemny SSD oraz magazyn na kopie gier.

Tutaj nie trzeba iść w dziwadła, chociaż i tak uważam, że sprzęt stricte do grania za ponad 5500zł to już przesada.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

sid kolega mówił że groszowe sprawy nie grają roli to idźmy na maksa :menda: Ten konfig co podałem to jest np 165 klatek w Battlefield 3 na rozdziałce 2560x1440. Podobno. Tak się jeden koleś chwalił gdzieś ostatnio. Więc może telewizornia jakaś konkretna a nie monitor do tego jak idziemy w hardcore? :menda:

Link to post
Share on other sites

Daj spokój, pójdzie z torbami a na nowej generacji konsol i tak będzie lepiej.

Optymalnie byłoby wziąć solidny komputer na i5 z jednym mocnym GPU i dobrym zasilaczem/obudową aby sprzęt był dobrze opakowany, a resztę kasy kisić na właśnie nową konsolę.

Link to post
Share on other sites

Ja się tego nie podejmę, bo to wariactwo. W rozdzielczości FHD takie pieniądze to bezsens, a jak za półtorej roku standardy się zmienią to będzie płacz.

 

Znajdź pierwszy lepszy zestaw jaki złożyłem stricte pod gry (było coś w zeszłym tygodniu) na karcie graficznej pokroju gtx670 i wzwyż a spełni on swoje zdanie, nie drąc 9000,- z konta.

Link to post
Share on other sites

No to i takie coś co ja mam w sygnaturze starczy skoro tak mówisz sid. Mobo oczywiście do wymiany (np MSI Z77 MPower) żeby dobrze kręcić go w razie co, no i można dorzucić drugą grafę w SLI i więcej RAM. Do 9000 zl masz o wiele lepszą skrzynkę niż moja (S2011?) ale że 2 czy 3 lata spokoju to przy tych dzisiejszych trendach to jest mocno umowne. Nawet przy tej cenie za skrzynię. Ja bym powiedział że skrzynka do 5-6 tys maks a póżniej upgrade'ować albo jak fundusze nie grają roli to wymienić na nową i tyle.

EDIT: Aha no i zasiłka. Też do wymiany przy SLI.

 

Dołączone przez moderatora:

Te wszystkie super konfigi "na dzisiaj" za trzy lata to będzie badziew. Taka prawda niestety. Wiem bo mój poprzedni komp był oparty na 8800 Ultra który kosztował ponad 2k zl (cała skrzynia ponad 6k zl w 2008 r) a po 2 latach to był już bubel. Tak na poważnie levsky: nie warto tyle wrzucać w skrzynię. Serio.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Wiesz ja robiłem upgrade wymieniłem kartę i proca teraz niedawno. Na dzień dzisiejszy ten config to niecałe 5000 zl ale ta płyta jest do wymiany więc dolicz 300zl, dobrze by było dać dysk SSD następne 3 stówy. Opcjonalnie lepsze chłodzenie Noctua jak bys chciał ostro kręcić, ale to też zmiana obudowy. Ta może być za mała.

Far Cry 3 spokojnie z nowymi sterami ciągnie w 1920x1080 nie ma płaczu. Crysis 2 i te fazy bez problemu.

Edytowane przez kabak 1991
Link to post
Share on other sites

W 5500 da się radę zamknąć z SSD, wcale nie trzeba aż Mpowera i 3770k - do gier na jedno wyjdzie przy GD55/3570k które kosztują dużo mniej.

Wsadzić jakiegoś potwora GPU do Fractal Arc Midi, w to SSD, magazyn HDD, chłodzenie na poziomie Macho i wio!

 

A za półtorej roku sprzedać co konieczne, dołożyć do reszty kasy i złożyć sobie nowy silny zestaw.

Link to post
Share on other sites

Jasne. 3770K to już można powiedzieć procek do zadań specjalnych. Do gier wystarczy ta podkręcona i5 ale dobre mobo zawsze się przyda. Sam odczułem to na własnej skórze niestety. P8Z68 V-LX wbrew temu co mówi ASUS wcale nie jest taki przyszłościowy i do przodu. Niestety nie da się podkręcić na niej 3770K :( Odradzam te mobo. Przedstawiciel srasusa milczy na ten temat. Normalne.

 

http://www.morele.net/koszyk/ Tu masz taki zestaw lekko ponad 5000 zl. Ja jednak zostanę przy MSI Z77 MPower, płyta stworzona aby kręcić procki więc nic tylko kręcić, no i dobra sekcja zasilania oczywiście. Ten zestaw jest przykładowy, do modyfikacji oczywiście w razie czego, ale wszystko nastawione na jakość na pewno. Nic więcej nie doradzę jeśli nie chcesz robić OC takiego konkretnego, (GPU itd.) widzę że sid bardziej ogarnia więc Ci lepiej doradzi ale możesz się do mnie zgłosić jak chcesz jakiś dźwięk do tego dobry.

 

Jeśli chodzi o GPU to lepiej poszukać GTX 680 OC od Gigabyte, ma lepsze chłodzenie i i jest fabrycznie podkręcony.

Edytowane przez kabak 1991
Link to post
Share on other sites

kabak, podlinkowałeś koszyk na morelu, zwykły koszyk, nie zapisany zestaw -_-

 

Sam również pyknąłem zestawik troszeczkę powyżej 5000zł dla levsky'iego i innych, szukających sporej mocy. Powinien udźwignąć wiele. Można wziąć dwa razy tą grafikę do SLI, to już wtedy będzie kosmos w grach + montażu filmów HD + renderingu 3D w 3DS MAxXie czy co już tam tylko chcesz :}

http://www.morele.net/inventory/info/FUr1rA/

 

-----------------------------------

P8Z68 V-LX wbrew temu co mówi ASUS wcale nie jest taki przyszłościowy i do przodu. Niestety nie da się podkręcić na niej 3770K Odradzam te mobo.

Ja ufam tej firmie i tej serii mobo. Ja osobiście mam od nich ASUSa P7P55-E-EVO i jestem niezmiernie zadowolony, mimo sporego upływu czasu i uśmierceniu LGA1156.

Link to post
Share on other sites

Nie będę się sprzeczał, to wy macie już pewien "staż" na benchmarku i zapewne więcej przetestowaliście, niż ja.

Osobiście mogę też polecić (najlepszą moim zdaniem) płytkę ASUS Sabertooth Z77, która sprosta chyba wszystkiemu, jednak jest zdecydowanie droga. (około +500zł do mojego zestawu). Ale jak sprawy groszowe, to czemu nie :D

Link to post
Share on other sites

z tego, co kojarzę, awaryjnym jest vertex 3, a czwórka jest jednym z najlepszych ssd, najlepszym w tej cenie

 

------

co do xeonów - ma facet sporo kasy i chce coś najlepszego w swojej klasie. xeon jest mocnym odpowiednikiem i7, ale do tego jest o wiele bardziej przyszłościową platformą. Zaraz się Pan przyczepisz, że to procesory serwerowe, które mogą być używane tylko przez profesjonalistów, a zwykły człowiek go zmarnuje - proszę więc, pojedź sobie do USA, gdzie w co drugim domu jest Mac Pro na xeonach i wszystkim się dobrze żyje

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...