Skocz do zawartości

[Nieaktualne] Polecane zestawy komputerowe


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym zakupić sprzęt do gier za max. 2000 zł (no może stówka albo dwie więcej) ale nie potrzebuję obudowy oraz zasilacza. Obudowa NZXT (dokładnego modelu nie potrafię poszukać) oraz zasilacz chieftech gps-600a8. Jesteście w stanie coś polecić? Preferuję nowy sprzęt bo na szukanie używek najzwyczajniej nie mam czasu. Z góry dzięki za pomoc.
I przy okazji gdyby ktoś chciał odkupić starą konfigurację:

Intel core2duo 2,4 (6600)

amd Radeon 4870 512mb

4gb ddr2 kingston 667mhz

2 dyski 250gb oraz 160 sata

płyta głowna asus p5kc (obsługuje ddr2 oraz ddr3)

(bez obudowy oraz zasilacza)

 

Mam nadzieję, że tą ofertą nie łamię regulaminu ale cena do uzgodnienia.

Link to post
Share on other sites

Fajny zestaw, dzięki za szybką odpowiedź ale szczerze mówiąc po tym 4870 która chodzi meeeega głośno trochę się amd obawiam...nie jestem specjalnie wrażliwy na głośność sprzętu ale ta 4870 to już przesada, suszarka ciszech chodzi :/ Pewnie pomogłaby zmiana pasty termoprzewodzącej bo od nowości nie była zmieniana ale nie jestem pro więc się nie zabieram

Link to post
Share on other sites

a co ma AMD do glosnosci tej karty? absolutnie nic.

tak stary geforce, z tej polki cenowej i do tego referent bedzie Ci chodzic tak samo.

sapphire 7850 jest cichy.

 

 

http://www.arest.pl/konfiguracja-653844 tu opcja ze slabszym prockiem i mocniejsza grafa.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

@Bols244

 

Zmień obudowę na tańszą, zaoszczędzisz ze stówę: polecam np. FD Arc, albo Regnum L50.

 

Kiepski ten wiatraczek, chcesz coś porządnego- polecam enermaxy lub noiseblockery, a jak ma być cicho to też NB lub Bequiet z Silentwings 2. :)

 

Na twoim miejscu jeszcze raz rozmyśliłbym wybór GPU- lepsza wydajnościowo jest 670 od NV. A 3gb i 384bit w 7970 w rzeczywistości mało dają, chyba, że grasz na 2560x1440. Wtedy dają więcej. ;)

 

zasiłka dobra

mobo dobre

 

może procek i5 3570K? tańszy i podobny wydajnościowo, chyba, że robisz jakieś renderingi, wymagające 8 wątków.

 

ram i dysk dobre, ale możesz pokusić się o jakiś SSD jeszcze, np. Vertex 4 128Gb. Może starczy kasy?

Edytowane przez Dazuo
Link to post
Share on other sites

Bobry!

Jako że niespodziewanie dostałem ostatnio mała premię to czas na zmiany. Tylko teraz pytanko co byście polecili zmienić? Obecnie waham się pomiędzy sprzedanie mojego GTX 580 i zamianę na 670, a pozbyciem się proca i przejście na Ivy. Koszty dopłaty byłyby podobne. Tylko co bardziej zwiększyłoby wydajność? Oczywiście mówię o grach, bo do pracy w tym co robię to już jest bardziej niż ok :)

I teraz kolejna kwestia. Jeśli GPU to proszę o propozycję GTX 670 koniecznie z backplate (ewentualnie z czarnym PCB), w miarę rozsądnej cenie :) Natomiast jeśli CPU to nie mam pomysłu na MOBO (szukam czegoś nie kolorowego najlepiej czarne/czarno czerwone. Nie jakieś niebieskie paskudztwa typu MSI Z77A-GD55 :D ) tak w okolicach 500PLN.

Link to post
Share on other sites

@dudalek

 

Wydaje mi się, że przechodząc na Ivy nie odczujesz tak dużej różnicy w wydajności w grach, jak po przejściu na GTX 670, których cena powolutku spada.

 

Jeżeli już zdecydujesz się na 670, bo 7970 jest gorszy (chyba, że w 4K) to najlepiej i najbardziej opłacalnie byłoby wziąć wersję od Gigabyte z windforce x3, możesz też wziąć OC jeżeli chcesz wyższe taktowania na starcie. :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Myślisz dlaczego ja brałem asusa :D Jeszcze z backplate jest śliczny ! Mąż kuzynki szwab prawie konia nad nim walił bo robił ze mną unboxing i montaż. :D



http://img51.imageshack.us/img51/4083/12516872.jpghttp://img825.imageshack.us/img825/6416/68104952.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...