Skocz do zawartości

Złóż i wygraj komputer za 4000 zł - TEMAT OGÓLNY


Recommended Posts

Sam dałem zestaw z 6870 wraz z myszką i klawiaturą za łącznie ponad 600zł.

Jak się nie umie grać to nawet klawiatura i mysz za 2000zł nic nie dadzą :P

 

Najlepsze jest Wasze zaglądanie do czyjegoś portfela: "bo on ma już dwa dobre konfigi" - jaki to ma związek? Konkurs był na rozpisanie najlepszego zestawu za 4k PLN i tyle.

Jak już wspomniałem nie chodzi że zwycięzca ma 2 kompy tylko o to że do jasnej cholery nie wygrał najlepszy zestaw. Gdyby to był naprawdę super zestaw któremu nie można nic zarzucić to zwycięzcą mógłby być i sam Bill Gates.

Przejrzyjcie na oczy ludzie. Świat nie jest zero-jedynkowy tylko ma też odcienie szarości. Nie bądźcie tępymi marionetkami w rękach marketingowców.

 

Śmieszą mnie właśnie te konfigi, gdzie jest myszka i klawa za 100zł, do tego buda która straszy wyglądem

Nie każdy zwraca uwagę za wygląd. A mnie np śmieszą osoby które wydają po 300zł na myszke i tyle samo na klawiature. Najczęściej drogie produkty oferują mnóstwo zbędnych bajerów aniżeli czegoś naprawdę praktycznego. Sam mam klawiature MS za 35zł, kupiłem ją ponad 2 lata temu i działa bezproblemowo. Jest bardzo wygodna a jakość wykonania stoi na dobrym poziomie. Ale wiadomo, dla "znafcuf" jedynym kryterium jakości jest cena i m.in. dlatego produkty apple są tak popularne.

 

Dlatego tak bardzo klienci lubują się w kupowaniu jabłka.

Kupują apple bo:

- są bogaci i mają wyj**ane

- albo są frajerami którzy nie wiedzą że taniej można kupić lepszy sprzęt.

 

Wolę 150FPS niż 300 ale mieć porządną, wygodną klawiaturę (która jeszcze do tego jakoś wygląda) i myszkę.

Gdy ilość fpsów spadnie poniżej 40 i będziesz miał różnicę typu 20 vs 40fps to droższa i "wygodniejsza" klawiatura na pewno da ci większy komfort rozgrywki...

 

do tego buda która straszy wyglądem i trzeba ją chować przed normalnymi ludźmi bo gotowi pomyśleć, że lubimy święta cały rok bądź kręci nas jakość wykonania jak halóweczki od koreańczyka.

Lepszy wilk w owczej skórze niż na odwrót. Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Osoby, które wygrały mają w nosie Wasze smutne wypociny. Tak samo redakcja. Pokaż mi jeszcze, w którym miejscu została ona "ukamieniowana" bo jak mniemam statystyki odwiedzin mają się całkiem za********e. A kontrowersyjne dla wielu wyniki, jeszcze bardziej je poprawiają. Ani portal ani komputronik na tym nie stracą, jedynie zyskają. Do tego bateria śmiechu :) Najlepsze jest Wasze zaglądanie do czyjegoś portfela: "bo on ma już dwa dobre konfigi" - jaki to ma związek? Konkurs był na rozpisanie najlepszego zestawu za 4k PLN i tyle. Nie było klauzuli "bierzemy pod uwagę zasługi, posiadany konfig, dupolizanie albo inne piszczenie" Niech Was przestanie obchodzić co kto ma i za ile. Patrz na swoją kieszeń i myśl co musisz zrobić, żeby sobie kompa za 4 tys kupić, a nie liczyć, że wygrasz w konkursie. Smutne to i załosne. Nie jestem członkiem redakcji ale gdybym był to chętnie bym na każdy dzień trwania tego konkursu wieszał na głównej ścianie tekst dnia z tego wątku. I razem byśmy siedzieli i się śmiali z Waszego zawodzenia :) Jeszcze jedno - ludzie lubią jak sprzęt wygląda. Dlatego tak bardzo klienci lubują się w kupowaniu jabłka. Powiem Ci więcej - klawiatura i mysz mają znaczenie. Wolę 150FPS niż 300 ale mieć porządną, wygodną klawiaturę (która jeszcze do tego jakoś wygląda) i myszkę. Śmieszą mnie właśnie te konfigi, gdzie jest myszka i klawa za 100zł, do tego buda która straszy wyglądem i trzeba ją chować przed normalnymi ludźmi bo gotowi pomyśleć, że lubimy święta cały rok bądź kręci nas jakość wykonania jak halóweczki od koreańczyka. Za to super mocarna grafa. Sednem tego konkursu było znalezienie złotego środka dla wszystkiego. I ten konkurs udowodnił Wam, że jest jeszcze coś poza FPSami. Też brałem udział w konkursie, też złożyłem konfig na FXie. I też pomagam w składaniu komputerów od wielu lat. Tylko moje propozycje są ładne i do używania. Stawiasz, grasz/pracujesz/rozrywkujesz się i du*y sobie nie zawracasz pierdołami. Może niektóre rzeczy przychodzą z obycia wśród wartościowych ludzi, nie wiem. Ale Wasze płacze są już żałosne. Dajcie sobie na wstrzymanie i weźcie się za coś pożytecznego.

Widzę jedyny głos rozsądku, cóż nie moja wina że udał się zdobyć II miejsce :o , darowanemu zasilaczowi nie zagląda się w kable :D . Tak dła przypomnienia dla lamentujących to ja załorzyłem ten temat aby wyjaśnili babole w regulaminie i zasadach. Taka reakcja była do przewidzenia po wynikach. Komisja wybrała jak wybrała nie miałem na to wpływu. Moim prywatnym zdaniem które wyraziłem około 40 stron wcześniej każde wyniki będa budziły kontrowersje przez to jak został zorganizowany konkurs. Wsumie nie mniejsza burza jest przy wynikach USB. Panowie dyskuja teraz i tak nie jest merytoryczna, najbardziel żalą się osoby które twierdzą iż podzespoły były dostępne co nie zawsze jest prawdą bo pojawiło się kilka zestawów z ASUS Sabertooth 990FX która nie była dostępna od początku konkursu :o . Zawsze ktoś musi przegrać :[ a ktoś wygrać :D.

Link to post
Share on other sites

Kupują apple bo:

- są bogaci i mają wyj**ane

- albo są frajerami którzy nie wiedzą że taniej można kupić lepszy sprzęt.

 

Igoruss nie jestem bogaty a posiadam klawiaturę Apple i sobie ja chwale za bardzo niski profil klawiszy jak w laptopie bardzo sobie to cenię oraz za jakość wykonania, aluminium. Cena nie była szczególnie wygórowana 160zł wiadomo trochę $$$ ale to jest inwestycja ;) Produkty Apple musza się komuś podobać.. jedni badzo lubią jabłuszko jedni nienawidzą tak to już jest... Ale wracając do klawiatury są klawiatury, Razer, Logitech po 400zł więc Apple nie jest wcale [najdroższe] wiadomo nie kupowałem tej klawiatury ze względu na szpan ze mam białą klawiaturę apple tylko ze względu na jakość wykonania i styl.. [niski profil] więc nie osądzaj ludzi co kupują produkty Apple z góry na porażkę ;) Lecz wiem, że jest taki stereotyp, że jeżeli ktoś kupuje produkty Apple to jest bogaty lub nie ma co z $$ robić. Nawet w swoim otoczeniu znam takie osoby.

Link to post
Share on other sites

Igoruss nie jestem bogaty a posiadam klawiaturę Apple i sobie ja chwale

Bardziej mi chodziło o sprzęt typu komputery smartfony. Mój kolega kiedyś chciał sobie kupić jakiegoś iMaca za 7tys. Jak mu powiedziałem że za tą cenę złoże mu 2x szybszy komputer + monitor + laptop to szybko zmienił zdanie ;)

 

@up racja

Link to post
Share on other sites

I też pomagam w składaniu komputerów od wielu lat. Tylko moje propozycje są ładne i do używania. Stawiasz, grasz/pracujesz/rozrywkujesz się i du*y sobie nie zawracasz pierdołami.

Wow aleś Ty elokwentny i ładny i w ogóle do używania :D:P

Następnym razem zgłoszę się do Ciebie po zestaw, zwłaszcza że piszesz tak ładną czcionką, że to na pewno da + 20 do lansu, bounce-u, rozrywkowania się , pracy i gier %-)

a zapomniałem jeszcze o zawracaniu du*y :D

 

No offence po prostu właśnie drukuję Twoją wypowiedź i wieszam na ścianie dla zlewki :D

 

<pozdro>

Edytowane przez RAKU 44
Link to post
Share on other sites

O jakich marionetkach Ty mi tu gaworzysz. Był konkurs i są wygrani. Nie widzę tutaj żadnego manipulowania (bo do tego odnośi się marionetka w logicznym ciągu). Zapętlasz się w swoim wywodzie i wychodzi bełkot.

 

Target Apple wrzucasz do jednego worka, no dobra... do dwóch: snobi i frajerzy. Tak ograniczony światopogląd zaprowadzi Cię do miejsca pozbawionego czegokolwiek poza współczuciem obserwatorów.

 

Apropo dizajnu i wyglądu słów kilka: żyjemy w kraju gdzie jedynym objawieniem wzornictwa jest ogrodowy krasnal a firmą, która ma realny wpływ na kształtowanie dizajnerskiego poglądu jest IKEA. Polacy dizajnu nie znają bo jest dla nich zwyczajnie za drogi, a przez to zły, niedobry, frajerski albo dla snobów. Polska to bardzo niedizajnerski kraj, mamy niedizajnerskie opakowania na półkach sklepowych, niedizajnerskie plakaty itd. A to wszystko dlatego, że edukacja wizualna polaka młodego nie istnieje. Dopóki w szkołach nie zaczną dobrego dizajnu uczyć albo chociaż go pokazywać, tak dalej będziemy mieli eklektyzm z barokiem w różowym opakowaniu z plastiku. Smutne ale prawdziwe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do konkursu to mysz i klawiatura nie stanowią jako jedyne o komforcie, sam wybrałem klawiaturę ergonomiczną bo dużo pracuje na kompie i wiem jakie to ważne. Jednak ten jedyny głos rozsądku, tak rozsądnie to nie pisze niestety.

 

Apple, firma jak każda inna, mają drogie produkty ale jak mają dobre to kupie jak mają złe to niech spadają na drzewo. Jak chcesz przepłacać Twoja sprawa. Co do Razera - to są to najbardziej niewygodne i zawodne sprzęty jakiekolwiek miałem w swoich rękach. Zarówno ja jak i dobry kumpel popełniliśmy błąd i poszliśmy na ten szał - 2 różne zestawy - 2 kompletnie nieudane. Wodotryski nie zastąpią funkcjonalności, tak samo grafa nie zastąpi grywalności ;&gt;

 

A już co do czcionki to weź człowieku daj nam trochę kontrastu bo nie każdy chce nosić okulary. Zero User-friendly jesteś ;O

 

EKHM... to że masz logo Photoshopa nie sprawia że jesteś designerski, swoją drogą beznadziejnie dobrane kolory Twoich postów mówią wręcz przeciwnie.

Edytowane przez RecoNet
Link to post
Share on other sites

Polacy dizajnu nie znają bo jest dla nich zwyczajnie za drogi, a przez to zły, niedobry, frajerski albo dla snobów.

Masz rację że polska to biedny kraj. Ludzie zarabiają kilka razy mniej niż na zachodzie a ceny mamy podobne. Tak więc tylko ktoś naprawdę bogaty może sobie pozwolić na dopłatę 40% za wypolerowany znaczek jabuszka albo diznajnerski wygląd. Większość ludzi chce po prostu dostać dobry sprzęt i nie przepłacać.

 

 

O jakich marionetkach Ty mi tu gaworzysz. Był konkurs i są wygrani. Nie widzę tutaj żadnego manipulowania (bo do tego odnośi się marionetka w logicznym ciągu). Zapętlasz się w swoim wywodzie i wychodzi bełkot

Marketing w dużym skrócie ma na celu wepchanie ludziom zupełnie zbędnej rzeczy i sprawienie że uznają to za konieczność. Czyli swego rodzaju manipulacja.

 

 

Zresztą co ja będę tłumaczyć i tak będziesz miał kontr argument na każdą moją wypowiedź tak więc dyskusja z tobą nie ma sensu. Wierz sobie dalej w cudowność jabuszka i w klawiaturę dającą fpsy w grach. Pozdrawiam i proponuję zamknąć temat

 

EDIT: @down hehe racja :D

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Wiecie co jest najgorsze w byciu jednym z laureatów takiego konkursu?

 

Że z jednej strony się Cieszysz że wygrałeś coś w końcu po kilku latach bycia użytkownikiem na serwisie.

A z drugiej strony irytujesz się, że nie wygrałeś czysto bo redakcja dała ciała w przygotowywaniu konkursu.

Smutne..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...