Skocz do zawartości

Assassin's Creed Odyssey  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      5
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      3
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      1
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

ok, tak więc:

  • fajny akcent na początku gry
  • animacja walki i sama walka wydaje się super, ale to wrażenie po przejściu tutoriala
  • co do płynności hmm... 25-60 FPS na niskich ustawieniach przy 720p, zobaczę jak będzie w mieście
  • zdarzają się lekkie dropy, ale to chyba coś zawiązane z doczytywaniem danych z HDD

jak na razie gram dalej :D

 

dodam, że gram na Catalystach 14.9 [bez poprawek dla ACU]

 

nagrane na szybko:

https://www.youtube.com/watch?v=hSw2NsAd3fE

Edytowane przez darasz89
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie, nie :D Jest tu pewien użytkownik (ostatnio bardzo aktywny), który bardzo dużo wie na ten temat :D

 

 

 

A tak na poważnie, to nie musisz przecież gry kupować zaraz po jej wydaniu. Możesz przecież poczekać tydzień, miesiąc, etc pooglądać jakieś gameplaye, czy coś (nie polecam, spoilery) w tym rodzaju.

Link to post
Share on other sites

gra w 720p to chyba bardzo maly komfort

 

 

@RNMgames  masz prawie identyczny sprzet co darasz, wiec :/   

 

Do przeżycia, ale chyba jednak tylko z dalszej odległości, czyli na TV i to nie za dużym.

Na monitorze FullHD w okolicach i powyżej 24 cali marnie to widzę, bo z blisko i widać wszelkie straty w rozdzielczości.

Niskie ustawienia też będzie "widać".

 

Szczerze mówiąc nie lubię zbytniego obniżania jakości grafiki, a z tego co widze to na moim obecnym GTX 770 pójdzie komfortowo tylko na niskich, może średnich z wyłączonymi paroma funkcjami (tak idzie Watch_Dogs, bez tekstur ultra, ale na wysokich, no i z jedną obniżoną opcją: chyba cienie czy woda zamiast ultra są wysokie), a że za jakiś czas pewnie zmienię pewnie kartę to tym bardziej przemawia to dla mnie za wstrzymywaniem się z zakupem.    

Link to post
Share on other sites

Ktoś tu wstawiał filmiki z R9 270. Niestety gra jest na tej karcie niegrywalna w FullHD, nawet z teksturami LOW. Prawdopodobnie brakuje pamięci, 2GB mam zapchane praktycznie cały czas w 100%. Dlatego widać na filmiku, że FPS momentami nie jest zły, ale są te dropy.

 

Za to w 100% grywalna jest na tej karcie w 1600x900. Mam ustawienia: environment - high, tekstury - high, SSAO, FXAA i 95% czasu mam stabilne ~32-35 klatek na sekundę. Są sporadyczne dropy do 22-25 klatek, ale to tylko w niektórych miejscach i są jak najbardziej do przełknięcia. W normalnej rozgrywce, typu bieganie walka itp. FPS nie spada, po prostu czasem nawet jak gdzieś idziemy to może coś "chrupnąć".

 

Więc jak ktoś się waha mając R9 270 lub lepszą kartę, to nie ma się co obawiać, lecz tak jak mówię, granie w FullHD bez 3GB pamięci jest problematyczne (może łatwiejsze jest z teksturami na low, ale gra wygląda wtedy jak kupa - a na mojej karcie nawet niemożliwe bez dropów do kilkunastu FPS)


----------------

A i ZNACZNIE pomaga w odbiorze gry ustawienie sobie np w RadeonPro blokady FPS. Proponuję gdy jest się już w misjach w ciągu dnia poobserwować sobie ile przeciętnie osiąga FPS (większość czasu, nie chwilowo patrząc w niebo). U mnie widziałem, że dropy poniżej 32FPS są bardzo rzadkie, więc mam zablokowane na 32. Wtedy gra wydaje się dużo płynniejsza (a poza tym wydaje mi się, że jakimś cudem dropy do tych 25 są rzadsze - może przez to, że karta nie pracuje cały czas na 100% i się tak nie dławi). A nie ma nic gorszego niż FPS spadający nagle z 50 do 30, to zaburza nam jakiekolwiek poczucie płynności. Trzeba się pogodzić, że to działa jak działa i zaakceptować to 30fps jeśli sprzęt nie wyciska więcej. Polecam tak zrobić, naprawdę.

Edytowane przez zapp12345
Link to post
Share on other sites

Mam 23.6 cali :)

 

Ja bym nie mogła grać bez FullHD u siebie (najlepiej to w ogóle 1920 na 1200, bo taki monitor, ale do Full HD mogę obiżyć, będą paski, ale znieśc się da :). 720 znoszę w filmie na TV, ale siedzę od niego ok. 2 metrów.

 

Ogólnie to mam nadzieję, że to wygląda choć ciut lepiej na niskich niż na prezentwanych tu filmikach, że to kompresja z youtube tak pogorszyła jakość, bo słabo bardzo to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Bigi mi się podoba wiadomo dropy są ale na bank nie będę dyskryminował tej gry z tego powodu. Na plus super klimat XVIIIw Paryża, mega klimatyczne są te wszystkie uliczki, piękne oświetlenie, grafika niczego sobie, ulepszony system parkouru/walki. Co do kampanii nie wypowiem się bo od 3h latam po mieście i szukam znajdziek :D

 

ps; co do bugów to przez 3h gry nie widziałem ani jednego (jest mi smutno bo chciałbym się pośmiać :( )

Edytowane przez Kubuś73
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ktoś tu wstawiał filmiki z R9 270. Niestety gra jest na tej karcie niegrywalna w FullHD, nawet z teksturami LOW. Prawdopodobnie brakuje pamięci, 2GB mam zapchane praktycznie cały czas w 100%. Dlatego widać na filmiku, że FPS momentami nie jest zły, ale są te dropy.

 

Za to w 100% grywalna jest na tej karcie w 1600x900. Mam ustawienia: environment - high, tekstury - high, SSAO, FXAA i 95% czasu mam stabilne ~32-35 klatek na sekundę. Są sporadyczne dropy do 22-25 klatek, ale to tylko w niektórych miejscach i są jak najbardziej do przełknięcia. W normalnej rozgrywce, typu bieganie walka itp. FPS nie spada, po prostu czasem nawet jak gdzieś idziemy to może coś "chrupnąć".

 

Więc jak ktoś się waha mając R9 270 lub lepszą kartę, to nie ma się co obawiać, lecz tak jak mówię, granie w FullHD bez 3GB pamięci jest problematyczne (może łatwiejsze jest z teksturami na low, ale gra wygląda wtedy jak kupa - a na mojej karcie nawet niemożliwe bez dropów do kilkunastu FPS)

----------------

A i ZNACZNIE pomaga w odbiorze gry ustawienie sobie np w RadeonPro blokady FPS. Proponuję gdy jest się już w misjach w ciągu dnia poobserwować sobie ile przeciętnie osiąga FPS (większość czasu, nie chwilowo patrząc w niebo). U mnie widziałem, że dropy poniżej 32FPS są bardzo rzadkie, więc mam zablokowane na 32. Wtedy gra wydaje się dużo płynniejsza (a poza tym wydaje mi się, że jakimś cudem dropy do tych 25 są rzadsze - może przez to, że karta nie pracuje cały czas na 100% i się tak nie dławi). A nie ma nic gorszego niż FPS spadający nagle z 50 do 30, to zaburza nam jakiekolwiek poczucie płynności. Trzeba się pogodzić, że to działa jak działa i zaakceptować to 30fps jeśli sprzęt nie wyciska więcej. Polecam tak zrobić, naprawdę.

No nie wiem.. mam brać??

W Battlefielda 4 to czasami nawet FullHD ULTRA UDAWAŁO SIĘ GRAĆ..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...