Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Kingsman: The Golden Circle

 

Kingsman: The Secret Service rozłożył mnie na łopatki. Zasiadłem do tego filmu bez żadnego przygotowania i przez dobre 2h bawiłem się przednio, nie mając choćby odrobiny czasu na nudę. Kontynuacja jest pod każdym względem produkcją gorszą, stwierdzenie to nie oddaje jednak skali zjawiska, bo jakościowo filmy te dzieli taka przepaść jak Ride the Lightning i St. Anger. Trzecia część już zapowiedziana, ale chyba bardziej mnie ten fakt smuci niż rajcuje.

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Miałem się za to zabierać, ale już jedynka mi tak sobie podeszła.

 

Ze swojej strony - serial "Przekręt" ("Snatch"), jak film oceniam za 10/10, genialny, uwielbiam i w ogóle mógłbym oglądać codziennie, tak tutaj wytrzymałem jakieś 20 minut pierwszego odcinka i zmieniłem kanał. Beznadzieja. Nie polecam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Marnie to widzę

 

Solo = Ford. Nie wierze w powodzenie tego filmu. Pewnie rubryki w excelu wypełni ale dla mnie osobiście trudno będzie zastąpić legendę i będę podchodził do filmu z bardzo sceptycznym nastawieniem. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Do czasu TDR podobnie myślałem o Nicholsonie i Jokerze ;) Donald Glover pasuje do swojej roli idealnie, co do Hana mam oczywiście obawy, ale Rogue One nastroił mnie pozytywnie do SW bez Mocy.

Link to post
Share on other sites

Terminator 2: Judgment Day. Klasyka. Wersja na blu-ray z 2017 roku to prawdziwy remaster. Obraz jest bardzo szczegółowy, widać gołym okiem malutkie zmarszczki, rany czy łzy na twarzach aktorów. Podobał mi się niebieskawy delikatny filtr jaki Cameron dodał do tej wersji. Kolory i kontrast również uległy poprawie. Dźwięk wydaje się być podobny ale momentami jest jakby bardziej dopieszczony w gęstej akcji. Znacznie głośniej i bardziej przestrzennie niż w poprzednich wydaniach. Dostępny jest tylko tradycyjny dts-hd master 5.1. 3d wykonane zostało dość solidnie a przede wszystkim z umiarem, bardzo naturalnie o ile można tak napisać. Niezła głębia. Scena kiedy to T-800 celuje z winchestera po wypadnięciu palącej się opony do T-1000 po wybuchu ciężarówki - dosłownie czuje się rurkę obok własnej głowy, mocne. Cameron wiedział jak polepszyć jeszcze bardziej swój film ale go nie zniszczyć. Trochę szkoda, że nie ruszył wersji reżyserskiej no ale wrażenia i tak bardzo ale to bardzo pozytywne

 

giphy.gif

 

 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Byłem dziś na "Black Panther" 

 

Moja ocena 11/10!!! Iść i nie żałować! Oczywiście nie muszę przypominać - tylko wersja z napisami!

 

W tym filmie było wszystkiego po trochu - emocji, akcji, żartów, pięknych afrykańskich widoków. Ja już nie mówię muzyce w tym filmie. Majstersztyk jak na Marvel. Momentami niektóre sceny zapierały dech w piersiach. :)

 

Bardzo ciekawy scenariusz i dobrana ekipa aktorska.

 

Ten film jest dla mnie  jest o 2 półki wyżej niż najnowszy Thor: Ragnarok który był zbyt krótki i nudnawy.

Edytowane przez droid
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Liczyłem na więcej, że będzie "łał" i że w ogóle pozamiata. Nie pozamiatał, ale obejrzeć warto

Dla mnie tam było woow. Do teraz słucham muzyki z filmu nie mogąc się doczekać drugiego sezonu :D Chociaż, ta powłoka Riker'a chyba bardziej mi pasowała niż żółtka, no ale zobaczymy co będzie dalej. 

Link to post
Share on other sites

Shin Gojira

 

Schematy powtarzane w poprzednich inkarnacjach, tym razem we współczesnej oprawie wizualnej. No, w miarę współczesnej, bo do efektów znanych z wersji amerykańskiej jest tu oczywiście nadal bardzo daleko, jednak w porównaniu do starszych filmów Toho postęp jest kolosalny. Gojira w trakcie filmu kilka razy ewoluuje, jednak gdy na początku filmu zobaczyłem wersję poniżej, wiedziałem, że będę się pysznie bawił :D

 

maxresdefault.jpg

 

Ciekawostka: wydanie Blu Ray zawiera dwie płyty - osobną dla oryginalnej wersji japońskiej i osobną dla angielskiego dubbingu. Obie ścieżki jedynie w 3.1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ten film jest dla mnie  jest o 2 półki wyżej niż najnowszy Thor: Ragnarok który był zbyt krótki i nudnawy.

Byłem dzisiaj na tym, czy był lepszy od Thor'a, kurcze ciężkie pytanie. Pantera nie była zła ale czułem pewien niedosyt, ja bym ich ustawił na równi. 

Link to post
Share on other sites

28337106_10215127580003517_2261412973031

 

Opus Magnum Nolana zaliczone w 4K. Batman Begins obejrzany po raz czwarty, TDK po raz piąty, TDKR - po raz trzeci. Kompletnie nie rozumiem, jak wychodząc 6 lat temu z kina mogłem być rozczarowany zwieńczeniem trylogii, gdyż obecnie cenię je sobie chyba nawet wyżej od jakże genialnej Dwójki, a całość, pod względem wywoływanych emocji, stawiam na jednej półce z oryginalną trylogią Star Wars. Nad pełnym remasterem filmów czuwał sam autor - w przeciwieństwie do sporej części produkcji wydawanych jako 4K, a będących w rzeczywistości jedynie upscalingiem, tutaj mamy do czynienia ze żmudnym procesem ponownej digitalizacji nagranego materiału filmowego oraz renderowaniem i montażem efektów specjalnych w UHD. Żadnych półśrodków. To widać, a takie podejście do fanów, jakby sama twórczość nie wystarczyła, dobitnie świadczy o poziomie artysty. Papież współczesnego filmu.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...