Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

20:30...

 

 

 

http://cdn.fansided.com/wp-content/blogs.dir/229/files/2013/10/The-Hobbit-Desolation-of-Smaug-Poster.jpg

 

 

Wczoraj byłem na premierze w Promenadzie na 20:00( pomijając ich problemy z rezerwacja) film w początkowych etapach jest ciekawy natomiast ostatnia godzina jest nudna.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Byłem wczoraj na Hobbicie. Generalnie zaskoczenia nie ma i chyba większość zorientowanych wie na co idzie, wie czego oczekiwać i to właśnie dostanie, oczywiście wykonane w najlepszy możliwy sposób. Kawał solidnego fantasy i tyle tak więc 8/10 jak w pysk, nie mniej ni więcej. Jedynkę widziałem niedawno, jeszcze raz i jak dla mnie dwójeczka lepsza.

 

Ale, jest jedno ale... Generalnie nie polecam iść na ten film, jeżeli nie macie pod ręką porządnego, naprawdę porządnego kina. Lepiej też przeczekać pierwszy boom i pójść za dwa, trzy tygodnie.

My wybraliśmy się do jedynego w naszej okolicy multiplexu - cinema 3d. Pełna sala ludzi, co chwila ktoś ci coś pieprzy nad głową, do tego akurat w naszym rzędzie musiało siąść dwóch debili którzy polewali sobie wódkę przyświecając co chwila lampką telefonu komórkowego. Fotele niewygodne, duszno a pamiętajcie że razem z reklamami, to jest bite lekko ponad TRZY godziny siedzenia. Po prostu w pewnym momencie człowiek zamiast skupiać całą uwagę na filmie, przekłada tylko na boki spocone obolałe dupsko. Do tego dochodzi jeszcze mizerna jakość obrazu wyświetlanego na ekranie. 90% scen filmu dzieje się w ciemnych pomieszczeniach bądź w nocy. Projektory ustawione pewnie na minimum jasności, do tego niepotrzebne w tym filmie 3D - no i mamy taki efekt, że obraz jest rozmyty, za ciemny i po prostu podczas szybkiej akcji niedokładnie widać co się dzieje. :/

 

Trójeczkę obejrzę już raczej w domu, lub pojadę na miesiąc po premierze do wrocka bo w takich warunkach, moim zdaniem komfortowo oglądać się nie da.

Link to post
Share on other sites

Dlatego ja podobnie jak na jedynkę idę na wersję 2D bo tych efektów jest tyle co kot napłakał a poza tym i tak potem obejrzę sobie wygodnie w domu i to nieraz. Bo w kinie wiadomo, tak jak piszesz trzeba siedzieć na miejscu przez te kilka godzin a tutaj mogę sobie zatrzymać film w dowolnym momencie i rozprostować nogi. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Właśnie wróciłem z Hobbita. Wiadomo co i jak.

Grali go u mnie chyba w 7 salach. Wybrałem wersję 3D 48fps z napisami.

Za kilka dni idę na klasyka 2D. Bo takie kino lubię najbardziej.

W domu jedynkę także mam w dwóch wersjach 2D i 48fps

Link to post
Share on other sites

Największa obecnie edycja trylogii to 15płytowy kolos. Każdy film zajmuje 2xbrd.

 

Coś czuję, że pojawi się i sztuczna edycja 3D.

To maszynka do dojenia kasy.

 

Później Hobbit Trylogia, a na końcu mdfkerska ultimate phanteks pro special edyszyn

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Hobbit 9/10

Moim zdaniem 30 min więcej i można by wszystko zakończyć w dwóch częściach niżeli na siłę robić trzecią, akcja w samotnej górze, momentami się wlekła, tak jakby reżyser chciał sztucznie dobić te minuty ..., efekty bdb, lecz można było dojrzeć mnóstwo grafiki, niektóre sceny były całkowicie zrobione graficznie, było to widać ;)

dobrze że nie oglądałem w 48 klatkach, podobno widać każde niedociągnięcie graficzne w filmie

Link to post
Share on other sites

Desolation of Smaug zaliczone :D  Ogólnie świetnie się oglądało, imo lepiej niż pierwszą część. W pierwszej było trochę momentów gdzie przynudzało, tutaj było tego zdecydowanie mniej. Oczywiście nie obyło się bez dodatkowej zawartości o której w książce nie było ani słowa ale oraz rozbieżności w niektórych scenach ale i tak było fajnie. Że też musieli skończyć w takim momencie ale tego się spodziewałem. Ode mnie 9/10

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...