Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Gość effendi360

W końcu jakiś KONKRETNY film. Bez ckliwych scenek, bez pierdzielenia, bez niepotrzebnego budowania dziesięciu wątków, by potem zamknąć finał w pięć minut. Akcja, akcja i jeszcze raz AKCJA. I to JAKA !!! Walić wszystko. Ode mnie, DYCHA.

 

 

http://zombiehamster.com/wp-content/uploads/2013/07/World-War-Z.jpg

Link to post
Share on other sites

ja odejmuje za PEGI-13. Dla mnie zdecydowanie zepsuło to film. Ucięte sceny, ucieczki kamer. Całkowicie wywalona scena w Moskwie.

Na filmie byłem w kinie. Jeśli wersja Extended na brd będzie taka jak być powinna, to ocenie go od nowa:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

No ja obejrzałem to co jest na necie od dziś. Dwie godziny trwa. Myślę, że jak doklepią jeszcze z dwie części na takim poziomie jak ta pierwsza, to szykuje się niezły komplet. Super są wszelakie sceny z hordami. Najlepsze chyba z wszystkich filmów o zombiakach jakie widziałem.

 

 

Kilka dni temu odtwórca głównej roli, Brad Pitt, sugerował, że powstanie sequel o wojnie ludzkości z zombie. Dziś informację tę potwierdzili przedstawiciele studia Paramount. Decyzja ta nie zaskakuje, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że film "World War Z" zarobił w weekend otwarcia prawie 112 milionów dolarów na całym świecie. Warto zauważyć, że o dziwo jest to także najkorzystniejsze finansowo otwarcie w całej aktorskiej karierze Pitta. Dla aktora jest to podwójny sukces - Pitt nie tylko wystąpił w głównej roli, ale i wyprodukował film wraz z partnerami ze swojej firmy Plan B Entertainment.

Link to post
Share on other sites

A czy Wam się nie kojarzą  te zombiaki z World Z War ze zombiakami z gry the Last of Us? Te poruszania i krzyki bardzo do siebie podobne.W filmie to trochę inaczej,ale w grze zombiaki nie widzą ale bardzo  dobry mają słuch.W filmie też pokazano,lecz dopiero po wstrzykiwaniu sobie wirusa te zombiaki ciebie nie wyczuwają tzn nie widzą. Trochę przekręcona fabuła.Wydaje mi się ktoś od kogoś skopiował fabułe :)  

Link to post
Share on other sites

Mi również podoba się te World War Z. Przyjemny zombiaczkowy film. Standardowy w fabule (czyli nieznany wirus - stany wzywają najlepszego z najlepszych, który nie chce ale musi - ten w swej światłej mądrości znajduje rozwiązanie, którego nie mogła znaleźć reszta świata, w tym najlepsi naukowcy - wszystko się kończy szczęśliwie), ale dobry w realizacji. Fajny klimat wszędobylskiego wirusa. Ode mnie 7/10.

 

Co do porównania z 'Jestem legendą' - to filmy podobne tylko w tym, że są zombiaki. Ten ze Smithem miał genialny klimat bycia jedynym człowiekem na świecie. Te opuszczone miasta, ogromne korki, zarośnięte ulice, zakurzone domy - w World War Z nie ma takiego zaszczucia. Jesto to film bardziej nastawiony na szybkość akcji i efektowność, niż klimat. Wg mnie "Jestem legendą" jest o oczko lepsze, ale głównie dlatego, że WWZ ma dużo potencjału, którego nie wykorzystano. Dodając jeszcze pół godzinki materiału, można by stworzyć lepszą atmosferę. Tam widzimy zbyt krótki okres czasu, żeby to sensownie wzięło za serce. Mimo, że będą kolejne części - myślę, że mogło być lepiej. Co nie znaczy, że nie jest dobrze ;)

Edytowane przez wujekdobryzbojek
Link to post
Share on other sites

World War Z - byłem w kinie podobnie jak BIG z tym, że ja ledwo wytrwałem do końca jak i znajomi :evil:. IMO bardzo średni film. Pitt trochę podratował sytuację. I Am Legend był ze dwie gwiazdki lepszy co nie zmienia faktu iż moim faworytem nadal jest film 28 dni później :].

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do porównania z 'Jestem legendą' - to filmy podobne tylko w tym, że są zombiaki. Ten ze Smithem miał genialny klimat bycia jedynym człowiekem na świecie. Te opuszczone miasta, ogromne korki, zarośnięte ulice, zakurzone domy - w World War Z nie ma takiego zaszczucia.

Obejrzyj Omega Men, IMHO lepszy klimat osamotnienia  :>

Z filmów o zombiakach, na odstresowanie polecam Planet Terror :D

 

 

Ja, ja, ja, ja, ja! Pick me! Pick me! ;)

Co tam ciekawego jest :)

Link to post
Share on other sites

World War Z może być ale czuję niedosyt po tym filmie. I am the Legend jednak wciąż No.1 wśród zombiaków.

Sporo absurdó w tym WWZ. Zombiaki momentami poruszały się wbrew prawom fizyki ;P ale nie napisze o co mi chodzi by nie spojlerować. Niezłe kino akcji warte zobaczenia.

Link to post
Share on other sites

World War Z - obejrzałem wczoraj i stwierdzam, że "opis" tego filmu, na który natknąłem się kilka tygodni temu jest w pełni trafny. "Przez 75% filmu Brad Pitt biega między umarlakami." 

 

Sceny w Izraelu zrobiły na mnie spore wrażenie, ale nic poza tym. Film jest mocno średni i poza tytułem nie ma absolutnie nic wspólnego z genialną książką, którą polecam każdemu, kto lubuje się w post-apo i zombie.

Link to post
Share on other sites

Film jest mocno średni i poza tytułem nie ma absolutnie nic wspólnego z genialną książką, którą polecam każdemu, kto lubuje się w post-apo i zombie.

Dzięki Panie za info. Skończe Korzenie niebios to poszukam na necie. Btw to film na podstawie ksiażki czy odwrotnie.

 

Pytam się bo akurat mam braki względem filmów. Książki nadrabiam %-)

Link to post
Share on other sites

 

 

Btw to film na podstawie ksiażki czy odwrotnie.

 

Książki na podstawie filmów to dla mnie zło wcielone. "World War Z" wyszła w 2006 roku, przeczytałem ją mniej więcej dwa lata później. Nie wiem, czy ukazała się po polsku.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

 

I am the Legend

Ty ty ty ty mówić o tym I am the Legend z Willem Smithem ?, akurat zombie takie se, brak większej akcji, trochę jeżdżenia po mieście, potem bóg przysyła babkę ze wskazówkami, co to ma być ... 

Link to post
Share on other sites

http://www.digitaltrends.com/wp-content/uploads/2013/07/steve-jobs-movie.jpg

 

jOBS - film o dupku zagranym przez jeszcze większego dupka...
Z wybitnym kinem nie ma to za wiele wspólnego. Dla fana Apple pozycja obowiązkowa. Pod warunkiem przeczytania najpierw biografii!

Dla reszty typowy średniak o wszystkim i o niczym.

Ten film to dla "jabcoholika" idealny prezent. Urodzinowy prezent:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...