Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

dowiem się na miejscu... 1,4/150 lub 1,75/240....

 

...tutaj moje wyliczenia z forum alfaholicy, nie wiem czy z cennika cena poprawna to nieprzekreślona czy ta przekreślona... nie wiem jaki rabat dostanę, od tego zależy która opcja bo chcę zamknąć to w max 120k... więc minimum 8% rabatu musiałbym uciułać.. chyba, że na wersję 150KM dadzą super rabat jakiś to wtedy pewnie ta opcja będzie

 

http://www.forum.alfaholicy.org/images/imported/2016/06/59.jpg

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Fura będzie do odbioru pod koniec września zapewne... Swoją drogą, przy takiej cenie wolałbym poczekać na Giulię w benzynie i brać nawet "golasa". Nie będzie dużo drożej.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

wiem o co chodzi :) mnie nie rusza tylny napęd, wręcz mi to jest totalnie nie potrzebne do życia :)

zresztą wolę mieć dowaloną dodatkami wersję 150 czy 240 niż czystą giulię benzynową

 

no i mam nadzieję, że odbiór będzie max w październiku, bo jak mi dadzą w zestawie jakieś nędzne opony zimowe zamiast letnich to się wkurzę :D

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

U mnie były 2 miesiące od zamówienia - z czego miesiąc na produkcję i drugi miesiąc na dowóz do dilera, rejestrację i wszystkie inne formalności. U siebie musisz doliczyć miesiąc na przerwę produkcyjną w sierpniu.

Link to post
Share on other sites

Wiem, biorę sierpień pod uwagę. Bardziej mnie zastanawia czy zamawiając auto, czekam np. do październiku a wtedy pojawi się nowy cennik z rabatami dodatkowymi to czy mogę o taki rabat walczyć? Czy też wtedy olewam tego dealera, tracę jakąś tam zaliczkę... którą wrzucam sobie "w koszty" bo i tak mniej zapłacę zamawiając auto u kogoś innego z dodatkowym rabatem?

 

oczywiście czysto teoretycznie piszę gdyby takowa promocja nagle się pojawiła..

Link to post
Share on other sites

Wtedy to już po ptakach - chyba, że odpuściłbyś zaliczkę, ale to się raczej nie będzie opłacać. Poza tym te rabaty są pozorne - bo np. wielkimi literami piszą, że 3-letnia gwarancja gratis, ale jednocześnie diler Ci powie, że jeśli bierzesz gwarancję, to on Ci da mniejszy upust.

Link to post
Share on other sites

ja się zastanawiam bo... leasing na 3 lata a gwaranacja na 2 lata - to się dziwnie kalkuluje bo i tak na leasingu trzeba przez 3 lata serwisować w ASO ;)

 

Gwarancję można przedłużyć na rok za coś ok. 1.100 zł, jeśli dobrze pamiętam, ale moim zdaniem nie warto, bo nic się przez ten rok nie powinno stać, a eksploatacji pewnie i tak nie pokrywa.

Myśłałem, że przez Julkę rozumiesz Giulię ;)

 

Giulii w tej chwili nie ma co zamawiać, bo są tylko traktory i V6 za 360 tys. zł :).

Link to post
Share on other sites

ja rocznie będę robił 30-35tys... rozrząd jak dobrze pamiętam jest przy 80k i tak samo 'turbo' wtedy do wymiany więc wszystko to na początku 3go roku będę miał do zmiany, nie wiem czy gwarancja będzie na to potrzebna bo skoro to i tak będę zmuszony zrobić w ASO to i tak gwarancję na tę usługę dostanę..

Link to post
Share on other sites

rozrząd jak dobrze pamiętam jest przy 80k i tak samo 'turbo' wtedy do wymiany

 

A skąd teoria o wymianie turbiny przy 80 tys. km? W poprzedniej miałem przejechane 85 tys. km i z turbiną absolutnie nic się nie działo.

Link to post
Share on other sites
80k i tak samo 'turbo' wtedy do wymiany

 

Jak dbasz o turbo to i 200kkm na nim zrobisz. Nie gasić auta od razu, nie pałować na zimnym i turbo swoje obsłuży. Ostatnio miałem wymianę odmy bo sparciała trochę i po 140kkm zero luzów na turbo. Doładowanie jak złoto.  

Link to post
Share on other sites

Nie gasić auta od razu

 

Akurat w Giulietcie można, bo ma S&S i osobny układ do chłodzenia turbiny. Należy tylko pamiętać, żeby nie wyłączać od razu gwałtownie po pałowaniu, bo wtedy rozpędzona turbina nagle wyhamowuje i też jej to nie służy, ale tutaj mówimy o kilku sekundach dosłownie, a najprościej ostatnie metry pokonać bez pedału w podłodze.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Akurat w Giulietcie można, bo ma S&S

 

z tego co widziałem to wersja 240KM nie posiada S&S... a przeszukałem cały internet by się upewnić, nigdzie ani słowa słowa czy nawet ma... owszem 150/170 mają, ale o tej cisza.. w 2 artykułach znalazłem informację, że nie ma stąd to moje zaskoczenie

Link to post
Share on other sites

Pytanie za 100 punktów, czy to S&S jest tak bardzo potrzebne do życia? połowa tego auta to dla mnie przesiadka jak z Dual Core + SD Ram na i7 + DDR4 :D 240stka i tak będzie paliła swoje 9,5-10l więc to cudo za dużo nie da... zresztą ja na trasie 35km do pracy zaliczam 2-3 postoje na światła i 2 ronda więc nie wiem czy to w ogóle mialoby w czymkolwiek pomóc mi w oszczędzaniu paliwa... więc może go nie być.

 

zobaczymy co jutro carserwis zaproponuje - za 240stką przemawia niewielka różnica dopłaty do 170.. w sumie jeślki by to mialo być tylko dla 70KM to bym wziął pewnie 170, ale skoro dorzucają ładne fotele... kusi

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Bierz bez zastanowienia ;) Pewnie realne spalanie też niewiele większe w 240 konnej

przed chwilą byłem na rowerze i w wiosce z ludnością ok. 500 człowieka jechało sobie czerwoniutkie Ferrari 458 Italia... Boże, ten dźwięk V8...

Edytowane przez fiend_
Link to post
Share on other sites

z tego co wiem nie da sie na stale wylaczyc S&S a przynajmniej przed liftem się nie dało i za kazdym odpaleniem auta trzeba bylo w menu wylaczac to ręcznie

 

Bierz bez zastanowienia ;) Pewnie realne spalanie też niewiele większe w 240 konnej

 

realnie przy mojej jezdzie w 100KM focusie mam 8,1 - http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/80274 (musze kilka paragonow wpisac, moze zaraz to zrobie) - glownie tak wysokie bo srednio mam 130-150 na liczniku a nie mam 6 biegu....

 

150/170 wyjdzie mi jakies 8,5 a w 240 z tego co rozmawialem to wyjdzie mi jakies 9-10 (miasto to u mnie 5-10% drogi) czyli przy przebiegu 30k rocznie dopłata 1500zł na benzynie, miesięcznie jakieś 125zł - czy to dużo? gdybym rzucił fajki to by jeszcze zostało na duży zestaw sushi raz w miesiącu :D

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...