Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

"Rower", czyli Honda Accord. Pochwal się ile żeś za to wysupłał?

Ano Accord ;) Silnik Hondy 2.0, benzyna, bez podtlenku LPG, rocznik '97. Dałem trochę więcej niż średnio chodzą, ale tylko dlatego, że wiem, że osoba, która miała to auto przede mną, dmuchała i chuchała na nie. W tym momencie tylko lać i jeździć. Silnik jest bardzo zdrowy i kręci się wysoko :peace: Ile dałem? 7,5. Dużo, mało, nie wiem... Ale nie żałuję ani złotówki! :)

Link to post
Share on other sites

A ja się pochwalę, całkowicie nowym wydechem :) Robiony na zamówienie w ZASTEC Tuning Łódź. Kompletny od kolektorów, cały z kwasówki i w całości przelotowy:)

Środkowy i dwa tylne, natomiast katalizator zastąpiony przelotówką.

Fajnie odpręża silnik, no i ten dźwięk! :D

Nie za głośny, w sam raz.

Link to post
Share on other sites

48h roboty i 2tys złotych. Bardzo nie dużo jak na kompletny układ z kwasówki. Do tego oczywiście strojenie silnika i wydechu, bo trochę za dużo przelotu i moc leci na łeb i na szyję. Dlatego właśnie nie polecam robić takich rzeczy samodzielnie w stodole. W długo się meczyli by efekt był taki jak powinien.

Edytowane przez CougarV6
Link to post
Share on other sites

Jak byłem w warsztacie z autem mojej mamy kiedyś aby wymienili jakąś rurę od wydechu i to zespawali w całość to się dziwiłem, że chcieli za to ok. 120 PLN... i uważałem, ze to trochę wyciąganie kasy za kawałek rury... a tu 2.000... masakra :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

48h roboty i 2tys złotych. Bardzo nie dużo jak na kompletny układ z kwasówki. Do tego oczywiście strojenie silnika i wydechu, bo trochę za dużo przelotu i moc leci na łeb i na szyję. Dlatego właśnie nie polecam robić takich rzeczy samodzielnie w stodole. W długo się meczyli by efekt był taki jak powinien.

Ile KM Ci przybyło? W jakim aucie (N/A czy Turbo)?

Link to post
Share on other sites

Wolnossące V6 2,5 HP nie mierzyłem jeszcze, ale wedle twórców max około 8-10 czyli praktycznie nie zauważalnie.

Za to moment obrotowy prawdopodobnie się dość odczuwalnie poprawił. (i to da się odczuć szczególnie powyżej 4k rpm)

Jeszcze w tym roku mam zamiar wymienić kolektory i wtedy fundnę sobie hamowanie.

Firmowy wydech był (prawdopodobnie na skutek restrykcyjnych norm spalin) bardzo zdławiony. aż 3 katalizatory (2 w kolektorach i jeden w wydechu) i mocno "poskręcany"

Teraz silnik odetchnął i da się to odczuć.

 

Auto to Mercury/Ford Cougar (ósma generacja)

Edytowane przez CougarV6
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

12 października miałem egzamin i udało się zdać za 1 razem :D. W ten czwartek odebrałem prawko i dzisiaj pierwszy raz jeździłem swoim Unem :P. A dokładniej Fiat Uno II - 5 drzwiowy hatchback, silnik 1.5 i.e. na benzynie - 75 KM - 5 biegów przy wadze 845 kg. Muszę przyznać, że ma kopa w porównaniu z Fiatem Grande Punto, którym jeździłem na jazdach. Tego Uniacza lekko się depnie i leci grubo, bo lekka buda, a silnik mocny. Pozdro.

Edytowane przez Dragoslaw25
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, jak Adolf, ale ja sie nie rozbijam.. hehe.. ze wzgledu na dzieci, wiec jezdze rodzinnym Renault Megane Scenic 1.6 z 2000r. Fajna bryka, dawno nie jezdzilem autami, wiec zdziwly mnie "inteligentne wycieraczki", trzecie swiatlo stopu, komputer pokladowy, 5-plytowy CD-changer i takie podobne bajery :) Prawko robilem 20 lat temu, lol.. wiec tamte maluszki to zupelnie inna bajka. A... i dalem za niego 700 funtow (3.500 zl), w sumie to nawet mniej, niz miesieczna pensja, zyc, nie umierac.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Ja zaleznie od miejsca pobytu Corsa C 1.0 58KM badz Honda Prelude III 2.0 140KM.

Corsa stoi w miejscu, boje sie nia wyprzedzac, ostatnio jak lykalem 2 tiry to ladnie by mnie do rowu podmuch boczny wywial.

Preludka pomimo swoich lat ma przyspieszenie i ladnie zjada wszystkie zakrety przy duzych predkosciach, przejechanie nia Walii bylo dla mnie czysta przyjemnoscia. Autko jeszcze nigdy mnie nie zawiodlo, pewnie trzyma sie drogi, ma przejechane raptem 70k mil. W przyszlym roku planuje przejechac nia Szkocje.

Rowniez na przyszly rok planuje zakup jakiegos autka, ale to zalezy wszystko od zlecen :D. Mysle nad Lexusem IS200, Honda del Sol i Preludka TypeS.

Moze za 10lat spelnie swoje dzieciece marzenie kupujac NSXa pierwszej generacji :D

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

A kto Ci karze wyprzedzać? To najbardziej niebezpieczny manewr jaki można wykonać na drodze. Zwłaszcza jak Tiry chcesz mijac które prują z 90 najczęściej. Rzadko jakiś wolniej jedzie. Bezpieczniej i najczęściej taniej jest nie wyprzedzać, no chyba ze coś jedzie przed nami 10-60 km/h...

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

A kto Ci karze wyprzedzać? To najbardziej niebezpieczny manewr jaki można wykonać na drodze. Zwłaszcza jak Tiry chcesz mijac które prują z 90 najczęściej. Rzadko jakiś wolniej jedzie. Bezpieczniej i najczęściej taniej jest nie wyprzedzać, no chyba ze coś jedzie przed nami 10-60 km/h...

Wiesz, jak Ci 2 tiry tocza sie z predkoscia 70km/h to trzeba dziadow wyprzedzic, najgorsze jest to, ze jechalem droga z szerokim poboczem a oni nie chcieli zjechac.

 

Nie wywalaj kasy na te przednie napędy tylko od razu łykaj NSX :)

Lepiej pozbierać i kupić coś porządnego niż wywalać po trochu na coś byle jakiego.

Ale Lexus ma naped na tyl, do tego silniczek V6 :D, podobno daje sporo frajdy z jazdy. NSXa to juz bym kupil, ale obecnie stac mnie najwyzej na silnik :D . Nawet jakby to nie zarabiam az tyle zeby go utrzymac :D

Powoli zaczynam oszczedzac, ale za te 10 lat bede na tyle dojrzaly i ustawiony aby go kupic i tankowac. Wyobrazasz sobie dwudziestoparo latka w NSXie? W moim przypadku smierc w pierwszym tygodniu uzytkowania.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Wierz mi... nie trzeba... Z taką prędkością spokojnie sobie jechać. Do tego bezpiecznie i tanio to wychodzi :) Warto spróbować.

 

Wyobrazasz sobie dwudziestoparo latka w NSXie? W moim przypadku smierc w pierwszym tygodniu uzytkowania.

Tym bardziej zalecam jechać za tym wspomnianym tirem 70 km/h i nie wyprzedzać... najlepiej tą Corsą :) I pisze to jako dwudziestoparo latek...

 

Czasem mam przyjemność zobaczenia jak ludzie wyprzedzają mnie lub kogoś z naprzeciwka to aż strach do auta wsiąść. Jak mnie wyprzedza to najwyżej zabije kogo innego ale jak mi na czołówkę wali taki debil to już nie bardzo. Więc niestety do wyprzedzania jestem źle nastawiony, tym bardziej ze ten co ryzykuje życiem swoim, i co gorsza innych, jedzie 100-200 m. dalej za jakimś sznureczkiem aut lub staje na równi ze mną na światłach po 3km i samo wyprzedzanie nic mu nie dało. Trzeba nad sobą panować w aucie a nie że tiry jadą 70... to nie są jakieś tortury. A ja nie chcę w metalowej puszcze umrzeć przez kogoś... Za godzinę jadę do pracy a tu mgła. Znowu banda debili będzie jechała na wyścigi kto pierwszy do pracy we mgle dojedzie... ehhh.

 

Oczywiście bez urazy ale takie mam przemyślenia na ten temat...

 

A tak na marginesie moje auto przy 70 najmniej spala. Przy 80 czy 90 już więcej a przy 60-65 nie ma różnicy w stosunku do 70. najlepsza prędkość dla większości aut. Ponoć tak są silniki skonstruowane, że przy takiej prędkości najmniej spalają przy jednostajnej jeździe. Nie wiem czy tak jest naprawdę, bo specem od motoryzacji nie jestem ale w moim się sprawdza.

 

Pozdro :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Beny zdajesz sobie sprawę, że kupno auta jak NSX to najmniejszy wydatek prawda? Więc po co namawiasz.

To delikatne sportowe auto z dużą ilością lat na karku. Będzie się psuło to pewne, a teraz zobacz gdzie i za ile możesz naprawić NSXa. Good luck.

 

Można kupić Jaguara XKR pierwszej generacji w granicach 40-50k. Tylko utrzymanie takiego auta to już inna historia.

 

James May z TG w swojej książce napisał mądre zdanie: "Jeżeli nie było cię stać na to auto jak było nowe, tym bardziej nie stać cię jak jest stare."

Edytowane przez CougarV6
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...