Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

W dniu 5.12.2022 o 07:21, joker5513 napisał:

Na krótkich odcinkach to i diesel swoje spali :) Pogonisz go dalej i będzie git :) 

 

No po 4tys. przejechanych kilometrów wyniki mam takie - wkoło komina (miasteczko bez świateł) ok. 6L, Warszawa centrum 9l/100km, trasa to już zależy od fantazji - tempomat na 123km/h (ok. 119 na GPS) to mi wychodzi w granicach 5.8-6L/100km ale już tempomat na 130-135km/h (125 na gps) to mamy ładne 6.5 do 7. No cóż, myślę że masa swoje robi :D 

Link to post
Share on other sites

Tyle to pali moje Clio z biednym 1.2 turbo 100km - praktycznie identyczne wyniki. A u Ciebie dodatkowo automat - tez troche zwieksza spalanie.

 

I jednak takim Mietkiem "trochę" przyjemniej się jeździ :) 

 

Edytowane przez joker5513
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Miałem Mietka 2.2 tyle że ostatnią wersję 204konie ze  starym automatem 5b to jednak mniej palił 

1 godzinę temu, Halny napisał:

No cóż, myślę że masa swoje robi :D 

Ale też pewnie i zużycie  . Miałem jeszcze w tym roku 2.2cdi 204km palił ciut mniej . Chciałbym kupić w211 e500, a już w ogóle to E550 . Ale raczej to nigdy nie nastąpi bo to jest drugie marzenie . A na pierwsze jeszcze z rok dwa trzeba poczekać .

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, joker5513 napisał:

Tyle to pali moje Clio z biednym 1.2 turbo 100km - praktycznie identyczne wyniki. A u Ciebie dodatkowo automat - tez troche zwieksza spalanie.

 

I jednak takim Mietkiem "trochę" przyjemniej się jeździ :) 

 

Ale benzin po ~6.40 a ropucha po ~7.50 to nawet przy podobnym spalaniu wychodzi lepiej cenowo śmigać cliówką :D Chociaż fakt, przyjemność z jazdy rekompensuje finanse upuszczone na paliwko. 

 

Godzinę temu, jakub1t napisał:

Miałem Mietka 2.2 tyle że ostatnią wersję 204konie ze  starym automatem 5b to jednak mniej palił 

Ale też pewnie i zużycie  . Miałem jeszcze w tym roku 2.2cdi 204km palił ciut mniej . Chciałbym kupić w211 e500, a już w ogóle to E550 . Ale raczej to nigdy nie nastąpi bo to jest drugie marzenie . A na pierwsze jeszcze z rok dwa trzeba poczekać .

 

 

Też chciałem E500 lub E320 i żałuje ,że nie było nic w okolicy, bo z gazem to by mnie taniej wyszła jazda V8mką ja dieslem przy tych cenach. 

 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Halny napisał:

Też chciałem E500 lub E320 i żałuje ,że nie było nic w okolicy, bo z gazem to by mnie taniej wyszła jazda V8mką ja dieslem przy tych cenach. 

Czy tak taniej to nie do końca bym powiedział . E320 podobnie  by było  , ale e500 już by drożej wyszła .

3.2 to spalanie około 15 lpg plus 1 litr pb . Razem 51zł 100km 

5.0 zakładam 18lpg  plus 1 litr pb 60zł

2.2d powiedzmy 7 x 7.5 52,5zł

 

Miałem sporo aut na lpg i ten litr benzyny na odpalanie średnio trzeba było doliczyć na każde 100km . W zimę więcej , lato mniej .

 

Diesel ma plusy w postaci zasięgu na zbiorniku i braków problemów z instalacją lpg o co nietrudno . 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, JohnyRambo napisał:

Jeśli ten temat żyje w tej kwestii jaką kiedyś zakładaliśmy :P

Ma się rozumieć , jak ktoś zmienia auto to raczej tu wrzuca . Tylko niewiele osób tu zagląda wydaj mi się , a aut tak często się nie zmienia . Ja ostatnio wstawiałem zdjęcie  w lutym chyba . 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Jakie zimówki stary :wariat:, zjeżdżone gumy Savy i bieżnikowane...namiastka śniegu, może lekka gołoledź i nie jedzie. Od lat tem sam problem - oszczędności na serwisie, zapleczu, częściach i takie są efekty. Klocki hamulcowe z Chin. Ciągłe awarie ABS/EBS, piszczenie...nikt się tym nie przejmuje za wyjątkiem kierowcy :wariat:.

Link to post
Share on other sites

Hamujemy ile się da , puszczamy hamulec , wciskamy gaz , zmieniamy pas i hamujemy jak już jesteśmy na prawym . Lub wyprzedzamy prawą jak dalej się nie da zahamować .

 

Ale jak ktoś ma to niewytrenowane to są właśnie takie efekty . Hamulec do końca . 

 

Już pomijam  że za szybko było 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coooo!!!!??????? To nie need for speed, hamulec do końca w takich warunkach... Delikatniej na granicy zadziałania ABS'u i by wyhamował bez żadnych ósemeczek robienia albo przynajmniej zwolniłby do prędkości pozwalającej na bezpieczną zmianę pasa. 

Edytowane przez Andrew
Link to post
Share on other sites

@AudiAWXCo my tam wiemy, my się nie znamy na jeździe.  Niektóry opanowali Need for Speed i GTA do perfekcji .... . A że czasem swoje lub inne auto skasują, czy też wyślą kogo do szpitala lub na cmentarz to są skutki uboczne bo my nie potrafimy, nie chcemy tak jeździć, i pamiętamy czego uczono nas na kursie. 

Niektórzy chyba jeżdżą w okularach od wirtualnej rzeczywistości czy jakiegoś innego matrixa ... 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, joker5513 napisał:
1 godzinę temu, jakub1t napisał:

Już pomijam  że za szybko było 

i TO GRUBO ZA SZYBKO !!!

 

90km/h jechał nagrywający a ten Idiota merivą to grubo ponad stówkę. W takich warunkach ...

 

Dlaczego na świecie tyle debili??

Matka natura upomni się o swoje prędzej czy później ... . 

Link to post
Share on other sites

Bubel i owszem, ale tak jestem ciekaw ile z tych zatrzymanych uprawnień było bezpodstawnych z błędem pomiaru? Teraz wszystkie dzbany co zapie... w zabudowanym ponad stówkę będą domagać się odszkodowań. Wszyscy zrzucimy się na takich oszołomów i ciekaw jestem czy ktoś powie, że to słuszne?
Najbardziej wkurzające jednak to, że przepis działa już chyba z siedem lat, a dopiero teraz okazało się, że jest niekonstytucyjny. Oczywiście nikt nie poniesie żadnej odpowiedzialności za jego wprowadzenie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, marik81 napisał:

dzbany co zapie... w zabudowanym ponad stówkę

Gruba większość to chyba tacy którzy jechali na dwupasmówce gdzie ktoś wymyślił sobie ograniczenie do 50. Gdzie normalnie powinno być 90. Powodowane zagrożenie na drodze jest żadne. Ktoś może być zaabsorbowany sytuacją na drodze, i nie zauważyć znaku.. są różne sytuacje.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...