Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Należy sobie zadać pytanie kiedy dwumasa najbardziej dostaje w du*e? A no przy ostrym ruszaniu z 1 czy 2. Fakt czasami jeżeli trza szybko zahamować to się wrzuci 2 przy 75km/h, ale zazwyczaj wygląda to tak:

 

Widzę, że czerwone światło, jadę 90km/h na 5, wrzucam 4. Obroty spadają do 1800 - wrzucam 3 i tak, aż do 2. Na 2 zazwyczaj mam 10km/h i pora zahamować przed pojazdem przede mną :P No i biegi zrzucam delikatnie, a nie, że sprzęgło, 2, i szarpnięcie całym samochodem. Zazwyczaj ludzie nie odróżniają czy hamuje biegami czy nożnym :P

Link to post
Share on other sites

W mieście? 6-8l (z przeważeniem na 7, 7.5). Autostrad unikam, bo tylko zwiększa u mnie spalanie. Może nauczycie się wykorzystywać swój silnik? Dla mnie 2 litrowa benzyna która pali w mieście więcej niż 8l jest na szrot. A tak wcale nie potrzebuję gazu, bo robię 1000-1100km miesięcznie, a na paliwo wychodzi mi 300-350zł. I nie, wcale nie jeżdżę zgodnie z przepisami. Jedyne przypadki kiedy w mieście miałem spalanie większe od 8:

 

Kilku kilometrowe korki w Wawie, powrót o 17... wyszło mi 8.7l/100km

Dojeżdżanie do pracy 2km. 10l/100km.

 

Praktycznie nie dotykam pedału hamulca, jedyne przypadki to kiedy przepuszczam pieszego na światłach, albo mam czerwone światło. A tak to hamuje silnikiem. Dlatego teraz Audi mnie nie pokoi, bo niebezpiecznie zbliża się do 8l/100km w mieście...

 

A jeżeli ktoś mi nie wierzy - to zapraszam do Grodziska :) Pojeździmy Audicą, aż zgaśnie z braku paliwa, zatankuje za 50zł i znowu do całkowitego braku paliwa. Porównanie kilometrów i ilości wlanego paliwa i wyjdzie.

Oprócz dysmózgii dolega Ci coś jeszcze ? Takie posty najlepsze są rano do kawy żeby sobie humor poprawić, niszczu ekonomii.

Link to post
Share on other sites

Co ja tu czytam... Miszowie ekonomii, wyznawcy benzyny... Mam nadzieję, że jak kupię następne auto z dużym silnikiem i je zagazuję to mnie nie znajdziecie i nie spalicie na stosie  :pokey:

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites
Oprócz dysmózgii dolega Ci coś jeszcze ? Takie posty najlepsze są rano do kawy żeby sobie humor poprawić, niszczu ekonomii. 

 

 

Przejechałeś chociaż 1000km? A może prawko w lays'ach znalazłeś? Powiem tak - nic tak nie uczy ekonomii jak jazda ciężarówką. Wsiądzie taki do ciężarówki, zrobi kółko i ups... 36l/100km przy średniej prędkości 69km/h. A przecież można mieć 28l/100km przy średniej 68km/h. Tylko trzeba używać mózgu... Ale po co, przecież fajniej zaraz za skrzyżowaniem mieć już 80 km/h i zaraz zwalniać, bo reszta jedzie i tak 60 :D  A potem, łolaboga, muszę mieć LPG, bo mnie nie stać na jeżdżenie moim ukochanym samochodem. Albo rozpędzać się do 90km/h przez kilometr.

Link to post
Share on other sites

(7*3.8) 26.95zł 6737zł

(9l*1.8) 16,2zł 4050 +100 filtr +70 przegląd +100 za świece +950zł za benzyne (przy średnio 1/100km) = 5270

No to nawet 1500zł, co nadal nie zwróci się w 2-3 lata. A wątpię, żeby ktoś trzymał samochód 5 lat, żeby w końcu zaczęło się zwracać.

Mój przypadek megane 2003r. 1,6 lpg, rocznie robię 25k km

 

Ceny na chwilę obecną

Benzyna

7x3,85=26,95 (koszt 100km), na rok wychodzi 6737 zł

Lpg

8,4(średnie spanie z 2,5 roku)x1,55=13,02 (koszt 100 km), na rok wychodzi 3255 zł + benzyna 600 zł (miesięcznie leję benzyny za 50 zł)+ przegląd droższy o 70 zł + filtry i przegląd instalacji 250 zł (co 10k km, koszt 100 zł, przy przebiegu 25k rocznie wychodzi "średnio" 2,5 przeglądu rocznie) razem 4175

 

Różnica na korzyść gazu to 2562 zł czyli koszt instalacji zwraca się po pierwszym roku.

 

W tej chwili jest tanie paliwo więc różnice wychodzą stosunkowo małe.

 

Gdy zakładałem instalację benzyna była za 5 zł, a gaz za 2,2.

Koszt jazdy na benzynie 8750

Koszt jazdy na lpg 4620+600+70+250=5540

Różnica 3210. Moja instalacja zwróciła się po 10 miesiącach.

 

W ciągu prawie 3 lat nie miałem z instalacją żadnych problemów i dodatkowych kosztów.

 

Liczby nie kłamią, a przy samochodach, które więcej palą różnice są jeszcze większe.

Link to post
Share on other sites

 

 

A może prawko w lays'ach znalazłeś?

Kolejny mistrz kierownicy co zanim prawko zrobił to już jeździł najlepiej czym tylko się da, gdzie mi tam do niego jakem niedzielny kierowca z prawkiem znalezionym w paczce chipsów :rotfl:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Tico z LPG

To ten przypadek, gdzie nowa instalacja jest droższa od samochodu :D

 

Śmiechem żartem przygarnął bym takiego bombla jak lupo czy smarta do miasta. Nie tle koszty jazdy, co rozmiar i brak miejsc parkingowych ma znaczenie :)  

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja jednak wolałbym Street Ka
 

 

Widział ostatni odcinek motoznafcy?
Street Ka, Focus 2 CC, Micra CC to są samochody, które nigdy nie powinny powstać.

Link to post
Share on other sites

No dokładnie, dla mnie to najlepszy przykład w takich dyskusjach.

 

 

 

 

Co prawda to prawda. Ja bym zagazował chyba tylko samochód do normalnej jazdy, bo jakbym miał jakąś zabawkę w garażu to byłaby jeżdżona okazyjnie w sezonie, więc po co wrzucać LPG.

Ostatnio widziałem na forum Alfy gościu sprzedawał GT 3.2 V6 2004r. z roczną czy dwuletnią instalacją, dobrze zrobiona, na dobrych częściach, chciał za nią 25k zł. Takie coś bym jeszcze przygarnął z LPG.

 

W GT to się więcej wydaje na wahacze niż na paliwo :D.

A wątpię, żeby ktoś trzymał samochód 5 lat

 

Kurde, chyba kupujecie złe samochody, skoro Wam się nudzą wcześniej...

Link to post
Share on other sites

 

 

I to co się działo przez ten gaz i jakie jaja z nim były skutecznie mnie zniechęciły.

Bo miałeś ciulową instalację, albo źle serwisowaną, albo źle obsługiwaną.. Powodów może być mnóstwo.

 

 

 

Autostrad unikam

 

 

Może nauczycie się wykorzystywać swój silnik

nie chce mi się szukać tego obrazka z "that post gave me cancer". Żadnym doskonałym kierowcą nie jestem, a potrafię swoim 2.4jtd zejść do 5.2L w trasie właśnie. Ponoć można niżej - nie wiem, niżej nie umiem. Jeśli auto pali Ci jakieś kosmiczne ilości na autostradzie, to:

 

 

Może nauczycie się wykorzystywać swój silnik

 

 

 

2 litrowa benzyna która pali w mieście więcej niż 8l jest na szrot

O matko.. to chyba niewieloma samochodami jeździłeś.

 

 

 

oszczędza paliwo niszcząc dwumas

E, nie ma tragedii z tego co gadałem z mechanikiem, byle się nie bawić tym gazem, tylko delikatnie puszczać, sprężyny w dwumasie tak po du**e nie dostają wtedy i nie ma tragedii.

 

 

 

S4 B5 BiT i samochód wręcz lata na LPG

Lata lata, tylko tanio nie jest chyba założyć.. Wiem, bo do A6 Allroad 2.7 bit sporo wołali.. :/

 

Żeby nie było - obrońcą gazu nie jestem, jeżdżę dieslem. Po prostu uważam, że każdy decyduje o swoich pieniądzach, nie bolałoby mnie jakby na stacje zajechało Lambo i inne Ferrari i stanęło pod dystrybutorem LPG. Bolałoby mnie jedynie, że mnie na taką furę nie stać, nic poza tym.

Zresztą.. były w domu auta, które za nic w świecie nie chciały z LPG współpracować mimo pozornie dobrej instalacji, były takie co miały średniej jakości instalacje i chodzą po dziś dzień.. Niech każdy jeździ czym chce.


 

 

jak padnie turbo, wał wyjdzie bokiem albo skrzynia się posypie

Zaoszczędzone pieniądze na LPG wsadzi w naprawę auta.

jak @dadulek liczył - po kilku miesiącach zaoszczędził 7 stówek. Po roku to będzie dajmy na to 2500. Za to już można coś w aucie naprawić jak padnie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiem, bo do A6 Allroad 2.7 bit sporo wołali..
 

 

Ale co tutaj wołać dużo?

Jeden porządny parownik albo dwa słabsze (moc na jeden cylinder), szybkie wtryskiwacze i komp co to ogarnie. Ot technika.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie 2 litrowa benzyna która pali w mieście więcej niż 8l jest na szrot. 

 

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Corolla mojego ojca (1.6 110 kucy i lekka jak pióro buda) przy cięższej nodze spokojnie dobiłaby do tego pułapu.  %-)

Link to post
Share on other sites

Ło nieźle ludzie xD Szambo wyje*ało i to nieźle :P

 

Hehe, fabryczne instalacje hehe.

One są montowane w zewnętrznych firmach, które spełniają jakieś tam warunki i z nimi są podpisane umowy, a te instalacje są dokładnie takie same jak "normalne" instalowane potem na zlecenie zwykłego użytkownika.

Aczkolwiek zgodzę się, że keczu zdrowo przesadził w swoim komentarzu. Trochę racji ma, ale bardzo przesadza. Patrzy chyba przez pryzmat swoich zarobków i tego jak to wygląda za granicą. To, że u nas większość zarabia tyle co kot napłakał trochę zmienia postać rzeczy i taka instalacja gazowa jest jak najbardziej na miejscu. Do tego, takie auto potem łatwiej sprzedać.

 

 

Mnie tego tłumaczyć nie musisz, ale jeśli producenci dopuszczają pracę na lpg to chyba oznacza, że wiedzą że auto może tak pracować bez większego uszczerbku, przynajmniej jakiś czas ;)

 

Poza tym mam i 1.9 TDI w domu i 2 zagazowane auta i nawet to 90KM się oszczędnością nie umywa do gazu, niezależnie od cen przeglądów, zmian butli i kosztów napraw. I wcale nie ma ich więcej, tak więc sorry, ale mit obalony ;D No chyba, że ktoś montuje gównianą instalację.

 

Dodam, że w moim aucie gaz zwraca się w ok 10 tysięcy kilometrów czyli w mniej niż rok :D

 

Ale jak inni piszą - zalezy od silnika. Czasami warto, czasami nie. Po prostu. Już szczytem to są ludzie, co do diesli zakładają gaz, a zdarzają się i tacy :D

 

Ropasiak - rozumiem że na benzynie nie serwisujesz auta, bo nie trzeba. No spoko :D Z kosztem instalacji w Toledo 1.6 zwróciła się ona w niecały rok. I nie rozumiem, czemu silnik palący powyżej 8 litrów jest na szrot? Akuratnie w przypadku benzyny to i w dzisiejszych czasach są normalne wyniki. Wystarczy zapoznać się z wynikami spalania na pierwszym lepszym polskim kanale motoryzacyjnym na yt albo po prostu wziąć auto i pojeździć. Np. taką Toyotę Yaris 2013 rok, w mieście średnio 6,7 litra przy normalnej jeździe z elementami ecodrivingu (bez nagłego hamowania i żyłowania). A to mały silnik (1.3) i małe auto.

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...