Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

 

 

Dziwi mnie ten najazd na auta francuskie i włoskie.

 

wierz mi są powody, dotyczy to szczególnie francuskiej myśli technicznej

niektóre rozwiązania są zwyczajnie po-je-ba-ne i skomplikowane bez powodu przez co usuwanie prostych usterek stanowi drogę przez mękę, trochę generalizuję, ale mniej więcej tak to wygląda

 

 

 

Do tego ten praktykowany w PL "kult niemca"... który de facto nie ma nic wspólnego z bezawaryjnością...

 

to jak wyjaśnisz fakt, że w 25 letnim mercedesie S masz mniej do roboty niż w dowolnym współczesnym aucie, nawet nowym wliczając mercedesy?

stąd się to wzięło jest już od dawna nie aktualne, ale opinia pozostaje

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W święta walczyliśmy z usterką w E-klasie

 

a wystarczyłoby rozłożyć siedzenie a otwarłby się dach :D

 

btw. do niedawna moja dziewczyna śmigała Fordem Ka, podobno jeden bardziej awaryjnych aut, w/g jakiegoś rankingu. Nie zauważyłem tego przez 8 lat.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@2up - ale patrząc wcześniej na taki ranking pewnie byśmy go nie kupili, a tak przez cały okres zapewnił dużo frajdy z jazdy. Gdyby nie korozja pewnie jeszcze by dłuugo posłużył.

Link to post
Share on other sites

Obecnie nie ma czegoś takiego jak bezawaryjne auto, tak jak to miało miejsce jeszcze 10 lat temu.

Psują się mniej lub bardziej; drożej albo taniej. A teksty o Alfach, Francuzach (oprócz Laguny, bo jej awaryjność udowodnili nawet amerykańscy naukowcy :D) czy Fiatach są po prostu żałosne.

Z mojego zakupu AR też się kilka osób śmiało, ale głupi uśmieszek schodzi jak na drodze widać tylko tylną klapę, bo jak się okazuje 1.9 TDi 105KM nie jest sportowym silnikiem (co sądząc po opiniach niektórych jest oczywistą oczywistością...).

 

A takie mam do Was pytanko. Muszę coś zrobić z utleniającym się aluminium na podstawkach lusterek bocznych, zdecydowałem, że nie będę malował proszkowo, a oddam do firmy, która mi je wypiaskuje, położy podkład i nałoży hydrografikę. Mam tylko jedną wątpliwość - zrobić hydrografikę:

1. Tylko na podstawkach (foto podglądowe - tak, wiem, że to folia - hydrografika taka sama jak na fot. 2).

http://www.forum.alfaholicy.org/attachments/styling_body_kit/14760d1290115030-156_carbon_156-lusterka.jpg

2. Całe lusterka z podstawkami 

http://www.forum.alfaholicy.org/attachments/forum_ogolne_o_alfa_romeo/75790d1351960219-jakie_malowanie_deski_156_po_fl_bedzie_pasowac-alfa_romeo_157_hydrografika_carbon_5_.jpg

 

Dodam, że auto jest srebrne ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że takie same, ewentualnie jedne są z przedlifta drugie z polifta, ale mogę się mylić, nie wiem szczerze czy oprócz lakieru były różnice w lusterkach. 

 

W takim razie zrobię całość, też mi się to podoba :) Pod wieś tuning to jeszcze nie podchodzi, a może nada fajny smaczek.

Ciekawe ile mnie pociągną po kieszeni za to... Za podstawki dostałem cenę 40 zł/szt, ale to raczej niska cena, bo obejmuje piaskowanie, podkład, lakier bazowy, grafika, bezbarwny.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

 

Z mojego zakupu AR też się kilka osób śmiało, ale głupi uśmieszek schodzi jak na drodze widać tylko tylną klapę, bo jak się okazuje 1.9 TDi 105KM nie jest sportowym silnikiem (co sądząc po opiniach niektórych jest oczywistą oczywistością...).

 

a jaką konkretnie w końcu kupiłeś? 

Link to post
Share on other sites

@Johny3

Również jestem za całością. Prezentuje się bardzo dobrze. Jak ogarniesz temat to pochwal się fotkami ;)

 

BTW jestem po pierwszej jeździe w ruchu miejskim. najgorzej nie było- wiadomo potrzebuję się wczuć ale fakt faktem jeździ się "dziko". Przesiadka z "L" na 406 to tak jak z konia orzącego pole na rasowego wierzchowca ;)

Link to post
Share on other sites

Psuja sie wszystkie, tylko jedne drozej, a inne taniej. Nawet w awaryjnym modelu mozna trafic na egzemplarz bezawaryjny lub odwrotnie - w bezawaryjnym na taki co ciagle z nim cos bedzie. Dlatego mysle ze wazniejsze jest to ze ewentualna naprawa bedzie tania niz ze jej nie bedzie wcale.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...