Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

 

 

wrodzone wady

Wiesz, w dużym uproszczeniu każdy silnik ma jakąś wadę, podobnie jak wiele z nich można z tego wyleczyć. Słynny silnik Isuzu 3.0d V6 montowany w Espace, Vectrze, Vel Satis - padały na potęgę, a z tego co wiem to wystarczyło dołożyć chłodnice oleju i usunąć jakąś zaślepkę, niestety nie wiem którą gdyż jeszcze nie gadałem z bratem o tym ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

@Chudy, gratki. Sam to robiłeś?

Sam,co mogę to staram się sam robić przy autach.Nie mam zaufania do mechaników,musiałbym postawić krzesło,usiąść i patrzeć co robią i czy naprawdę to robią.

Nie raz miałem sytuację że mechanik powiedział że zrobił a nie zrobił a skasował.

Wiadomo że takie rzeczy jak rozrząd to prowadzę do mechanika bo i gwarancję mi daje na to,w Volvo tak robiłem,choć w padaczce sam bym robił.

Mam jeszcze brata ogarniętego w sprawach mechaniki więc razem zawsze coś wymyślimy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Sam,co mogę to staram się sam robić przy autach.

Jak masz gdzie auto schować, żeby na głowę nie padało to duża wygoda. Czasem zwykła pierdoła przy aucie jest problemem, jak się nie ma zaplecza.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja to samo, wszystko samemu się staram, przynajmniej to co umiem. Google, fora i znajomy mechanik pomagają, ale najbardziej przydałby się właśnie garaż... Co z tego, że mam narzędzia jak o tej porze roku ręce mi już zamarzają po paru minutach majsterkowania :D

Link to post
Share on other sites

Automat! Kto normalny jeździ na co dzień manualem i to w mieście? Ciężko to mi ogarnąć. Co innego jak się ma jakiś fajniejszy "rekreacyjny" wózek np. powyżej 2.0 w benzynie, którym można się trochę pobawić. Wtedy to ma sens

Link to post
Share on other sites

Ja tam problemu nie widzę... Skrzynia jak skrzynia, jedynie mi manual przeszkadza jak jem/piję jadąc po mieście - wtedy mi brakuje trzeciej ręki. 

Na szczęście następne wozidło będzie miało silnik w okolicach 2,5l więc tylko manual :)

Link to post
Share on other sites

Automat! 

 ŻART! 

 

 

Kwestia przyzwyczajenia. Jeżdżę manualem. Po mieście (5 dni na 7 to Kraków) i nie tylko. Nie mam z tym żadnego problemu, ani raz nie myślałem na przesiadkę do samochodu z automatem, a takimi też jeździłem kilka razy.

Ogólnie w górach bardzo fajna sprawa, szczególnie zimą. W dodatku wolę sam decydować o tym, jaki bieg mam mieć wrzucony :P  W dodatku 90% eLek jeździ na manualu i jakoś nikt tam nie narzeka, a przecież wszystkie jeżdżą po mieście. Jak napisałem wyżej: kwestia przyzwyczajenia i upodobań.

Edytowane przez Klikacz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie GreQu, kiedyś też mówiłem, że automat jest dla emerytów i kobiet. Teraz nie widzę sensu dla manuala (no z wyjątkiem jakiegoś WRXa :D). Spalanie minimalnie wyższe ale komfort jazdy jest nieporównywalnie większy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

no i koszta ewentualnej usterki automatu są sporo droższe.

Koszta napraw są niewiele wyższe. Jak Ci się posypie manual to taniej wychodzi kupno używanej. Dodatkowo przy manualu dochodzi Ci wymiana dwumasy (w Dieslu) no i sprzęgła (konwerter w automacie to bardzo rzadkie przypadki).

Link to post
Share on other sites

ja tam się na razie nie przekonałem, po przejażdżce Foresterem (2,5l benzyna, głównie w warunkach drogi górskiej) nadal uważam, że do miejskiego autka, na korki owszem wygodne, ale tak to jakoś odbiera radość z jazdy, btw skrzynka w nim nie była jakaś debilna, że 3 biegi na krzyż, wiadomo nie najnowsza, ale miała wszystko z przełożeniami na ciężki teren włącznie, tylko co z tego jak pod górę dostawała pierdolca z powikłaniami, trzeba było manualnie przestawiać na niższy bieg, a z góry nie hamował silnikiem, auto spaliło fchooj więcej i była to bardziej walka niż przejażdżka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...