Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak to nie jest tragicznie - jest tragicznie

 

ile ten zlom pradu bierze - mysklisz ze ktos pracujacy godzinami na kompie ma ochote sluchac wycia wentylatorow i to za co ?

za 0% wydajnosci wiecej?

 

tego to nawet ja sie nie spodzeiewalem (a bylem max sceptycznym) choc wiedzialem ze to bedzie porazka

 

tu juz jest ponizej porazki to jest klapa i dno - calkowity brak konkurencji na rynku

to jest poprostu syf gorszy niz po wypuszczeniu x6

 

amd daje ciala coraz bardziej, co roku bardziej a kiedys taka dobra firma to byla . Zaczynam watpic w to ze kiedykolwiek jeszcze sie podniesie i to bedzie klops - hegemonia intela to nie mila wizja na przyszlosc

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

w nizszych modelach 8 rdzeniowych stosunek cena/wydajnosc powinien byc korzystniejszy, skoro i tak maja odblokowany mnoznik.

moze cos sie poprawi jak programy zaczna korzystac z nowych instrukcji.

w jakims tam renderingu i kodowaniu video nie jest tak zle cena/wydajnosc.

w grach jest gorzej niz konkurencja, ale tam i tak najwazniejsza jest grafa. co recenzja to inne gry, nie we wszystkich fx jest waskim gardlem. http://hardocp.com/article/2011/10/11/amd_bulldozer_fx8150_gameplay_performance_review/2

OC niby dobry, ale ten pobor pradu... moze przyszle rewizje cos zmienia jak poprawia 32 nm.

w idle i stresie bez OC jak na 8 watkow pobor nie jest taki zly.

fx 4100 cenowo bedzie podobny jak i3 2100, ale w grach raczej na pewno dostanie po du**e. Moze OC go troche podratuje, bo w i3 tego nie ma. intel wypusci i3 z k w normalnej cenie i pozamiatane bedzie.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

http://www.guru3d.com/article/amd-fx-8150-processor-review/1

 

Nie wiem dlaczego tak generalizujecie:

Moim zdaniem procesor jest średnio udany, ale nie może być mowy o tragedii.

Jasno widać, że w aplikacjach wielowątkowych FX pokazuję pazur zrównując się lub przewyższając najwydajniejsze procesory intela, natomiast wydajnosć per core jest raczej kiepska.

Stąd od razu widać do kogo skierowany będzie topowy FX. Kupno dla gracza jest kompletną pomyłką, ale są ludzie dla których będzie to najlepszy wybór w najlepszej cenie.

 

Z mojego punktu widzenia to pomyłka i na pewno go nie kupię (komp używam głównie do gier), ale nie twierdzę, że jest to niewypał i beznadzieja.

 

Póki co procesor jest przeceniony, ale rychło stanieje i będzie bardzo atrakcyjnym kąskiem dla pewnej grupy odbiorców.

Link to post
Share on other sites

Prawda, po OC ma kopa aż miło %-)

 

Tylko zważ coby gały nie wypadły z orbit :D --> zapodane przez ViNG'a na BIT (pamiętasz co to je ?!...%-))

 

http://lab501.ro/procesoare-chipseturi/amd-fx-8150-bulldozer-preview/14

 

...moc...

 

<pozdro & nara>

Edytowane przez emdziej
Link to post
Share on other sites

AMD dobrze kombinuje żeby utrzymać się na rynku.

Przecięty człowiek, który co nieco wie o komputerach kupuje nie ten procesor, który ma dużą wydajność tylko ten, który ma dużo rdzeni.

Producenci doskonale wiedzą co i dla kogo robią. Z mojego grona znajomych, którzy mają kompy (powiedzmy 10 osób) 8 kupiło by procek, który ma 6 i więcej rdzeni tylko dla tego, że uważało by go za najlepszy. Bo szpan "a ja mam 8 rdzeni" i mi nie podskakuj. Takie są prawa rynku.

Idźcie do sklepu komputerowego, i pogadajcie ze sprzedawcą. Na pewno będzie wam wjeżdżał na ambicję, że 6-8 rdzeni to już NASA używa i nic lepszego nie ma i przeciętny Kowalski to łyknie.

 

Nie ma co się podniecać bo to nie są procesory dla Nas, tylko dla szerszego grona PRZECIĘTNYCH użytkowników.

Link to post
Share on other sites

tylko dla szerszego grona PRZECIĘTNYCH użytkowników.

Dokładnie wystarczy zobaczyć na benchmarkowe produkty roku. Niektóry sprzęt wygrywa, jest porostu żałosny i drogi a, że popularny to ciemna masa głosuje nie mając pojęcia o innych lepszych alternatywnych. Do niskiego poziomu także dopasują się niektórzy redaktorzy z pewnym artykułami. Sam DAK już zwracał na to uwagę. Po prostu żyjemy w czasach gdzie marketing rządzi.

Link to post
Share on other sites

http://www.cpubenchmark.net/market_share.html

 

Ciekawe kiedy krzywe zakreślające AMD i Intela stykną się ze sobą, a ciekawe kiedy skrzyżują.

 

Jak myślicie co może pomóc AMD zrównać się z Intelem?

 

Potknięcie Intela takie jak Pentium 4 Prescott?

 

Własne, genialne odkrycie nowych echnologi jak Athlon z 1999 roku?

 

Załamanie rynku PC w związku z rozwojem tabletów z których AMD ma więcej profitu niż Intel?

 

KOlejna gemeracja bulldozera:)?:)? - żarcik.

 

Wykup IBM przez AMD - impossible

 

Koniec nVidi - monopol AMD na grafikę?

Edytowane przez wjtwat
Link to post
Share on other sites

Może będzie jak w przypadku Phenomów - wyjdą Bludozery II :P

Phenom z 2007 roku nie był zbyt dobry, ale miał przyszłość - konwencjonalną architekturę.

 

Pentium 4 przepadł. Oferował podobnie jak bulldozer niekonwencjonalną architekturę, którą nie były w stanie wykorzystać współczesne aplikację, bo bolączką Pentium 4 były rozgałęzienia typu IF - napisz w C++ program bez IF lub pętli warunkowej. Procesor ten musiał przepaść.

 

Jak pierwszy raz zobaczyłem w lutym tego roku szczegóły architektury Bulldozera byłem zdziwiony podejściem inżynierów AMD. Architektura Bulldozera musiałaby mieć napisane od zera kompilatory żeby osiągneła poziom Core i7 970. A wiadomo że nikt nie będzie siedzieć 3-4 lata nad nowymi kompilatorami.

 

Z Phenomem było o tyle dobrze że jego bolączką było niedoracowaie bardzo udanych modyfikacji względem K8 - ewolucja. Gdy tylko poprawiono co źle to wyszedł HIT - Phenom II.

 

Czy te porażki AMD jest stratą nie do naprawienia?

 

Porażki AMD:

 

2006 -Intel Core2 Duo vs. AMD Socket AM2 - mega klęska

2007 - Intel Core 2 Quad vs. AMD Phenom - klęska

2008/2009 - Intel Core i7 vs. AMD Phenom II - klęska

2010 - Intel Core i7 Sześć rdzeni vs. AMD Phenom II X6 - porażka

2011 - Intel Core i7 Sandy Bridge vs. AMD FX - wygrana Intela.

 

 

Edytowane przez wjtwat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...