Skocz do zawartości

Problem z BSOD - Blue Screen of Death w Windows 7


Recommended Posts

Memtest może i się przyda (to jednak może być długotrwała procedura), ale Microsoft przy SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION w opisie przyczyny podaje " This error has been linked to excessive paged pool usage and may occur due to user-mode graphics drivers crossing over and passing bad data to the kernel code.".

Link to post
Share on other sites

Witam. Memtest nigdy nie zaszkodzi, ale jeśli się okaże, że pamięci są w porządku, to proponuję winowajcy szukać w oprogramowaniu (jeśli nie robiłeś OC). Czy masz najświeższe stery do grafiki pod Win 7? Od kiedy wyskakuje Ci ten błąd i w jakich okolicznościach? Może po instalacji jakiegoś programu, albo urządzenia?

Link to post
Share on other sites

Z Pamięciami Ram nie mam problemów bo sprawdzałem, możliwe, że gdy robię update to po nim wyskakuje mi te Blue Screen.

 

Właśnie robiłem formata i akurat po update znów są przy wyłączaniu komputera BSOD ... I ciągle jak go uruchamiam po tym błędzie to musze wszystko ustawiać od początku(skype, gg, creative) ;/

Link to post
Share on other sites

możliwe, że gdy robię update to po nim wyskakuje mi te Blue Screen.

O jaki update chodzi? Windowsa, antyvira, oprogramowania?

 

Na moje oko problem jest czysto software'owy - Windows się sypie przy zapisywaniu ustawień programów - dlatego je tracisz.

Ogólnie to polecałbym Ci zrobienie czystej instalacji systemu i stopniowe doinstalowywanie różnych programów (po każdej instalacji restart i patrzysz czy nie ma BSOD). W ten sposób szybko znajdziesz winowajcę.

Możesz też próbować wyłączać w msconfig autostart różnych programów.

 

Stawiałbym na antyvirus albo to oprogramowanie Creative. Niestety nie wszystko "lubi się" z win7 ;)

Link to post
Share on other sites

spróbuj czysty system + update'y zrobić - a sterowniki niech Ci sam z Win Update zrobi

 

no i tego memtesta faktycznie wypadałoby zrobić ;-)

jeśli masz jakąś płytkę z np. ubuntu to tam masz możliwość wykonania go (ja do tego takową płytkę mam )

 

co do antywirusa to nie wiem jakiego tam używasz, ale nie spotkałem się jeszcze aby powodował takie sytuacje w W7... z darmowych weź sobie AVG

Link to post
Share on other sites

Pamięć to - mniej lub ardziej dokładnie - można i narżędziem dostepnym na płycie V/W7, jako jedna z opcji rozruchowych z niej, sprawdzić.

My już wiemy, że pamięć, że temperatura, że grafika czy robactow, ale ta nasza wiedza psu na budę sie zda póki Autor nie zacznie sam działać, a swą aktywność ogranicza do pisania.

Link to post
Share on other sites

Nie znam aż tak dobrze eng zeby to przetłumaczyć "This error has been linked to excessive paged pool usage and may occur due to user-mode graphics drivers crossing over and passing bad data to the kernel code" :o Ale spróbuję.

 

Już nikt nie wie jak mi POMÓC !! ?? ;)

Link to post
Share on other sites

Ale XP mi nie pasuje ;) tu jest największy problem, ale to może jest problem z dyskiem twardym ??

Może jakbym zrobił FULL FORMAT to może by coś dało co myślicie ??

 

 

Właśnie znalazłem takie coś http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms818997.aspx

 

Tylko nic nie rozumiem o co chodzi. Jeśli by ktoś był taki miły i to przetłumaczył :o

Link to post
Share on other sites

po pierwsze po cholere robisz aktualizacje jak Ci po niej wyskakuja bsody ? masz 7 ktora jeszcze jest tak naprawde w fazie beta to daj jej spokoj jak Ci sie gryzie i tyle ! albo zainstaluj xpeka albo win7 i nie aktualizuj bo po co ? wgraj stery od grafy ze strony gainwarda, sprawdz memtestem pamieci ( tylko przeczytaj instrukcje )i tyle.. Ciesz sie z kompa a nie jakies aktualizacje robisz niepotrzebne

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...