Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! Ile wg Was muszę wydać, aby złożyć zestaw pod gry, który:

- jest cichy(!),

- pozwoli na grę w tytuły AAA high/ultra na rozdziałce 1440p (np. na Dellu G2724D),

- jest jako tako przyszłościowy (nie na martwej platformie),

- nie wymaga obsługi (brak konieczności OC czy UV)?

 

Im taniej tym lepiej, im ciszej tym lepiej, im mniejsze rachunki za prąd tym lepiej - więc chyba padłoby na RTX 4070 Super jako serce zestawu, ale widziałem też opinie w sieci, że Unreal Engine 5 wywinduje wymagania w niedalekiej przyszłości i nie ma teraz sensu nic składać.

 

Co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, mógłbyś zaproponować jakiś zestaw w tej kwocie? Na necie znajduję głównie takie bliżej 6000 z tym gpu.

 

Inne pytanie - czy karta dźwiękowa ma sens (do muzyki, nie gier), czy nie zrobi większej różnicy w jakości dźwięku?

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Asungi napisał:

Inne pytanie - czy karta dźwiękowa ma sens (do muzyki, nie gier), czy nie zrobi większej różnicy w jakości dźwięku?

Zrobi różnicę, potrzebny jest tylko dosyć drogi sprzęt laboratoryjny by ją zarejestrować. Jeżeli używasz "zwyczajnych" głośników lub słuchawek, to raczej jest to skomplikowane zadanie by usłyszeć różnicę. Zdecydowanie więcej usłyszysz kupując lepsze słuchawki.

 

W dniu 5.05.2024 o 12:35, Asungi napisał:

widziałem też opinie w sieci, że Unreal Engine 5 wywinduje wymagania w niedalekiej przyszłości i nie ma teraz sensu nic składać.

Nie obawiałbym się tym zbytnio, jak zrobią grę, która będzie ledwie zipać na RTX 4090, to potem kto to kupi? Gry zwykle są projektowane tak aby działać na "przeciętnym" sprzęcie i zapewnić możliwie dużą bazę potencjalnych klientów. Po to są ankiety typu Steam-survey, by ułatwić szacowanie, na ile można sobie pozwolić, by dalej było wystarczająco wielu chętnych. Niesamowite dema technologiczne UE5 są jakoś od 2023, wszystkie wyglądają tak jak te gry, które chwalą się że używają UE5 - bezpłciowo i generycznie. 

 

 

Najtańsze RTX 4070Ti zaczynają się od c/a 3700 zł, przy 5 tysiącach budżetu niespecjalnie wiele pozostaje na resztę platformy. Czy się da? Da się, tylko pytanie co poświęcisz:

W dniu 5.05.2024 o 12:35, Asungi napisał:

Im taniej tym lepiej, im ciszej tym lepiej, im mniejsze rachunki za prąd tym lepiej

 

W dniu 5.05.2024 o 12:35, Asungi napisał:

jest jako tako przyszłościowy (nie na martwej platformie),

 

Może jeszcze wydajnie?  Tak dobrze to nie ma. Realnie jeżeli to miałby być solidny sprzęt, który jest cichy i nie zrobiony z paździerzu to liczyłbym koszt w okolicy 7,5 - 8 tyś zł.  Wtedy zmieścisz w budżecie normalną obudowę, ram, solidny procek, dobrej jakości zasilacz, który posłuży trochę. 

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Asungi napisał:

czy karta dźwiękowa ma sens

jak masz dobry głośnik ,sluchawki

W dniu 5.05.2024 o 12:35, Asungi napisał:

ale widziałem też opinie w sieci, że Unreal Engine 5 wywinduje wymagania w niedalekiej przyszłości i nie ma teraz sensu nic składać.

Jak bedą chcieć to i na rtx 5090 zrobią 1 FPS

https://www.youtube.com/watch?v=PTV3iBqlLBM

Na razie chodzi dobrze xD

Link to post
Share on other sites

Fakt, człowiek chciałby wszystko, tylko portfel ma inne zdanie :S

 

Co do gpu, myślałem raczej o 4070 Super jak wspomniałem wyżej, bo Ti to faktycznie trochę nie ta ranga cenowa. Dałoby wtedy radę zejść bliżej 5k zachowując w miarę normalny poziom? A jeśli nie, to czy nie ograniczając się do konkretnej karty może by się udało, tak, żeby grać na przyzwoitym poziomie?

Link to post
Share on other sites

Dało by dalo.Ja nie skladam.Poczekaj ,tutaj jakiś moderator sklada

Mozesz zajrzeć też na peppera czasem sa jakieś promocje na gpu,cpu.Najlepiej walsnie gpu osobno kupić co by kurier nie uszkodził

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Asungi napisał:

Co do gpu, myślałem raczej o 4070 Super jak wspomniałem wyżej, bo Ti to faktycznie trochę nie ta ranga cenowa. Dałoby wtedy radę zejść bliżej 5k zachowując w miarę normalny poziom? A jeśli nie, to czy nie ograniczając się do konkretnej karty może by się udało, tak, żeby grać na przyzwoitym poziomie?

 

Dalej moje pytanie, a ile jesteś w stanie jeszcze poświęcić na jakości / "przyszłościowości", itd?

 

Obczaj to:

https://proline.pl/koszyk/d0c11347

Zamiast 4070S wsadziłem Asrocka 7900 GRE. Uważam, że 16 GB VRAM jest bardziej przydatne, jeżeli mówimy o graniu w 1440p, za tą kwotę znajdziesz też 4070 Super, który to wydajnościowo będzie niemal identyczny. No do momentu kiedy 4070 Super będzie jeszcze miał VRAM, bo potem zacznie się niedoczytywanie tekstur albo stutter. Przy budżecie pozwalającym na 4070 Ti Super - polecałbym go, bo to pierwsza karta z normalną ilością VRAM, ale jak zwykle wybór też zależy od osobistych preferencji, RTX 4070 Super kosztuje tyle samo w praktyce, więc możesz sobie podmienić. Co do reszty podzespołów - to takie chyba najtańsze, ale dalej nadające się do użytku, a dalej jest ponad te 5 tyś zł. Obudowa - tutaj gpu ledwie wejdzie -.-", jak dobrze zamontujesz wentylator na front, to nie będziesz musiał kupować podpórki.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Adames napisał:

Zrobi różnicę, potrzebny jest tylko dosyć drogi sprzęt laboratoryjny by ją zarejestrować. Jeżeli używasz "zwyczajnych" głośników lub słuchawek, to raczej jest to skomplikowane zadanie by usłyszeć różnicę. Zdecydowanie więcej usłyszysz kupując lepsze słuchawki.

 

Że co, że jak? Laboratoryjna aparatura?

Według mnie wystarczy umyć uszy.

 

Odpowiedź na to pytanie jest nieco bardziej skomplikowana. Ogólnie z doświadczenia wiem, że więcej zmian wnoszą słuchawki niż zmiana źródła dźwięku (karta dźwiękowa, DAC/AMP słuchawkowy itd.), ale jeżeli mamy padaczną integrę to niestety ta padaka przeniesie się wszędzie i słuchawki nic nie dadzą, a nawet te bardziej wymagające mogą być jeszcze bardziej wykastrowane przez integrę. Mając już w miarę ogarnięte źródło dźwięku można już bawić się słuchawkami i wtedy to ma większy sens. Jeżeli często słuchasz muzyki i chciałbyś żeby było to przyjemniejsze warto się na tym tematem pochylić. Ja osobiście po przesuchaniu sporej ilości sprzętu nie potrafię słuchać na padakach, bo po prostu nie ma z tego przyjemności. Trzeba pamiętać, że dobrze tutaj nie musi znaczyć drogo, bo są sprzęty, które potrafią wiele za niewiele.

 

Oczywiście są też lepsze i gorsze integry, ale widzę trend, że na płytach pakuje się teraz taki szrot, że szkoda gadać. Kiedyś mobo za 350zł miało lepszy dźwięk niż dzisiejsze za 1k... Wskazana płyta główna w poście powyżej ma padaczny kodek i nawet zwykły dongielek chiński za 15$ da lepszy dźwięk... Można się czasem zdziwić, jak się dźwięk potrafi zmienić, ale najpierw trzeba wiedzieć na co wymienić żeby nie wtopić.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Adames napisał:

Dalej moje pytanie, a ile jesteś w stanie jeszcze poświęcić na jakości / "przyszłościowości", itd?

 

Obczaj to:

https://proline.pl/koszyk/d0c11347

Zamiast 4070S wsadziłem Asrocka 7900 GRE. Uważam, że 16 GB VRAM jest bardziej przydatne, jeżeli mówimy o graniu w 1440p, za tą kwotę znajdziesz też 4070 Super, który to wydajnościowo będzie niemal identyczny. No do momentu kiedy 4070 Super będzie jeszcze miał VRAM, bo potem zacznie się niedoczytywanie tekstur albo stutter. Przy budżecie pozwalającym na 4070 Ti Super - polecałbym go, bo to pierwsza karta z normalną ilością VRAM, ale jak zwykle wybór też zależy od osobistych preferencji, RTX 4070 Super kosztuje tyle samo w praktyce, więc możesz sobie podmienić. Co do reszty podzespołów - to takie chyba najtańsze, ale dalej nadające się do użytku, a dalej jest ponad te 5 tyś zł. Obudowa - tutaj gpu ledwie wejdzie -.-", jak dobrze zamontujesz wentylator na front, to nie będziesz musiał kupować podpórki.

Dzięki za koszyk. Jeżeli już to wolę poświęcić trochę kasy i dołożyć, żeby komputer nie robił za piec grzewczy i nie ryczał jak jeleń na rykowisku ;D (albo żeby zredukować szansę na piszczenie cewek do minimum, bo jestem z tych wyjątkowo wrażliwych na takie dźwięki). Nie jestem w stanie dołożyć do poziomu 4070 Ti Super, widziałem że te takie z dobrymi opiniami chodzą po 4 kafle, więc cała skrzynka wyszłaby pewnie koło 7 - tyle nie dam rady wyłożyć. 5500-6000 jeszcze wysupłam, zakładając, że monitor wyjdzie mnie koło ~1k.

Pytanie czy w takim wypadku warto coś pozmieniać w tym zestawie, np. @janek20poddał w wątpliwość dysk.

A i montaż wolałbym wziąć w sklepie, więc nie wiem jakby podeszli do obudowy bez podpórki.

 

7 godzin temu, FeX napisał:

Trzeba pamiętać, że dobrze tutaj nie musi znaczyć drogo, bo są sprzęty, które potrafią wiele za niewiele.

Dzięki za odpowiedź, jesteś może w stanie polecić coś niedrogiego, a dobrego jeśli chodzi o karty dźwiękowe?

Edytowane przez Asungi
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, FeX napisał:

Że co, że jak? Laboratoryjna aparatura?

Według mnie wystarczy umyć uszy.

Laboratorium ma kilka zalet, przede wszystkim jest obiektywne i jednoznaczne w przeciwieństwie do osób, które słyszą niezwykle szeroką scenę oferowaną przez audiofilskie przewody sieciowe. No i oczywiście testowane w jedynym słusznym benchmarku: Dire Straits

 

Co by nie było nieporozumień, tak jest sprzęt audio lepszy i gorszy, kodek na płycie też ma jakieś tam znaczenie, problem jest taki, że zdecydowana większość "testów" sprzętu audio to po prostu bełkot.

 

21 godzin temu, janek20 napisał:

Adata 850 to nie bedzie padzież QLC z zapisem od 5 do 150MB/ ?

 

14 godzin temu, Asungi napisał:

Pytanie czy w takim wypadku warto coś pozmieniać w tym zestawie, np. @janek20poddał w wątpliwość dysk.

 

Ogólnie to tanie dyski pod NVMe (konsumenckie) są zbudowane niemal identycznie - mają trochę cache SLC (szybkia pamięć) a resztę QLC (wolna pamięć). Po zapełnieniu SLC dyski zwalniają. Te lepsze dyski mają trochę więcej SLC a mniej QLC, te gorsze odwrotnie. Problem jest też taki, że większość producentów SSD tego nie podaje wprost. 

Taki np Samsung 990Pro 1TB ma 114GB, ADATA Legend 850 1TB 300GB.

https://www.techpowerup.com/ssd-specs/samsung-990-pro-1-tb.d861

https://www.techpowerup.com/ssd-specs/adata-legend-850-1-tb.d1553

Co to znaczy? Kopiując jeden wielki plik z dysku A na dysk B, po zapełnieniu cache - prędkość zapisu bardzo mocno spadnie. Tak jest w każdym konsumenckim dysku. Coś jeszcze? Te droższe dyski mają dodatkowo DRAM Cache, który przy ogromnej ilości malutkich plików (np masz uczenie maszynowe i chcesz skopiować kilkaset tysięcy obrazków po 1kb) potrafią znacząco przyspieszyć tego typu operacje. DRAM Cache ma ogromne znaczenie przy dyskach SATA lub jeżeli chciałbyś kupić przejściówkę z dysku NVMe na USB. Przy "zwyczajnym" korzystaniu z dysku NVMe, nie jest to tak istotne jakby się mogło wydawać. Przykładowo wspomniany wcześniej samsung 990 PRO 1TB (kosztujący c/a 550 zł) ma 1 GB DRAM cache, a ten ADATA Legend 1TB (379 zł) takowego DRAM cache nie posiada.

 

14 godzin temu, Asungi napisał:

A i montaż wolałbym wziąć w sklepie, więc nie wiem jakby podeszli do obudowy bez podpórki.

Tak samo jak z podpórką. Nie jestem pewien jaką politykę ma proline, ale duża część sklepów po prostu wysyła gpu w pudełku, by na końcu użytkownik sobie samodzielnie zamontował. Sam używam podpórki od JonsBo, jeżeli nie masz problemu z czekaniem to  prosto od majnfrienda:

https://allegro.pl/oferta/geforce-rtx-podporka-uchwyt-pod-karte-graficzna-gpu-uphere-g195bk-15577924358

 

To co polecałbym zrobić "upgrade" w tym sprzęcie, to obudowa, tu po prostu dałem najtańszą, by nie obciążać budżetu, który przy oczekiwaniach związanych z graniem w 1440p jest dosyć ciasny. Tak naprawdę to obudowa i zasilacz bywają tymi najbardziej "przyszłościowymi" elementami komputera. Dobrej jakości obudowa i zasilacz mogą przeżyć nie jeden zestaw komponentów, pozwalając na kilkukrotny "upgrade" sprzętu. To jednak kosztuje, a i tak większość użytkowników jest po jakimś czasie "znudzonych" obecną obudwą i robiąc upgrade, wymienia ją na nową

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, FeX napisał:

Oczywiście są też lepsze i gorsze integry, ale widzę trend, że na płytach pakuje się teraz taki szrot, że szkoda gadać.

Chipsety podrożały, wiec ładuje się najtańsze ALC żeby uciąć koszty.

Ceny takiego b650 z lepszym kodekiem (ALC12xx/40xx) to jest na tyle duża dopłata, że dla samego tego faktu dużo bardziej opłaca się zainwestować w osobnę dźwiękówkę i nie zastanawiać się do tam siedzi i jak to jest wykonane, bo kodek to jedno a sama jakość wykonania układu na laminacie do drugie.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, janek20 napisał:

Ja bym sobie zmienił na lexara ktory ma zapis 2000MB/]s do samego końca a nie jak qlc od 5 do 150MB

Tak, oczywiście...

https://www.techpowerup.com/review/lexar-nm710-1-tb/6.html

Screenshot-from-2024-05-09-10-11-24.png

 

Ten Lexar ma 156 GB SLC Cache.

 

Niestety dla Adata Legend 850, tech powerup nie ma identycznego testy, ten jest jednak dostępny gdzie indziej:

https://www.tech-critter.com/adata-legend-850-1tb-review/

Screenshot-from-2024-05-09-10-17-16.png
 

@janek20

Jakbyś zajrzał do dokumentacji, to byś zobaczył, że oba te dyski mają pamięć typu TLC, gdzie Lexar ma upakowane 128 warstw, a Adata 176, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie.

 

A tamten model RTX 4070Super to głośny paździerz nad paździerze. To jest właśnie ta karta, która sprawi, że jak w nocy odpalisz komputer to obudzisz sąsiada w sąsiedniej wiosce. Już nawet Ventus od MSI jest cichszy. Z takich "tańszych" konstrukcji, to Gainward Panther jest konstrukcją całkiem udaną.

 

@Asungi

Tutaj poleciłem Radeona z prostego powodu - 16 GB VRAM.

- Tak - siorbie więcej prądu, jakieś 40W więcej w stocku, a teraz policz ile to będzie kosztowało przez 5 lat grania przez po 10h na dobę.  Przy 1,15 zł / kWh to będzie łącznie kosztowało dodatkowo 839.5 zł.

- Tak jest znacznie gorszy w RT, tylko tam gdzie jest silne RT, to przy max ustawieniach RTX robi 25 FPS, straszliwie słaby Radeon wyciągnie 15 FPS, obie karty zapewniają równie niegrywalną płynność. Tam gdzie RT jest mniej obciążający to Radeon praktycznie wyciąga tyle samo.

 

Na chwilę obecną tak naprawdę jedynym powodem, który sprawia, że karty NVidii są lepsze to DLSS, który jest rozwiązaniem wyższej jakości niż FSR. Rozwiązania skalowania od AMD ciągle się rozwijają, może się za jakiś czas okazać, że będą równie dobre a nawet lepsze. Sam zajmuję się AI i tutaj ciekawostka, sieć rozpoznająca obraz uczona na Radeonie, daje zdecydowanie lepsze rezultaty niż ta sama uczona na NVidii, mimo że uczenie trwa trochę dłużej.  Jest więc całkiem prawdopodobne, że za chwilę FSR oparty o AI będzie działał lepiej od DLSS. Czy i kiedy się tak stanie, tego nie wie nikt. Na chwilę obecną rozwiązania AI w grach od Nvidii są lepsze i jest to realny powód, by kupić kartę zielonych, nawet jeżeli jest trochę droższa. Ten cały RT i DLSS mają większe znaczenie, jak ktoś ma budżet na 4070Ti Super lub 4080Super, wtedy zdecydowanie poleciłbym brać RTX.

 

Gry jednak potrzebują co raz więcej pamięci i jeżeli nie masz ochoty za chwilę irytować się niedoczytanymi teksturami lub stutterem, to lepiej mieć więcej VRAM. 12 GB już obecnie w karcie do 1080p jest takim sensownym minimum.

 

Jakbym znalazł się w podobnej do Twojej sytuacji, to mając kilka dodatkowych kilka groszy, to w tamtej maszynie wymieniłbym obudowę, zasilacz, cooler do cpu. Dokładnie w tej kolejności. Duża i solidna obudowa może przetrwać nawet kilka buildów, to jest coś co starzeje się relatywnie powoli, pozwalając na normalny upgrade sprzętu. Sama obudowa (o ile dobrze wentylowana) niby nie wpływa na wydajność, ale to jest jeden z niewielu komponentów, który faktycznie może być przyszłościowy. Na koniec wysokiej jakości zasilacz z dużą ilością złączek, który spokojnie może pracować przez 10-12 lat, przerabiając w międzyczasie 2-3 buildy. Większy i wydajniejszy cooler do CPU, poza zapewnieniem cichej pracy, też pozwoli w przyszłości potencjalnie wymienić procka a może nawet całą platformę, o ile AMD/INTEL nie zmienią montażu do procka, cooler z AM4 pasuje do AM5, dawniej w intelu cooler można było trzymać od czasów pierwszego Core do 11 gen, dopiero 12 gen wymagała nowego uchwytu.

 

Tylko, dobra obudowa nie kosztuje 150zł a zaczyna się od ok 600

Większy cooler, wyższej jakości, znanej marki to też cena min. x2 względem tamtej fery.

Zasilacz taki "fajny", który może na dłużej wystarczyć (bo np ma 10 lat gwarancji) i pociągnie nawet trochę bardziej prądożerną maszynę, to koszt od 500 zł jakoś.

 

Chcesz cicho - dopłać, Chcesz przyszłościowo - dopłać. Chcesz ładnie - dopłać. Jak sam widzisz, ziarko do ziarka i uzbiera się miarka, dobry sprzęt swoje kosztuje i płaci się nie tylko za wydajność.

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Adames napisał:

@janek20

Jakbyś zajrzał do dokumentacji, to byś zobaczył, że oba te dyski mają pamięć typu TLC, gdzie Lexar ma upakowane 128 warstw, a Adata 176, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie

adata moze mieć 176 tLC a nie ma.Seria 800 to zaden pewniak

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, w takim razie biorę zestaw zaktualizowany przez @3ndurek :-)

 

Jeszcze mam 2 pytania:

- czy jakbym chciał w przyszłości włożyć w to lepsze gpu, powiedzmy o mocy RTX 4070Ti Super albo czegoś z nowszej generacji typu RTX 5070, to będzie miało sens czy reszta podzespołów zablokuje potencjał karty?

- do takiego zestawu taki Dell G2724D będzie dobrym wyborem, czy znacie jakieś lepsze monitory w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

@Asungi

Może się okazać, że trochę grzebiąc przy 7900 GRE w wielu grach będziesz miał już wydajność na poziomie 4070Ti Super, ofc podczas grania bez RT. Upgrade to jak już do czegoś mocniejszego. Jak mocny będzie 5070, tego nie wie nikt, jeżeli nvidia zrobi przyrost wydajności jak przy przeskoku z 3060 na 4060 (czasem 4060 jest wolniejszy od 3060), to upgrade nie będzie miał sensu.  Oglądnij recencję Gamers Nexus AMD Radeon RX 7900 GRE. 

 

Procek pokroju 7500F demonem szybkości nie jest, ale przy tych "ładnych" grach i rozdzielczości wyższej jak 1080p to nie jest problem. 

 

Co do monitora, to nie poradzę. 

 

 

P.S. z samym RT też aż takiej tragedii jak niektórzy malują nie ma. Na moim 7900XT taki Hogwarts Legacy na ultra z RT medium, 1440p, bez wspomagaczy:

Zrzut-ekranu-2024-05-10-223851.png

Sama gra już używa sobie ponad 12GB VRAM. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.05.2024 o 20:27, Asungi napisał:

Jeszcze mam 2 pytania:

- czy jakbym chciał w przyszłości włożyć w to lepsze gpu, powiedzmy o mocy RTX 4070Ti Super albo czegoś z nowszej generacji typu RTX 5070, to będzie miało sens czy reszta podzespołów zablokuje potencjał karty?

Pod 4070TI Super czy serię 5000 brałbym bardziej pojemną obudowę bo tam karty 30 cm wchodzą na styk.

 

Zasilacz wtedy też wziąłbym lepszy już ATX 3.0 https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-850-atx-3-0-80plus-gold-850w-p8118218

https://proline.pl/obudowa-do-komputera-phanteks-xt-pro-tempered-glass-black-ph-xt523p1-bk01-p8120960 + cztery https://proline.pl/wentylator-arctic-p12-pwm-pst-czarny-120mm-p1298594

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 9.05.2024 o 08:29, Adames napisał:

Laboratorium ma kilka zalet, przede wszystkim jest obiektywne i jednoznaczne w przeciwieństwie do osób, które słyszą niezwykle szeroką scenę oferowaną przez audiofilskie przewody sieciowe. No i oczywiście testowane w jedynym słusznym benchmarku: Dire Straits

 

Co by nie było nieporozumień, tak jest sprzęt audio lepszy i gorszy, kodek na płycie też ma jakieś tam znaczenie, problem jest taki, że zdecydowana większość "testów" sprzętu audio to po prostu bełkot.

 

Łopanie, ale to tylko świadczy o tym, że naczytałeś się bełkotu i masz przeświadczenie, że wszystko takim bełkotem jest. Także to grube generalizowanie.

 

Ja jakiś czas żyłem z ALC1150 i ALC1200 i nie było tragedii, bo to całkiem znośnie kodeki. Natomiast ALC 3204 w służbowym lapku to taka patola, że dongiel Avani/Abigail, które kosztują ~50zł drastycznie poprawiły jakość dźwięku, aż sam byłem zaskoczony jakim szrotem jest ALC3204.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...