Skocz do zawartości

Czy to zadziała ? Zestaw za 20+ k


Recommended Posts

Część ! 

 

Chciałbym sobie kupić dobry komputer na trochę więcej lat. 

 

Komputer przeznaczony do użytkowania ogólnego np. gry , filmy , słuchanie muzyki, wiele rzeczy otwartych na raz.

 

Budżet to tak jak widać 30-35 k. 

 

Jeśli coś tutaj jest nie potrzebne to proszę powiedzieć co 

Jeśli czegoś brakuje to czego brakuje. 

 

Myszkę mam , krzesło muszę dokupić osobno. 

 

jeśli chodzi o głośniki to mam pytanie czy jest możliwość dokupić , połączyć 2 takie same dodatkowe głośniki bo jeden subofer wystarczy. Oraz czy gdzieś można kupić takie glośniki bez subofera. 

 

jeśli chodzi o chłodzenie to wybrałem tam dodatkowe opcje ale czy to wystarczy ? 

Nie widzę tam nigdzie chłodzenia cieczą czy jakaś inną substancją.

 

Ogólnie wydaje mi się zestaw marzeń. Problem to że nie robią już chyba monitorów gamingowych z opcją 3D + 240 Hz + 4k/8k 

 

tak więc liczę na ocenę i podpowiedzi może coś bardziej pasuje do takiego zestawu od tego co tutaj jest wybrane.

 

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/2O7Z9jX8dK-5ed8g38OpK

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł kupować taką maszynę wraz z złożeniem w komputroniku. To co od nich uzyskasz, to rozpacz ...

Przy tym budżecie komputer, który otrzymasz od nich będzie niestabilnym paździerzem. Serio.

 

Jeżeli potrzebujesz komentarza do samych podzespołów, to prawda jest taka, że większość z tych rzeczy nie klei się zbytnio ze sobą i jako całość dadzą efekt rozczarowujący. Serio.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Biala obudowa polaczona z czarna plyta glowna i pamieciami i czarna grafika to bedzie zle wygladac.

 

 

Kolejna sprawa to monitor ja bym sugerowal 34 oled jak dla mnie duzo lepiej sie gra na takim monitorze.

 

Tak powinien wygladac bialy zestaw, niestety mam blad i nie moge wstawic linka do forum benchmark... dziwne

 

 

image.thumb.png.cf56582981eed628981b9508c13782b9.png

Edytowane przez Genghis Khan
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Adames napisał:

Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł kupować taką maszynę wraz z złożeniem w komputroniku. To co od nich uzyskasz, to rozpacz ...

Przy tym budżecie komputer, który otrzymasz od nich będzie niestabilnym paździerzem. Serio.

 

Jeżeli potrzebujesz komentarza do samych podzespołów, to prawda jest taka, że większość z tych rzeczy nie klei się zbytnio ze sobą i jako całość dadzą efekt rozczarowujący. Serio.

 

Zgadzam się, kupując części do PC w komputroniku sprzedawca nalegał, abym złożył u nich PC, a nie próbował tego sam bo jeszcze coś uszkodzę i będzie po gwarancji. Takie głupie straszenie tego ekspedienta. Dodatkowo na siłę wciskanie jakichś niby "polecanych" past termoprzewodzących, w końcu powiedziałem panie ja tutaj chcę odebrać tylko części do PC, a nie dyskutować co warto co nie warto. Na koniec dodam, że w sklepie podczas sprawdzania czy piny na płycie głównej od CPU są proste jegomość wyjął płytę główną i położył zamiast na samym pudełku to na tą folie elektrostatyczną...

Link to post
Share on other sites

Ładny "zestawik" wciskają z leżaków magazynowych :

- PSU 850W za jedyne 1,2k, nie dość że za słaby do 4090+KS, to jeszcze przepłacony niemal dwukrotnie
- Dysk SSD (SATA) w dobie NVMe M.2 pokroju 990PRO - bez komentarza. 

Odnośnie 14900KS - zakup procka, który fabrycznie jest podkręcony do granic możliwości, aby następnie robić undervolt, albo męczyć się bsod, plus downgrade procka w gratisie ... ja tego nie widzę

- w miejsce dodatkowej karty PCI-e 10gbs, lepiej mobo z takowym złączem w zestawie np. PROART Z790 / Giguś Master Z790

Tak się zastanawiam do czego ten zestaw ma być z taką ilością ramu, jednym dyskiem SATA i "KSem" na pokładzie? ;)

 
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...