Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie to paździerz
Eee tam zaraz paździerz. Zależy do czego i za ile. Kupiłem w lipcu zeszłego roku za 283zł 2TB pod gry i nie mam się czego przyczepić. Ważnych danych bym na nim nie trzymał, ale pod gierki jest ok. Zobaczymy czy wytrzyma te dwa lata gwarancji.


  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to sie nawet dokladnie nie wypowiem bo adata jest tak pewna tego dysku ze nawet nie ma testów za bardzo xD

Podejrzewam jednak ze zapis jest tam tak niski ze ci ogranicza neta 400Mb/s przy sciaganiu gry

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

No to patrz.
Kopiowanie pliku testowego ok. 28GB
Z talerza Seagate ST1000DM003 1TB na Legend 800 2TBb376bac6a70b1bcba59d66d3794151f3.jpg
Ten sam plik kopiowany z talerza Seagate na PX500 256Gb

8c1d08e5c32a0e1ba2178791be9dc766.jpg
W końcu ten sam plik kopiowany z PX500 na Legend 800


7c7b87ece2facb0ea79f41be13adf7b0.jpg

Nadal twierdzisz, że talerz jest wyznacznikiem? Zatem jaka jest prędkość zapisu Legend 800?
Niecałe 200MB/s czy ponad 1GB/s?
Czy może jednak więcej?










Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, marik81 napisał:

Czy może jednak więcej?

JESATEŚ RANDOMEM Z NETA NIE BEDE SIE ZASTANAWIAŁ CO TY WKLEJASZ

Ogólnie dyski qlc kończa sie na 150MB a sa i takie z 5 MB /s

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites
JESATEŚ RANDOMEM Z NETA NIE BEDE SIE ZASTANAWIAŁ CO TY WKLEJASZ
Randomem z neta? Serio to jest Twoja odpowiedź na brak argumentów? Mam Ci filmik nagrać czy może zaprosić do siebie żebyś zobaczył to co wkleiłem. Tu masz z datą i godziną




d31f692c7af046bb12766be70a31f8b7.jpg
Link to post
Share on other sites

Na pewno dysk qlc nie ma takich zapisów

Wiec jak kopiowałś to z adaty na px500 który jest TLC.Kolego w h my nie nas

Opinie o produkcie

Dysk SSD Adata ALEG-800-2000GCS 2TB M.2 PCIe

 
Rewelacyjny
4,89/5
141 ocen i 29 recenzji
 
information-common-round-tick-b91d141e77
Wszystkie opinie są potwierdzone zakupem.
Dowiedz się więcej

 
action-common-arrowhead-c3c511fba9Sortowanie
 
action-common-arrowhead-c3c511fba9Ocena
najbardziej pomocna
 
20 grudnia 2023 od R...7
zakup od VIST_EU

Kłamliwy opis, po sprawdzeniu okazuje się że dysk jest na kościach QLC(Gorszej jakości, dużo krócej działających i wolniejszych od TLC).

 
8
 

 
3 stycznia 2024 od C...8
zakup od Komputronik

Wg specyfikacji dysk powinien mieć kości TLC w wersji 2 tb, niestety tak nie jest, trafiły mi się kości QLC, po zapisie 300gb dysk zwolnił z zapisem do prędkości pendrive'a 20 - 50 mb/s. Totalnie nieopłacalny dysk. Warto dopłacić już tą stówkę do dysku konkurencji bynajmniej będzie pewność że sprawdzone komponenty i o wiele szybszy. Zdecydowanie nie polecam.

https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-adata-legend-adata-800-2tb-pcie-gen4-m-2-14129910002#product-reviews

 

Link to post
Share on other sites

JPRD Ty jesteś jakiś odklejony chyba!
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem czy może święta już za mocno weszły?



Na pewno dysk qlc nie ma takich zapisów
Wiec jak kopiowałś to z adaty na px500 który jest TLC.Kolego w h my nie nas

Kopiowałem PX500 NA L800 a nie na odwrót! Najpierw się doczepiłeś, że prędkości z programu niewiarygodne i chciałeś kopiuj-wklej, wysyłam i twierdzisz, że jest na odwrót, bo to niemożliwe.
Nie chcesz to nie wierz, ale skończ gadać głupoty, bo w życiu nie miałeś z tym dyskiem do czynienia.
Ja mam ten dysk i takie ma wartości czy Ci się to skleja z tym co wyczytałeś w tych Twoich RANDOMOWYCH tekstach czy nie.
Więc proszę skończ pisać te głupoty.0dde287ecbda8a365e203adb78a791a2.jpg

P.S. Gdyby Ci jeszcze tapety na pulpicie nie pasowały, to informuję, że zmieniają się co minutę.




Link to post
Share on other sites

Może te legendy na początku były z dobrymi podzespołami , ludzie testy porobili trochę się sprzedało i zaczęli kłaść chłam . Tak kiedyś na pewno robił Kingston , a pewnie nie tylko on .

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, janek20 napisał:

owszem

RAMDISK się tworzy na takie potrzeby a nie z hdd kopiowanie jak nie ma innego dysku szybkiego, bo to bez sensu. 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
Tak ci sie wydaje.Hddekie wytestujesz kazy dysk qlc

Tak, wszystkim się wydaje, Ty jesteś najmądrzejszy.
Tak się kończy czerpanie wiedzy z YT, z filmiku który nie dość, że pokazuje inny dysk to jeszcze ma 5 tys. wyświetleń przez 9 miesięcy. Widać "ekspert" godny Ciebie


Link to post
Share on other sites

Jak Chińczyk pisze, że dysk na SATA o nieznanej nazwie ma prędkości odczyt/zapis 600/600MB/s, to @janek20wie, że to prawda. Co prawda żaden znany producent nigdy nie uzyskał takich transferów, bo to technicznie niemożliwe, ale skoro w aukcji pisało, to musi tak być. Janek stanął murem za tymi parametrami, bo to nie randomowy użytkownik, tylko sprzedawca na allegro sprzedający chińskie nieznane dyski. Chciał kupić dysk i pokazać niedowiarkom testy, ale dyski rakiety się wyprzedały. Dlatego jak Janek coś napisze, to jest to prawda, bo on tak napisał i poparł linkiem do aukcji na allegro. Skoro wyżej dał linka do testu innego modelu w jakimś dziwnym języku, to jest to dowód, że w filmie się pomylili i nie wiedzą co testują, a Janek wie.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...