Skocz do zawartości

Jak przywrócić zakładkę "Mapy" w wyszukiwarce Google?


Recommended Posts

Kiedyś w miejscu zaznaczonym na czerwono była zakładka "Mapy" i jeszcze parę innych, ale teraz z jakiegoś powodu poznikały. Da się to jakoś przywrócić? Najbardziej mi zależy na mapach , bo akurat bardzo często korzystałem z tego skrótu. Teraz muszę się naklikać, żeby sprawdzić jakąś miejscowość na mapie, a wcześniej wystarczyło jedno kliknięcie. Można cokolwiek z tym zrobić, czy trzeba się po prostu przyzwyczaić?

 

942969227_Screenshot2024-03-17at17-43-42hanoi-SzukajwGoogle.png.e62a98dd347598feab88c563f59b1e32.png

Link to post
Share on other sites

hmm...

u mnie też nie ma, nawet nie wiem czy wcześniej było. A nie możesz po prostu wejść w mapy google?

 

image.thumb.png.e5ffdfb86f1cf4d2c3b140e4d0acb31e.png

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.03.2024 o 06:56, worm napisał:

A nie możesz po prostu wejść w mapy google?

Jasne, mogę, po prostu zajmie mi to więcej czasu i więcej klikania. Wcześniej klikałem w zakładkę - jedno kliknięcie i miałem mapę przed oczami. Teraz muszę kliknąć kilka razy, niby nie jest to bariera nie do przeskoczenia, ale trochę irytuje. Człowiek się przez lata przyzwyczaił i rozleniwił :)

W dniu 22.03.2024 o 07:44, wid3l3c napisał:

Masz mapy Google, obok pogody jako interaktywny segment.

Wiem, ale to też nie to samo. Zakładka uruchamiała pełny interfejs z mapami, a tutaj mam malutkie okienko, na którym niewiele widać.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, 030366 napisał:

a tutaj mam malutkie okienko, na którym niewiele widać.

Jak zawsze zmiany, nie zawsze na lepsze, mam wrażenie, że wszystko idzie pod smartfony i kafelki.
Dopiero stamtąd można przejść na "otwórz w mapach".

Szkoda bo i ja często korzystałem z przycisku kierującego prosto na pełną wersję map jak czegoś szukałem, niekoniecznie lokalizacji.

Link to post
Share on other sites

@up, No tak, chyba będę musiał nauczyć się z tym żyć. Myślałem, że da się jakoś tą opcję przywrócić, ale skoro nikt nie wie... Jakoś to przetrwam, albo sobie inne rozwiązanie wymyślę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Masakra z tym jest, Ja również korzystałem z tego przynajmniej kilka razy w tygodniu, w tym momencie po wpisaniu w wyszukiwarce nazwy miejscowości i ulicy otwiera mi się jedynie niewielka mapka bez pogody i możliwości kliknięcia w to, więc nie wiem jak ja mam przejść w te mapy dalej, jeszcze niedawno można było to zrobić klikając najpierw w zakładkę "Grafika" to ta zakładka "Mapy" nagle się pojawiała i tak to jeszcze było ok - teraz nawet to usunęli. Ja nie wiem, mam wrażenie, że tylko nam się życie na każdym kroku utrudnia, zero jakichkolwiek ułatwień już od ok. 10 lat. Za niedługo, żeby skorzystać z toalety to będziemy musieli najpierw wybrać odpowiedni tryb poprzez ekran dotykowy wbudowany w muszli - czy Oni nie rozumieją, że robią z ludzi niepotrzebnie idiotów ?!

Link to post
Share on other sites

To że zakładka "Mapy" zniknęła jest winą decyzji UE o tym że nie można dzielić się danymi użytkowników pomiędzy różnymi usługami tej samej firmy. W tym wypadku dwie różne usługi "Wyszukiwarka Google" i "Mapy Google"

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.04.2024 o 17:13, xardas228 napisał:

jest winą decyzji UE

no to szybko UE zrewidowała tę kwestię:

 

image.png.ae7abe1ed8acf83ac9a6bea049da13d9.png

 

nie mam żadnych dodatków w przeglądarce przywracających ten button (na tel z andkiem też działa)

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

 

11 godzin temu, wid3l3c napisał:

no to szybko UE zrewidowała tę kwestię:

O, u mnie też wróciło, może dlatego że zgodziłem się na łączenie usług jak google się zapytało, ale to i tak dosyć późno bo zapytanie było na początku kwietnia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...