Skocz do zawartości

Komputer nie wstaje po aktualizacji, brak reakcji na "power"


Recommended Posts

Hej, ostatnio podczas przegladania internetu zgasł mi komputer i nie chciał sie włączyć. Podjąłem próbę namierzenia wadliwego podzespołu, podmieniałem a to zasilacz, a to grafikę, dyski. Komputer ruszył na nowo po wyjęciu dysku M2 a zastąpiłem go starym SSD, mineły dwa dni, komputer działał, myslalem ze sprawa załatwiona i to dysk winowajcą, ale chyba sie myliłem. Wczoraj na spanie przy wyłączaniu komputera wyskoczyłą aktualizacja, zaaktualizowałęm, dzis probuje włączyć komputer i znow to samo, zero reakcji na przycisk power. Macie jakies pomysły? 

Ryzen 5 2600

GTX 1060 MSI

B450 Gaming Plus

Zasilacz 550 Bronze Plus

Po paru godzinach przy probie odpalenia komputer uznal, ze tym razem sie uruchomi, popracowal pare godzin, nic sie nie dzialo, zero objawów po czym znow zgasł i nie da sie go uruchomic, pewnie za pare godzin znow uda sie go odpalic

Gaśnie bez laga, jakiegos zawahania po prostu jakby prąd znikl

Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, jarrino napisał:

W jakim wieku jest obudowa?

 

52 minuty temu, dzikos napisał:

Obudowa ma pewnie z 3-4 lata

A to pewnie kondensatory w obudowie wysiadły :D

 

Do zrobienia został reset biosu. Wyciągnij też dyski, komputer za każdym razem powinien odpalać się do biosu. Jeśli nie działa, a zasilacz podmieniałeś, no to wina płyty.

Link to post
Share on other sites

aswfgsdsa.thumb.png.1884670ddbc2e6d7adbd547438b60707.png

Tak jak myslałem, odpalil sie po jakims czasie na nowo, teraz jednak z takim komunikatem, dałem f2, komputer sie zresetowal, jest włączony ale nie idzie dalej, na plycie pali sie lampka od CPU

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...