Skocz do zawartości

Odradzam zakup klawiatury Steelseries Apex Pro (12 powód przeciw)


Recommended Posts

Cześć,

W duzym skrócie - żałuję, że wydałem na nią absurdalna wręcz kwotę (jak na klawaturę) w wysokości 1100 zł (wersja bezprzewodowa) i mam nadzieję, że swoimi przemyśleniami przemówię komuś do rozsądku, kto zastanawia się nad zakupem.

- Pisanie jest niewygodne i męczące. Wysoki skok klawiszy i wysokość klawiatury powoduja dyskomfort. Za każdym razem jak dotykam mojej Logitech MX, czuję ogromną ulgę.

- Ekran to totalnie zbedny bajer.

- Bateria wystarcza na kilka dni i to przy oszczędnym oświetleniu, a w dodatku ładuje się całe wieki. 

 

- Aplikacja Steelseries jest od miesięcy wskazywana jako niebezpieczna przez antywirusy. 

- Brak podświetlenia białego. Zamiast tego jest jasny niebieski udający biały. 

- Mnóstwo ustawień RGB, które może wpadną do gustu przedstawicielom LGBTQWERTY czy 8-latkom, ale brak kwestii podstawowych jak zwykłe, eleganckie, białe podświetlenie czy inne cechy opisane powyżej i poniżej).

 

- Bez podkładki pod nadgarski klawaitura się buja. 

- Podkładka strasznie przyciąga sierść i wszelkiego rodzaju syf, ponieważ plastik, z ktorego jest wykonana jest "lepki" (mycie go niewiele zmienia)

- Mam mocne wrażenie, że w grach RTS na poziomie kompetetywnym, klawiatura nie nadąża za mną, gdy wykonuję kilkaset akcji na minutę - a to podstawowy powód jej zakupu. 
Nie jest źle, ale nie jest też zadowalajaco. 

 

- Brak wbudowanej pamięci. Gdy nie masz aplikacji Steelseries, antywirus ją wyłączy lub podłączysz ją do innego PC, włącza Ci dyskotekę LGBTQWERTY....

- Jeszcze raz podkreślę - pisanie na niej to mordęga. Większość swojego życia spędziłem przy komputerze i jestem przyzwyczajony do pisania dużo. Na tej klawiaturze wielokrotnie w trakcie pisania tego posta robiłem przerwę, bo po prostu zaczęły boleć mnie przedramiona. Nigdy przez 30 lat nie miałem klawiatury, która równie mocno męczyłaby mnie co ten twór.

- Jest po prostu niewarta tej relatywnie kosmicznej kwoty. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.03.2024 o 18:45, Jacgues napisał:

Wysoki skok klawiszy i wysokość klawiatury

A jednak tysiące ludzi kupuje takie gówna i są zadowoleni... Albo inaczej - muszą być zadowoleni bo jak inaczej powinni się czuć jak wydadzą 800-1000zł na klawiaturę.

 

Dla mnie pisanie na czymś takim to totalny, niewytłumaczalny absurd. 

Żeby kupować jeszcze dedykowane podkładki by móc ręce jakkolwiek komfortowo ułożyć do korzystania z klawiatury, albo będą wisieć w powietrzu, albo nadgarstki wygięte o kilkadziesiąt stopni. 

 

Podświetlenie to niestety problem, i zwykle mix RGB i powstająca z tego biel to nieporozumienie. 

 

Trochę jednak współczuję, jednakże zakup w ciemno za taką kasę... Można się przejechać ostro. Mam nadzieję że masz prawo do zwrotu - ja bym się nie wahał ani chwili. 

 

 

Sam mam klawiaturę mechaniczną niskoprofilową za śmieszne pieniądze k621, ma wady jak hurtowo padające przełączniki i zacinające się wprowadzanie klawiszy i leci eeeee eeeee... Aż nie kliknę czegokolwiek, zasięg wifi to kpina. Też biały to taki "biały" trójkolorowy :D

 

Jednakże wydane pieniądze 159zł rekompensują to TOTALNIE. 

Edytowane przez wid3l3c
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Swego czasu miałem Apex Pro Mini w wersji przewodowej, generalnie wspominam ją miło, aaale... te klawiatury mają jeszcze jeden problem. Mianowicie po względnie niedługim czasie (u mnie to było ok. 1,5 roku) w niektórych klawiszach spaliła się niebieska dioda, a więc w konkretnych kombinacjach kolorów, te właśnie klawisze potrafiły świecić innym kolorem. Na Reddicie jest sporo tematów o tym.

 

Osobiście nie chciało mi się tego reklamować i tak przesiadałem się na MX Keys Mini, a Apex został jako zapas. Nigdy też nie miałem problemów z samym SteeSeries GG, raczej mam dobre zdanie o tej aplikacji, jednak wszystkie ficzery typu overlay, nagrywanie rozgrywki, itp. uważam za totalnie zbędne i je wyłączam. Antywirus również nie krzyczał, że jest podejrzana, ale ja używam softu wbudowanego w Windows 10/11.

 

Osobiście bym jej nie kupił za takie pieniądze, pół biedy, że dostałem ją w prezencie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...