Skocz do zawartości

wybór zestawu jako następca i5-2500k


Recommended Posts

Nie no, spokojnie dopuszczam możliwość, że ludzie myślą cenami sprzed 12 lat. Ile kosztował wtedy topowy GTX 680 Kepler? 499$ :D Fakt, był wtedy jeszcze Titan Kepler za 999$. Jak to się ma do obecnych cen? RTX 4080 za 1199$ i RTX 4090 1599$...

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, janek20 napisał:

Nie wiem czy to nie trol.1200 zl co to za pieniadz dzisiaj i jeszcze te założenia 10 lat

Moze nie zmianiac nic w takim razie xD

Te 1200 PLN to dzisiaj nieco ponad 1/3 minimalnego wynagrodzenia netto. Skoro to nie pieniądz Janku, to daj OPowi te 1200 zł i wtedy za 2400 PLN będzie można coś fajnego złożyć. ;)

@Rebelmind Krasnoarmiejcu, mówisz o coraz to nowszych generacjach procesorów - proszę powiedz mi, jaki jest wzrost wydajności porównując najnowszą generację do poprzedniej, oraz to - czy warto pchać się w nowinki tylko dlatego, bo są najnowsze.

5 minut temu, janek20 napisał:

To niech sie przyzwaczajaja ,krach " plandemia co 8-12 lat i AI do przypilnowania

Hd 4850 kosztował 500złw 2008

 

Przed koronaświrusem i inflacją ceny były w miarę normalne - teraz to patologiczna drożyzna, nie na nasze polskie zarobki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, PaulG napisał:

Skoro to nie pieniądz Janku, to daj OPowi te 1200 zł i wtedy za 2400 PLN będzie można coś fajnego złożyć. ;)

Takie teksty to sie słyszłao 10 lat temu na forach it.Ile masz lat ze historia koiło zatacza?Niech sie uda do babci po pieniądz

7 minut temu, PaulG napisał:

proszę powiedz mi, jaki jest wzrost wydajności porównując najnowszą generację do poprzedniej, oraz to - czy warto pchać się w nowinki tylko dlatego, bo są najnowsze.

skoro nie wiesz to po co sie udzilasz,pomijam ze on zadnej nowinki nie wymienił.Raczej kipeska propozycja 12 gen 6/12 bez rdzeni ecore wiec gdzie tu te 10 lat

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, janek20 napisał:

skoro nie wiesz to po co sie udzilasz

Pytałem się @Rebelmind, a nie ciebie Janku. Skoro ty jesteś obeznany, a ja nie, to powiedz mi jaki jest przyrost mocy obecnej najnowszej generacji Intela/AMD w porównaniu do poprzedniej. 

Link to post
Share on other sites

Nooo za te 4ecores w 12600kf ile trzeba dopłacić, 500 PLN? A ile one w grach dają? 10% więcej vs 12400f? No dosłownie RZyć, nie umierać. 

33 minuty temu, PaulG napisał:

proszę powiedz mi, jaki jest wzrost wydajności porównując najnowszą generację do poprzedniej, oraz to - czy warto pchać się w nowinki tylko dlatego, bo są najnowsze.

A-eż psze Cię bardzo: 5800x do 7800X3D: mega skok. Miałem Obama i jest potFUr, 50% średnio szybszy w grach LUB 30% szybszy od 5800X3D. U niebieskich trochę gorzej, bo 13 i 14 gen niewiele wnosi. Ot, wyższe zegary i trochę lepsze IMC niż Alder. Czy warto zmieniać? Zależy czego szukasz. Miałem kolejno 5600x, 5600, 5800x i 5900x, następnie 12600k, 12700k, 12900k i 13600kf, teraz zaś 7800X3D i 12400f u młodego. Wszystkie z Outletów praktycznie poza X3D i największy przeskok był 12700k na 7800X3D ale poza CS2 niewarty dopłaty. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

No w sumie tj faktycznie zabawne. 12600k bez OC jest od 12400f szybszy o 5-7% w grach, po OC zaś o 17% średnio. 

 

https://www.purepc.pl/test-intel-core-i5-12400f-alder-lake-najlepszy-procesor-do-1000-zl-porownanie-z-intel-core-i5-10400f-core-i5-11400f-i-ryzen-5-36?page=0,26

 

12700k va 12900k? 2% średnio xD

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Rebelmind napisał:

No w sumie tj faktycznie zabawne.

Dlatego ja pisząc że na 4790k ogrywałem na lajcie wszystko*, miałem wrażenie że jednak traktowany byłem jak idiota... 

Bo pewne rzeczy dla niektórych były nie do pomyślenia. 

 

*Wszystko poza jakimiś mutantami ala cyberpunk.... ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 28.02.2024 o 14:20, mlekolak napisał:

Rób co uważasz, moim zdaniem temat zamknięty. Wiesz lepiej to rób co chcesz.

 

PS. Mam takiego PCta na sprzedaż z i5 2500K i płytą na z77, mogę Ci odsprzedać, będziesz miał na zapas na następne 10 lat.

Kupiłem jaką w stanie nieznanym z tym samym socketem, 6x sata za 50zł i działa. Dziś odbiorę zasilacz 550W corsoir za 120zł i chyba zostawię poprostu jak jest.

Link to post
Share on other sites
W dniu 4.03.2024 o 09:38, Hammond napisał:

Kupiłem jaką w stanie nieznanym z tym samym socketem, 6x sata za 50zł i działa. Dziś odbiorę zasilacz 550W corsoir za 120zł i chyba zostawię poprostu jak jest.

czyli zestaw za 170zł na kolejne 5-10 lat i cała dyskusja do kosza :mlotek:

Nie wiem w co teraz można grać na 4R|4W, bo w RDR2 masz 20fps na low przy 750ti. Widocznie niektórym wystarczy pokaz slajdów, a my PC Master race poniżej 240fps nie schodzimy :hahaha:

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, Soullavie napisał:

Nie wiem w co teraz można grać na 4R|4W

W praktycznie wszystkie tytuły. Czasem coś przyhaczy, no wiadomo, zdarzy się wymagająca gra, ale ten procek wciąż radzi sobie w wielu tytułach.

Link to post
Share on other sites

Pisałeś "nie wiem w co teraz można grać na 4R|4W", to odpowiedziałem, że można grać w wiele gier (nie chodzi o starocie). W zeszłym roku zmieniłem na 4R/8W, a przedtem grałem na tej i5.

 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, wodego napisał:

Pisałeś "nie wiem w co teraz można grać na 4R|4W", to odpowiedziałem, że można grać w wiele gier (nie chodzi o starocie). W zeszłym roku zmieniłem na 4R/8W, a przedtem grałem na tej i5.

 

Ziomuś, 

ale bądź precyzyjny, bo to ja pisałem, a nie @mlekolak

Odpowiadając na odpowiedź: Grać, a grać to dwie różne sprawy, bo tak jak pisałem wcześniej - niektórzy po prostu lubią pokaz slajdów i widzieć jak sprzęt wyciska ostatnie poty, a niektórzy grają dla przyjemności. To, że gra się uruchamia na 4R|4W to oczywiście oznacza, że można pograć, ale o zgrozo.. co to za gra.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Soullavie napisał:

niektórzy po prostu lubią pokaz slajdów

Dla lepszego efektu możesz też napisać, że windows uruchamia się 10 minut. Ale po co takie czcze gadanie? Jak ktoś zainteresowany, to są filmy na YT jak sobie ten procek radzi w grach, tu czy tu. Ustawienia na medium, czasem high i można sobie ocenić jak to jest z graniem na procku sprzed 13 lat. Dochodzi jeszcze opcja podkręcenia, wymiany na i7-2600K, gdzie po tylu latach te używane procesory wreszcie mają normalną cenę. A jak ktoś jest prawdziwym graczem, a nie niedzielnym, to oczywiste jest, ze już dawno sprzęt zmienił, jeśli kiedyś siedział na tym procesorze.

Link to post
Share on other sites

ale co wnosi test i5-2500k z RTX 3070 jeżeli autor ma 750ti? :rotfl: Poszukaj i5-2500k w parze z 750ti i już nie jest kolorowo.

To oczywiste, że przy RTX4090 to nawet w 4K ten procesor zadziała, więc takie truizmy możemy sobie darować.

 

Podsumowując - procesor działa, EoT

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.02.2024 o 13:18, joker5513 napisał:

Polecam podkreślone niezwłocznie zmienić - w dzisiejszych czasach oprócz czasu loadingu, doczytywanie z wolnego dysku zabija fps w wielu grach. 

mi te 60-80 fps styka, monitor i tak obsługuje tylko 60Hz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...