Skocz do zawartości

Dziwny telefon (urządzenie służb specjalnych?)


Recommended Posts

Cześć, 
Ostatnio wpadł mi w ręce dziwny telefonik. Kompletnie nie znam jego pochodzenia (był w paczce sprzętu z przeznaczeniem na śmietnik/utylizacje)
Telefonik nie posiada żadnych oznaczeń producenta, nie posiada numeru imei, nie posiada certyfikacji, modelu... dosłownie nic. Nawet na sim tray nie posiada napisów.
Urządzenie działa na czymś opartym o androida... albo mocno wykastrowanym androidzie
W recovery niestety zgłasza "no command" ale na czuja przez pół godziny wciskałem różne kombinacje i udało się zrobić nie pełny whipe bo wywaliło jakiś dziwny błąd

Ustaliłem że telefon łudząco przypomina chiński Elephone PX Pro 


I teraz najdziwniejsze
Telefon nie przypomina Elephone PX Pro w oprogramowaniu ani troszkę. Ma jakiś dziwny system powered by c0der (nic w google nie znalazłem na ten temat)
Po załadowaniu się systemu mamy fake menu z którego działają kalkulator notatki i zegar. Prawdziwe menu natomiast kryje szereg dziwnych tajemnic.

Są tam opcje wyłapywania fałszywych BTS, prób podsłuchiwania, jest szyfrowany komunikator sms/mms, jest opcja zmiany imei telefonu w locie!  i masa dziwnych innych akcji
Nawet tapeta jest tajemnicza bo z  jakimiś kodami :)

Oczywiście telefon leżał rozładowany zablokowany hasłem więc za punkt honoru przyjąłem sobie dobranie się do niego. Liczyłem że to jakaś chińska tania zabawka... a pojęcia teraz nie mam co to może być.

Może pomożecie w identyfikacji? Firma skąd pochodzą graty do utylizacji twierdzi że nic nie wie o tym dziwnym urządzeniu... także jest jeszcze bardziej tajemniczo

Film:

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, PaulG napisał:

Zapytaj służb specjalnych pracujących w naszym kraju, czy nie "zgubili" swojego telefonu:

 

 

 

 

 

 

Może lepiej nie kusić losu :)

Godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Chyba Ci Call of Duty wjechało za mocno :lol:

Ja tak serio zapytałem czy ktoś widział podobny twór...

 

Link to post
Share on other sites

Dobra, śmiechy były, a teraz na poważnie, wygląda to tak jakby ktoś próbował mu wgrać zmodyfikowaną wersję Androida. I nie chodzi o służby specjalne tylko ktoś chciał mieć więcej możliwości modyfikacji systemu niż pozwala zwykły Android.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że jakiś dzieciak chciał się bawić w "chakiera" i kupił sobie zabawkę, ale pewnie nie potrafił się tymi narzędziami posługiwać i dał sobie siana. Albo  mamusia znalazła u synka w szpargałach, nie wiedziała co to i do hoboka wywaliła, bo myślała że popsute:wariat:

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Na nasze służby "specjalne" bym nie liczył. Nie byli mistrzami przed 2015 a po 8 latach są cieniem. 

 

Natomiast szyfrowany telefon lekko zastanawia. Chociaż z poważnego źródła nie trafił by na śmietnik. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...