Skocz do zawartości

Internet po formacie komputera działa gorzej


Recommended Posts

Witam. Mam problem. Mianowicie po zrobieniu formata w komputerze, zainstalowaniu wszystkich sterowników, WiFi, z którego korzystam działa dużo wolniej niż przed formatem. Korzystam z karty sieciowej na usb TP-Link Archer t2u v3. Sterowniki pobierane ze strony producenta. Jak wcześniej było 200mb/s downloadu, teraz jest niecałe 60. Tak samo z pingiem, jest wyższy co przeszkadza w grach. Próbowałem różnych sposobów i nic nie pomaga. Dlatego piszę tutaj, może trafi się ktoś pomocny, komu uda się pomóc rozwiązać problem. Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Na poczatek podaj specyfikacje komputera wraz z systemem operacyjnym.

Skoro robiles format i instalowales od nowa system to pewnie Windows pobiera automatycznie aktualizacje i byc moze stad te  problemy z szybkoscia lacza.

 

 

Link to post
Share on other sites
47 minut temu, Mazzy napisał:

Cały czas korzystałem z 2.4. Działało dużo szybciej

Sprawdź we właściwościach karty WLAN w Menadżerze Urządzeń, czy karta ma włączoną obsługę pasma o szerokości 40Mhz, poza tym pokaż, jak w ogóle wyglądają ustawienia tejże karty - na podstawie tego poradzę jak ustawić by prędkość była najszybsza. Ps. jak szybkie masz łącze internetowe?

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, PaulG napisał:

Sprawdź we właściwościach karty WLAN w Menadżerze Urządzeń, czy karta ma włączoną obsługę pasma o szerokości 40Mhz, poza tym pokaż, jak w ogóle wyglądają ustawienia tejże karty - na podstawie tego poradzę jak ustawić by prędkość była najszybsza. Ps. jak szybkie masz łącze internetowe?

image.png

W ustawieniach karty mam tyle ustawień, wydaje mi się, że powinno być ich więcej. Szybkość łącza to 200mbps. 

36 minut temu, Mazzy napisał:

image.png

W ustawieniach karty mam tyle ustawień, wydaje mi się, że powinno być ich więcej. Szybkość łącza to 200mbps. 

Przełączyłem się na 5G, w Wirless mode ustawiłem IEEE 802.11.a/n/ac i speedtest pokazuje teraz ponad 160mpbs, jest lepiej. Jeszcze potestuję jak to działa i dam znać.

39 minut temu, Mazzy napisał:

image.png

W ustawieniach karty mam tyle ustawień, wydaje mi się, że powinno być ich więcej. Szybkość łącza to 200mbps. 

Przełączyłem się na 5G, w Wirless mode ustawiłem IEEE 802.11.a/n/ac i speedtest pokazuje teraz ponad 160mpbs, jest lepiej. Jeszcze potestuję jak to działa i dam znać.

Zapomniałem dodać, że jeszcze są skoki pingu i nie wiem do końca co z tym zrobić, czy to wina dostawcy czy dalej coś jest nie tak z ustawieniami tej karty.

49 minut temu, Mazzy napisał:

image.png

W ustawieniach karty mam tyle ustawień, wydaje mi się, że powinno być ich więcej. Szybkość łącza to 200mbps. 

Przełączyłem się na 5G, w Wirless mode ustawiłem IEEE 802.11.a/n/ac i speedtest pokazuje teraz ponad 160mpbs, jest lepiej. Jeszcze potestuję jak to działa i dam znać.

Zapomniałem dodać, że jeszcze są skoki pingu i nie wiem do końca co z tym zrobić, czy to wina dostawcy czy dalej coś jest nie tak z ustawieniami tej karty.

+ upload wciąż jest niski.. wcześniej był na poziomie downloadu

Link to post
Share on other sites

Jak masz zainstalowane oprogramowanie tp-linka oraz jego sterownik, bo to jest nie potrzebne. 

Zobacz, czy masz najnowsze sterowniki bo z tego co się orientuję, to ta karta jest na czipsecie RTL8811AU, także te sterowniki co podałem powinny być odpowiednie.

Później po aktualizacji pokaż co masz w menadżerze urządzeń. Co do reszty, to zobacz jak masz ustawiony router - ustaw w nim maksymalną moc wifi, kanały dla obydwu sieci tak jak na grafice poniżej, która przedstawia tzw. kanały nie nakładające się oraz ustaw szerokość pasm na 40 Mhz i ustaw tryb wifi na n/ac only.

dualbandwifi.png

Daj znać czy jest jakaś poprawa.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 2.02.2024 o 19:57, PaulG napisał:

Jak masz zainstalowane oprogramowanie tp-linka oraz jego sterownik, bo to jest nie potrzebne. 

Zobacz, czy masz najnowsze sterowniki bo z tego co się orientuję, to ta karta jest na czipsecie RTL8811AU, także te sterowniki co podałem powinny być odpowiednie.

Później po aktualizacji pokaż co masz w menadżerze urządzeń. Co do reszty, to zobacz jak masz ustawiony router - ustaw w nim maksymalną moc wifi, kanały dla obydwu sieci tak jak na grafice poniżej, która przedstawia tzw. kanały nie nakładające się oraz ustaw szerokość pasm na 40 Mhz i ustaw tryb wifi na n/ac only.

dualbandwifi.png

Daj znać czy jest jakaś poprawa.

 

 

 

 

Próbuję zainstalować te sterowniki ale wyskakuje błąd:

image.png?ex=65d1304a&is=65bebb4a&hm=19f979fb0e3a51d47fa3fe270bd5ad994b7e656b32c9828658322754d1e22d13&=

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...