Skocz do zawartości

Sensowne kursy i certyfikaty w świecie It


Recommended Posts

Cześć, zapewne przesiaduje tutaj spora część użytkowników zawodowo związana z It.

Załóżmy, że interesuje mnie tematyka: 

Sieci przewodowe LAN i bezprzewodowe WLAN oraz wirtualne VPN, routing, switching itp.

Administracja w systemie Windows Server

Active directory

Chciałbym liznąć baz danych SQL i Mariadb, ale tutaj moje pojęcie jest totalnie mierne a temat rozległy. 

Linux 
Administracja Office365 amin center 

Systemy kontroli dostępu 
Wirtualizacja - HyperV proxmox czy Wmware 

Jakie kursy warto zrobić, aby móc je wrzucić do CV?
Zrobiłem kilka online z udemy czy educativo. Stacjonarnych organizowanych przez firmy, od których kupuje sprzęt (Tp-link, hivision, dipol), ale zdaje sobie sprawę, że one raczej nic nie znaczą na papierze.

Ogólnie czas poświęcić resztki dostępnego czasu, zmodyfikować CV i zawijać się do lepszego miejsca, bo ceny wszystkiego przegoniły już moje wynagrodzenie :(  
Niestety również możliwości finansowe się zmniejszyły więc gdzie to zrobić relatywnie tanio i z sensem. 

 

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Z sieci to certy Cisco coś znaczą w papierach, ale wg mnie ogólnie certyfikaty to strata kasy, jeśli nie funduje tego pracodawca. To wciąż tylko papier, a zarabiana kasa bierze się z wiedzy i doświadczenia. Wg mnie równie dobrze możesz samemu coś pogrzebać, postawić jakiś projekt i na rozmowie użyć tego zaprezentowania swoich umiejętności. Jakaś wirtualka albo dwie na VPSie wyjdą tanio. Nie wiem, czym konkretnie się zajmujesz, bo rzuciłeś masę tematów, ale numer jeden to zawsze będzie doświadczenie komercyjne.

Edytowane przez Karister
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...