Skocz do zawartości

Plik Word - niedozwolone znaki XML - odzyskiwanie zawartości


Recommended Posts

Siema.

 

Powalczyłem wczoraj z plikiem od znajomego i chciałem się dowiedzieć, czy jest jeszcze cokolwiek więcej co mogę zrobić? :D

Od początku, plik Worda który otrzymałem w formacie .docx nie odpalał się. Na dzień dobry dostaję poniższy błąd i info ze szczegółami.

 

image.png.3b8eeecf8586434a5d0659b0c9d80dcd.png

 

image.png.6587e17bea37a77d4feb0abf94cf8151.png

 

Zacząłem od zmiany rozszerzenia pliku .docx na .zip, aby w folderze otrzymać całą zawartość z plikami XML i ze wskazanego pliku document.xml poprzez zwykły edytor Notepad++ ze wskazanych miejsc po prostu można usunąć te znaki i nadpisać plik document.xml. Następnie zamieniam rozszerzenie .zip znów na .docx, aby odpalić plik w formacie Worda. Po usunięciu pierwszego niedozwolonego znaku i próbie odpalenia pliku pojawiał się błąd z lokalizacją kolejnego i tak po kilku takich zabiegach plik się otworzył. Niemniej połowa pliku jest nieczytelna z masą znaków, poniżej pierwsza strona, więc pewnie spis treści artykułu. Plik ma 50 stron z czego pierwszych 28 stron jest nieczytelnych.

 

image.png.0c9a67d1c2e8b15a51965e29180a91f3.png

 

W plikach XML wygląda to tak dla części nieczytelnej, jakiś fragment pliku

 

LCrnQcV.png

 

Dla części czytelnej

 

ZxzYpvP.png

 

Nie będę udostępniał całego pliku ze względu na prawa autorskie i własności intelektualnej, ale może jest ktoś to jeszcze jakiś pomysł by podrzucił? :D Mam podejrzenia, że raczej plik jest po prostu wadliwy, ale kto wie ;)

 

PS. Żadne metody naprawiania z wbudowanych funkcjonalności Worda nie zadziałały ;)

Link to post
Share on other sites

Wycieczka po google dała mi tyle, że wiem, że 90% programów na koniec i tak wymaga płatnej aktywacji, aby plik podejrzeć. Te, które były bezpłatne i jeśli już coś odzyskiwały to taką samą ilość danych, które mi się udało odzyskać, a najczęściej po naprawie tymi bezpłatnymi i tak pliku nie dało się otworzyć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...