Skocz do zawartości

Ściemy producentów TV


Recommended Posts

Powinni coś zrobić z kosmicznymi nazwami matryc stosowanych w telewizorach. Dlaczego nie napiszą wyraźnie - TN, VA, IPS.

 

Otwarcie chwalą się jedynie OLEDami, natomiast cała reszta to wymuskane, skomplikowane, futurystyczne i nic nie znaczące określenia.

 

Szczegółowych informacji trzeba szukać po recenzjach, testach i takich serwisach jak https://www.displayspecifications.com/

 

Ech...

 

 

Link to post
Share on other sites

To dość nieaktualny artykuł, bo dotyczy sprzętów z przed 5-9 lat. Teraz już nie ma wyścigu na Hz i jeśli producent pisze, że matryca ma odświeżanie 120Hz, to ma 120Hz. Mam na myśli znanych producentów, a nie chińskich garażowych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu tego artykułu jestem mocno zniesmaczony jego poziomem i zawartymi w nim ogólnikami. Kolejny nic nie wnoszący spam.

Tytuł "Większość telewizorów stosuje ten trik. Jeden producent zapłaci" a w artykule odnoszą się do śmiesznego jednego przykładu producenta o którym właściwie nikt w Europie nie ma pojęcia xD

Link to post
Share on other sites

Poczytaj francuskie akcje, co udowodnili producentom. Tam im tak prawo pozmieniali że jak kogoś namierzą to ma zakaz sprzedaży dożywotnio.
Więc, ściemy były są i będą.
Tylko dlaczemu u nas się nic z tym nie robi? Bo Polak biedny i nie stać go na dobre. Takie tłumaczenie wszędzie.

Link to post
Share on other sites

Ja odnoszę się do artykułu, który jest zwyczajnie słaby i nie bronię tutaj nikogo i niczego, tylko czytając go właściwie do żadnych wniosków nie można dojść, bo tam nie ma nic poza pozwem przeciwko Vizio.

Link to post
Share on other sites

Wiecie co naprawdę jest bardzo problematyczne?

 

Niedawno kupiłem dwa telewizory... Zachęcony promocjami oraz pozytywnymi recenzjami wybrałem Philips 55PUS8818 oraz 43PUS8818. Problem w tym, że recenzje skupiały się na modelu 55 calowym, który posiada matrycę IPS i prezentuje naprawdę bardzo dobry obraz. Ale 43PUS8818 posiada matrycę VA i jakość obrazu jest nieporównywalnie gorsza. Chwilami zwyczajnie tragiczna. Na stronie producenta nie znajdziemy informacji o tym, że różne modele posiadają różne matryce. Nie znajdzie się takich informacji również na stronach sklepów, natomiast recenzji modelu 43 cale jest... No, w zasadzie to nie ma niczego konkretnego. I dopiero w domu czeka nas bardzo przykra niespodzianka.

 

Jasne, sprzęt można zwrócić. Ale człowiek inwestuje niemałe pieniądze i później musi jeszcze pierdzielić się ze zwrotami, ponieważ zabrakło prostej informacji.

 

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Skaza napisał:

Na stronie producenta nie znajdziemy informacji o tym, że różne modele posiadają różne matryce

Właśnie dlatego nie ma tej dokładnej specyfikacji, by można było wstawiać różne modele. To tak jak z zestawami komputerowi: nie ma marki zasilacza czy pamięci, więc można wstawiać co akurat jest.

 

Wstawianie różnych matryc, to nie pierwszyzna. Samsung już od dawna tak robi. Np. większe modele 120Hz, a mniejsze tylko 60.

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, drVanSteiner napisał:

Jest taka strona, z której ja zawsze korzystam przed zakupem.

 

Owszem. Ja również znalazłem podaną stronę, ale dopiero po zakupieniu telewizorów - Już podczas poszukiwania informacji o przyczynie tak dużej różnicy w jakości wyświetlanego obrazu. W sumie powinienem bardziej dokładnie sprawdzić mniejsze urządzenie, jeszcze przed kupnem. Ale nie spodziewałem się takiego numeru po przejrzeniu strony producenta... Później również zauważyłem, że np. Ceneo podaje ocenę zbiorczą dla całej serii i dopiero trzeba przekopać komentarze rozmaitych modeli, aby trafić na to, co nas naprawdę interesuje. I jeszcze jedna ciekawostka, przeglądałem opinie w jednym ze sklepów elektroniką (ale to już zupełnie innego telewizora) i ludzie w ocenach umieszczali maksymalne 5 gwiazdek, natomiast w treści kompletnie odradzali zakup.

 

Tak, czy inaczej, jestem bogatszy o nowe doświadczenia  ^^

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...