Skocz do zawartości

Modernizacja złomka z przed kilu lat


Recommended Posts

Postaw monitor na blat biurka, a obudowę w pionie obok, może stawiając poziomo z monitorem na obudowie ograniczasz dostęp do zasysania/wyciągu powietrza. To, że jest ciepło w środku to raczej norma przy tej obudowie ale tam jest zdecydowanie za gorąco.

Link to post
Share on other sites

Tyle, że procek wentylację ma od góry i od boku i jsk jest obudowa na płasko to nic nie blokuję tego. Monitor stoi na plastiku bez kratki. Gorzej z grafiką bo tam jest kratka od dołu i boku. I bokiem ciepło wychodziło. Jsk postawie na którymś boku to zablokuje kratę boczna od procka lub od grafiki. 

Ta kratka pod spodem od grafiki jest niemal ba połowę obudowy tak jakby na wymiar karty. 

Chyba za dp górny nogami postawie to wtedy wszystkie kratki będą widoczne ale procek będzie jakby do górny nogami? Czy nie wypnie się czy co? Albo może po prostu górę zdejmę i po zakończeniu grania będę zakrywał ale wtedy pewnie w chu... Kurzu będzie się tam ładować. 

Postawiłen narazie tak...na boku gdzie jest kratka wentylacyjna dla grafy...dużo mniejsza niż ta co teraz jest naógrze od procka

obudowa.jpg

Bez włączenia jakiejkolwiek gry jest tak:

image.thumb.png.67f6b3c4a3d44868813dc40503221a61.png

Niestety ndal mocno się obudowa nagrzała i wyniki w grze rownież kiepskie jak na poniższych zdjęciach

wynik 2.jpg

wynik1.jpg

Też jest zastanawiającve czemy jest tak duże u,zycie karty graficznej w takiej raczejmało wymagającej grze

 

Przy zdjędtej obudowie mamy takei temeperatury pare minut po odpaleniu systemu.

image.thumb.png.c57927863b8bb7f6f584b4e5010f33f4.png

Zastanamia mnie czemu nie dzialają wiatrakki od grafiki

I chyba rozwiązane...bez obudowy jest jak poniżej. Nic się nie grzeje. Tyle, że cały czas karta graficzna wykorzystana w wysokim stopniu ok 90%. Wiatraki od grafiki się same włączyły i same się zatrzymują z tego co widzę na żywo.

 

 

 

Problem w czołgach widzę taki, że jak jadę to jakby ze 2 metry wokół mnie dopiero się wgrywa grafika, np cienie itd...niby wszystko jest normalnie wyraźne ale jak pomału przód tył jadę to np na kamyczkach widać, zże taki jakby blur wjeżdża graficzny (lekki szum grafiki?) po chwili kamyczki bardziej wyraźne. FPS są bez zmian., zmieniłem rozdzielczość ekranu na max jakie mam dostępne czyli 71 herców. I jest jakby ciut lepiej.

 

 

 

 

IMG_20240301_190508_resized_20240301_071759990.jpg

IMG_20240301_183739_resized_20240301_071800358.jpg

IMG_20240301_191159_resized_20240301_071800573.jpg

Czy coś jeszcze trzeba w grafice ustawić jakieś DLLS czy Ray Tracingi czy coś innego?

Mam jeszcze takipanel z ustawieniami.

image.thumb.png.791e247857d0a075e27f45719360eecd.png

Link to post
Share on other sites

Twój monitor ma częstotliwość odświeżania 75Hz? Jak tak, to to ustaw najwyższą w systemie oraz w grach, tak jak na filmiku:

 

4 godziny temu, niziolek21 napisał:

Też jest zastanawiającve czemy jest tak duże u,zycie karty graficznej w takiej raczejmało wymagającej grze

Ponieważ gra tego wymaga - masz tyle fpsów, ile karta graficzna może wygenerować, przez co GPU pracuje na prawie 100%.

4 godziny temu, niziolek21 napisał:

Zastanamia mnie czemu nie dzialają wiatrakki od grafiki

I chyba rozwiązane...bez obudowy jest jak poniżej. Nic się nie grzeje. Tyle, że cały czas karta graficzna wykorzystana w wysokim stopniu ok 90%. Wiatraki od grafiki się same włączyły i same się zatrzymują z tego co widzę na żywo.

Twoja karta graficzna posiada tryb pasywny układu chłodzenia - na "luzie", gdy karta nie jest obciążona - wentylatory nie pracują.

Co do gorącego procesora to ustaw w biosie w SMART FAN 5 prędkość obrotową wentylatora CPU na 100% np. od 60C. Filmik powinien Ci pomóc, jak to zrobić. 

 

Link to post
Share on other sites

Monitor ma 60 HZ, ale jakustawiłem jak wyżej te 71 Hz to nic złego sie nie dzieje.

 

Teraz nie będę chyba nic zmienial z tymi ustawieniami, bo bez tej obudowy nic się nie dzieje. Chyba przez co, że grafa zajmuje pół obudowy wśrodku to się bardzo nagrzewa wszystko. Sama obudowa była bardzo ciepła jak ją zdejmowałem więc nie dość,że karta gorąca to jeszcze otoczenie też ciepłe i nie miało jak tego zbić.

A ten moj wentylator o procka to też sam się odpowiednio mocno załącza, jak było 90 to namaksa latał

Link to post
Share on other sites

W twojej obudowie pod kartą graficzną można zamontować dwa 120mm wentylatory - to pomogłoby lepiej ją schładzać.

@wid3l3c fakt - trzeba zobaczyć, czy nie dochodzi do thermalthrottlingu.

Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem wyżej ;)

Godzinę temu, PaulG napisał:

W twojej obudowie pod kartą graficzną można zamontować dwa 120mm wentylatory - to pomogłoby lepiej ją schładzać.

@wid3l3c fakt - trzeba zobaczyć, czy nie dochodzi do thermalthrottlingu.

 Nie ma miejsca na te wentylatory. Zobacz na zdjęcie wyżej. Jest karta i ona sięga bardzo nisko bo ma swoje duże wentylatory gdzie ledwo kable się pod nimi mieszczą. a to i tak problemu grzania procka nie rozwiąże.

 

Nadal mnie zastanawia co do smużenie jest gdzieś metr przed czołgiem...taki szum. Sprubuję to jakoś na foto zlapać.

I to jakby się przesuwa jak jadę. Z jakieś dwa metry przed czolgkiem...na trawie też to widać i to jest jakby taki okrąg. Jak się jedzie na dużej kamerze to też jakby widać ta przestrzeń na ziemi przed czołgiem się delikatnie zmienia.

IMG_20240301_230536_resized_20240301_111301220.jpg

IMG_20240301_230739_resized_20240301_111301981.jpg

IMG_20240301_230745_resized_20240301_111259190.jpg

IMG_20240301_230805_resized_20240301_111300478.jpg

Może to coś ustawieniami karty?

Nagrałem filmik z ego ale nie mogę wrzycić bo ma 22 MB..widać tak jakby szła fala przed czolgiem i jakby uwypkluala obkiety przed nim...jest płaski kamić, kwiatek, trawa i nagle jest bardziej 3d

https://www.transfernow.net/dl/20240301aL4MwzLM chyba sie udało

Link to post
Share on other sites

U mnie na  gtx 1660super w maksymalnych ustawieniach grafiki nic się raczej nie dzieje lub to nieistotne i nie zauważam .  Chcesz to zmieni sobie w ustawieniach Fov na 120 stopni , więcej widać  .

 

Ja sobie odświeżanie ustawiłem na 74hz  czyli na maks co pozwala monitor bez podkręcania (75), do tego synchronizację z buforowaniem właśnie po to aby sprzęt mi się nie grzał  . A stałe 75 fps mi wystarcza .

 

Ten link nie działa

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Ja bym tutaj w ogóle ciął wydajność jakby się okazało, że komponenty nie trzymają zegarów.
Lepsze stałe -10/15% niż jakieś dropy o połowę.

 

Ja to bym się nawet pokusił o wypierniczenie dodatkowych dziur i wstawienie wentyli jak się gdzieś da by zrobić jakoś sensownie przeciąg w obudowie, albo kombinować z czymś co będzie robić nad/podciśnienie wewnątrz.

Samo jej otwarcie to wciąż słaba opcja - ew. wiatrak stawiaj na niego dmuchający :D

Jeden z moich kolegów tak sobie w lato radził hehe

 

Ktoś krzyknie, że drut, ale jak się nie ma co się lubi to trzeba polubi co się ma i to dostosować.

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...