Skocz do zawartości

Jak nie zostać zwolnionym przez pracodawcę przebywając na długim chorobowym?


Recommended Posts

Dzień dobry. Z powodu przeciążeń dorobiłem się uszkodzenia łąkotki - jest to tkanka, która się nie odnawia. Mam tak krytycznie ograniczoną mobilność, że nie mogę przełożyć ciężaru ciała na chore kolano, nie mogę go w pełni wyprostować, ani zgiąć, nie mogę normalnie chodzić ani się poruszać, trwam w bólu dzień i noc, poza warzywami jedzenie zamawiam przez allegro żebym nie musiał chodzić do sklepu. Zarejestrowałem się na operację pół roku temu. Na chorobowym przebywam od pięciu miesięcy z powodu całkowitej niezdolności do pracy, a pracuję w magazynie przy rozładunku naczep. Dostałem sms ze szpitala, że z powodu warunków atmosferycznych oraz ilości urazów moja operacja została przesunięta o dwa miesiące. Przeczytałem, że pół roku zwolnienia t jest usprawiedliwione maksimum. A teraz okazuje się, że jeszcze poczekam, a potem do tego wszystkiego potrzebny jeszcze będzie czas na regenerację po operacji czyli miesiąc oraz rehabilitacje i powrót do zdrowia czyli kolejne dwa według tego, co przeczytałem. W sumie cztery miesiące ponad limit.

Jak ja mam to ogarnąć, żeby nie zostać zwolnionym? Z jakimi paragrafami się zapoznać? Jak się porozumieć z pracodawcą? Jestem zatrudniony na stałej umowie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.12.2023 o 08:16, KiwiCieZadziwi napisał:

dorobiłem się uszkodzenia łąkotki - jest to tkanka, która się nie odnawia.

 

W dniu 12.12.2023 o 08:16, KiwiCieZadziwi napisał:

a pracuję w magazynie przy rozładunku naczep.

Jak sobie wyobrażasz dalszą pracę w dotychczasowym charakterze przy takim urazie? Ciężka praca fizyczna, więc raczej słabo to widzę. Nie lepiej poszukać sobie takiej, która będzie cię trochę mniej obciążać? Może jakieś kursy doszkalające do pracy np. w biurze? Nie myślałeś o tym?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...