Skocz do zawartości

DAC do Beyerdynamic DT 990 Edition (600 omów)


Recommended Posts

Udało mi się zakupić za 99 euro te oto słuchawki. Jakie urządzenie muszę do nich zakupić aby mi to fajnie grało ? Budżet do 500zł. Oczywiście im taniej tym lepiej

poszperałem trochę w internecie i raczej chyba do 500zł nie da się nic sensownego znaleźć. Czy to urządzenie byłoby dobrym wyborem? 
WZMACNIACZ Z DAC - FIIO K5 PRO ESS

to urządzenie byłoby podpięte pod płytę główną(Realtek ALC 887).
Czy do 1000zł jest lepszy wybór?

Link to post
Share on other sites
Udało mi się zakupić za 99 euro te oto słuchawki. Jakie urządzenie muszę do nich zakupić aby mi to fajnie grało ? Budżet do 500zł. Oczywiście im taniej tym lepiej
poszperałem trochę w internecie i raczej chyba do 500zł nie da się nic sensownego znaleźć. Czy to urządzenie byłoby dobrym wyborem? 
WZMACNIACZ Z DAC - FIIO K5 PRO ESS

to urządzenie byłoby podpięte pod płytę główną(Realtek ALC 887).
Czy do 1000zł jest lepszy wybór?
Niestety dałeś się ponieść peperowemu szaleństwu. Słuchawki tanie jednak dobrze do nich mieć sprzęt parę razy droższy od nich samych to jest straszną wada tych słuchawek one cholernie dobrze się skalują im droższy sprzęt tym lepiej zagrają. I mają przy tym strasznie wysoki próg wejścia...
Najtańsze co bym próbował pod nie podpiąć to chyba toppind dx3pro+ ta najnowsza najmocniejsza wersja co daje bodaj 3W na wyjściu... Chociaż nie wiem czy nie będzie trochę za ostro na górze pasma. Do tych słuchawek najlepiej pasują wzmaki lampowe w konstrukcji OTL. Niestety od kąd Felix audio zdobył parę nagród ceny poszybowały strasznie.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Popatrzyłem na ceny Felix audio i anulowałem zamówienie. Niestety to jeszcze nie zabawa dla mnie. Dzięki za pomoc. Poniosło mnie jak kiedyś z kupnem monitora LG 32:9. Przynajmniej wiem że taki format nie dla mnie. 

Link to post
Share on other sites

Może zacznij od Philips Fidelio x2rh.
Bardzo fajne rozrywkowe granie słuchawki grają dobrze dosłownie z byle czego potem można dokupić jakiś niedrogi dać i zyskać jeszcze na jakości:) nie odrazu trzeba wycinać nerkę:)

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
Philips Fidelio x2rh będą lepsze od moich obecnych słuchawek? (Cooler Master MH751)
To już zależy od Ciebie. Mam znajomych na których naprawdę dobre słuchawki pokoju focali clear nie robią nie robią wrażenia i pukają się w głowę na co kasę wydaję. A mam znajomych gdzie po 20 minutach sluchania prawie bezbłędnie układają 5 par słuchawek od najtańszych do najdroższych. Audio jest mocno subiektywne. Ale polecam zamówić z Amazona posłuchać i przekonać się samemu odesłać zawsze można. Chociaż lepiej by zagrał z czymś innym niż najgorsza integra która masz na płycie

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
@bleck55a do moich obecnych słuchawek jakiś DAC/karta dźwiękowa ma sens ? bo najwyżej pierwsze zaopatrzyłbym się właśnie w jakieś urządzenie audio a później słuchawki. 
Ciężko powiedzieć nie słuchałem ich ale wątpię żeby to coś wybitnego było i czy warto w nie inwestować. Zamów Fidelio z Amazona poszłuchaj siada zostawisz nie Odczujesz wielkiej różnicy to odeślesz

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Corr napisał:

raczej chyba do 500zł nie da się nic sensownego znaleźć.

 

Może pozostać przy dac z integry w PC i poszukać używanego JDS Labs Atom Amp? Mnóstwo mocy w dobrej cenie bez zniekształceń. Jeśli uznasz, że warto, DAC możesz kiedyś dokupić z tej samej linii produktów.

 

10 godzin temu, bleck55 napisał:

A mam znajomych gdzie po 20 minutach sluchania prawie bezbłędnie układają 5 par słuchawek od najtańszych do najdroższych.

 

IMO czysty random. Drogie słuchawki zazwyczaj są strojone tak, aby zagrały jakoś. Zgodnie z zamierzeniem producenta i wcale nie musi to trafiać w gust wielu osób. Poza tym są jeszcze oczy, które też mają swoje do powiedzenia w audio. Choć tu też łatwo dać się zwieść.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Jest randomowe, jeśli ów błąd trafia się w różnych miejscach. Za mała próbka, aby coś stwierdzić. Do tego trzeba by testować na kilku zestawach słuchawek, bo zawsze może się trafić taki, co faktycznie jest bardzo sugestywny i budzi podobne odczucia u wielu osób. Wrzuć do tego zestawu jakieś drogie Abyssy i nie wierzę, że trafią na szczyt listy. ;) Topowym HiFiMANom też to raczej nie grozi. IMO zjedzą je Audeze czy Focale ze średniej półki. Takie Cleary podbiją wiele uszu swoim uniwersalnym dźwiękiem, a do tego świetnie wyglądają. O wyższych (ale wciąż tańszych od wspomnianej konkurencji), modelach Meze nawet nie wspominam. Ogólnie im drożej nie znaczy tym lepiej w audio. Prędzej inaczej. Dla mnie często im bliżej Hi-endu, tym bardziej rozczarowująco. Z paroma wyjątkami.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Zastanowiłbym się dwa razy nad kupowaniem samego wzmacniacza do integry. Lepiej już kupić combo, a nawet warto rozważyć karty dźwiękowe typu AE-5, gdybyś trafił za 400-450zł. Tutaj robotę może zrobić nawet jakiś ciekawszy dongiel na USB przy tej integrze.

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, FeX napisał:

Zastanowiłbym się dwa razy nad kupowaniem samego wzmacniacza do integry.

 

Nie demonizowałbym ich tak. Wiesz jak to jest z tymi grającymi DACami i integrami... najlepiej sprawdzić samemu, bo wiele osób nic nie słyszy, jak nie widzi. Jeśli PC nie będzie siał na audio, to IMO będzie ok w wielu przypadkach. Natomiast brak mocy nie wybacza.

  

39 minut temu, FeX napisał:

Lepiej już kupić combo

 

Pewnie, że lepiej, ale za 500 złociszy będziesz długo szukał nawet w używkach. IMO więcej tu da sam AMP niż DAC ze słabym wzmakiem, a potem można rozbudować, jak się wciągnie w temat. Aczkolwiek, gdyby upolować jakiegoś Aune czy Toppinga w dobrym stanie i dobrej cenie, to bym brał.

 

39 minut temu, FeX napisał:

AE-5

 

Wg mnie też spoko opcja.

 

39 minut temu, FeX napisał:

Tutaj robotę może zrobić nawet jakiś ciekawszy dongiel na USB przy tej integrze.

 

A z tym bym uważał. Po USB można mieć spore zakłócenia już ze źródła, a tanie dongle mają zero mocy plus masę szumów. Wynalazki pokroju DrogonFly od AQ to też lipton.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

ALC887 to jest słaba Integra nawet jak na integry. Jeśli by miał ALC1150 i wyżej to jeszcze można w ostateczności pomyśleć. Wzmacnianie słabego sygnału to rozwiązanie chyba tylko żeby sprawić, ze wymagające słuchawki zagrają.

MH751 wymagające nie są i im mocy nie potrzeba. Wspomniane X2HR też najlepiej się czują bez dużego wzmocnienia i najlepiej w połączeniu z czymś sterylnym.

Nie ma nic z combo? Miałem choćby SBX G6 i to całkiem fajny klocek, wersja B-Stock z gwarancją bywała za nieco ponad 3 stówki. Topping DX1, SMSL M3, nawet od Fiio K3 może nie być złym pomysłem. Ja trafiłem Toppinga DX3Pro+ za 7 stówek (w takiej cenie gorąco polecam) i za tyle do sprzedałem, bo ostatecznie stwierdziłem, że jeszcze pożyję z moim SC808, który nadal ma się dobrze.

Ja osobiście kupując zwykłego dongla VE Abigail za ~10$ wręcz byłem zaskoczony na ile lepiej to gra niż integra ze służbowego Inspirona z ALC3204. Nie wspomniałem nawet o zabawkach od AQ ani DragonFly, więc nie szufladkuj. Miałem to u siebie na testach i nie kupiłbym tego. Jednak jest sporo fajnych dongli w cenie do 200-300zł, które potrafią zrobić robotę zarówno w telefonie, jak i w pececie.

Ciężko doradzać komuś kto totalnie nie wie czego się spodziewać po takiej zmianie sprzętów audio, ale najlepsza drogą jest przekonanie się na własne uszy. Lepszej drogi nie znam. Ja bazuję na nich doświadczeniach, gdzie też zaczynałem od integry i wzmacniacza, ale szybko okazało się, że to Integra nadaje się do wymiany. Także tutaj też bym wolał pójść tą drogą i zmienić po prostu źródło, które umówmy się jest, bo być musi na mobo i żadnych wodotrysków tam nie ma.

PS. Ostatnio, jak patrzyłem co się teraz najczęściej montuje na płytach głównych za 600zł+ to aż boli.







Link to post
Share on other sites

Ten słaby sygnał IMO i tak będzie ok dla wielu ludzi. Tak czy siak, za pięć stówkek można mieć wspomniany nowy AE-5 albo używany Topping czy Aune i będzie git. Mniej gratów, a do tego wygodniej, więc sam wzmak faktycznie bym odpuścił. Pisząc o mocy, myślałem o posiadanych już przez autora Beyerach. Zmienianie słuchawek w ciemno bez odsłuchu to bezsens.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, janek20 napisał:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-dzwiekowa-aim-sc808-h3y

 

Do 600 to ty musisz sobie taka kart kupić.

Zapytaj tylko czy to wersja bez znikania przy restarcie  systemu

 

Ta karta do tych słuchawek również nie ma sensu. Wiem to z tego względu, że miałem DT990 Edition 600Ohm i SC808. Te słuchawki są dość specyficzne i wymagające. Jest bardzo duża różnica między tym, jak brzmią na wzmacniaczach OTL, a na zwykłych tranzystorach i przez ten fakt są dla mnie bardzo nieuniwersalne. Na tyle, że je szybko po kupnie sprzedałem, a kupowałem nowe z myślą, że zostaną na dłużej.

 

Okazyjna cena poniżej 500zł na te słuchawki może być pokusą, może i nawet warto je sobie sprawdzić i potem odsprzedać albo zwrócić :) Sa myślałem, czy ich nie kupować, ale przypomniało mi się, jak szybko się ich pozbyłem.

Link to post
Share on other sites

Bo dla mnie nie grały najlepiej.

 

Edit: To nie są najlepsze słuchawki do 700zł i każdy kto pisze coś takiego po prostu nie zna życia :D Ogólnie to nie są złe słuchawki (choć pewnie nie będzie już mi dane ich posłuchać z lampą, bo może bym zmienił zdanie), ale mając na uwadze ilość słuchawek jaką było mi dane posiadać/posłuchać to DT990 Edition wypadły zwyczajnie blado, co mnie samego zdziwiło, bo zachwytów na forach było sporo.

 

Te słuchawki z Audiolabem MDAC czy też z Aune X1S, czy wspomnianym AIM SC808 nie miały wypełnienia, grały sporą V-ką i to z dość ostrą górą, do tego przy tej V-ce brakowało mi zwyczajnie średnicy, znacznie bardziej niż w DT990Pro..

 

Z samych Beyerów znacznie lepiej brzmiały mi DT990Pro czy też DT150, nie mówiąc już o takich ATH-R70x...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...