Skocz do zawartości

Jaki hub usb ethernet


Recommended Posts

Cześć, 

Z powodu tego, że telewizor ma tylko  gniazdo 100 Mb/s, chciałbym  podłączyć do telewizora,  pod jego usb 3.0. kabel Ethernet aby zwiększyć  jego prędkość/przepustowość zwał jak zwał. Kabel będzie wychodził z portu gigabitowego routera i taki też chciałbym kupić hub/adapter z gniazdem gigabitowym i kilkoma usb min 3.0 do wykorzystania w przyszłości. Prędkość internetu w domu to 300Mb/s.  

Interesuje mnie stabilność łącza i w pełni wykorzystanie tych gniazd bez oszustwa, że gniazdo z nazwy ma jeden giga a obsługuje max 300, czy nawet 100 Mb/s.  Tak wiem, że przy tej prędkości jaka jest teraz w pakiecie i tak tego nie wykorzystam, ale pewnie ten hub przyda się w przyszłości i także do innych zastosowań, a nie chce być wtedy ograniczony  i ponownie kupować pełnowartościowy hub jedno gigabitowy. 

Nie mam pojęcie  na które marki zwracać uwagę, co jest sprawdzone.  Kupiłem kilka kabli z ali firmy Ugreen i w sumie jestem zadowolony, ale może  są inne opcje, tańsze i na pewno nie gorsze. Coś takiego:

 

https://allegro.pl/oferta/adapter-hub-usb-3-0-ethernet-rj-45-usb-c-usb-pd-13892738331

 

Z góry wielkie Dzięki za ewentualną pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Telewizor nie potrzebuje więcej niż 100Mb/s internetu. W jakiej sytuacji miałby wykorzystywać szybszy internet? Nawet sprawdziłem 2 pliki 8k z YT: jeden ma bitrate 16, drugi 31Mb/s.  Druga sprawa, TV to nie komputer i nie możesz podłączyć pod USB dowolne urządzenie, bo go nie obsłuży. Myszka, klawiatura - zgadza się, ale takie udziwnione jak LAN na USB - zapomnij. Skąd TV ma mieć sterowniki?

 

Kiedyś, jak starsze TV miały tylko LAN w standardzie, to można było dokupić WiFi na USB przykładowo do samsunga. Był to dedykowany model producenta kila razy droży, niż standardowy (do kompa), bo producent tylko takie sterowniki zaimplementował, żeby dobrze zarobić.

 

Tak więc pomysł jest bez logicznego uzasadnienia i niewykonalny.

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyjaśnienie. Do tej pory nie miałem smarta, tv ponad 10 letni (ale teraz nowy idzie w drodze),  jest kablówka, nie dokupywałem  żadnego tv boxa, czy inne google na usb, więc nie mam za bardzo doświadczeń. Ale wiele razy przewinęło mi się w internecie, że niby jakość się poprawiła,  brak zacięć, własnie z powodu użycia lepszego netu za pomocą WiFi 6 niż sygnału, który szedł przez kabel 100 Mb/s

Link to post
Share on other sites

Ja mam TV podłączony przez LAN 100Mb, chociaż przez WiFi ma lepsze transfery. Sprawdzałem na wbudowanej przeglądarce. Żadnych przycięć i tym podobnych nie doświadczyłem. Internet w domu 500Mb. Podłączyłem kablem, bo pod szafką TV mam switch, to co mu będę żałował.

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz dzięki. Chciałbym podłączyć do tego usb 3.0 w tv dysk SSD do nagrywania programów, jakąś klawiaturę do  wygodniejszej obsługi smarta, myszkę i żeby jakiś port był jeszcze wolny. Czy będzie to możliwe za pomocą jakiegoś switcha. czy hub wystarczy? Jeżeli tak, to co polecasz sprawdzonego, niedrogiego? Fajnie żeby nie wisiało to z portu usb, żeby kabel był dłuższy i można było schować do szafki.

Czy prądu nie zabraknie jeżeli naraz będę z tego korzystać?

Edytowane przez morfeusz1805
Link to post
Share on other sites

Jeżeli tak mówisz, to  raczej odpuszczę sobie zwiększenia transferu do tv. Zamówiony jest TCL z jednym tylko usb 3.0. Z tą klawiaturą  z touchpadem to dobry pomysł, po co dodatkowa myszka. Jaki to dokładnie model? Przewodowa, czy bezprzewodowa?

Więc niestety będę  potrzebował więcej  portów usb, dlatego bez huba/adaptera, czy innego urządzenia rozszerzającego porty usb nie obejdzie się.  Zaproponujesz coś?  Nie wiem, nie znam się na tym za bardzo, a chciałbym aby to dobrze działało. 

Edytowane przez morfeusz1805
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...