Skocz do zawartości

Upgrade gpu przyniósł gorszą wydajność niż była.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

W dniu 24.09.2023 o 16:53, Rebelmind napisał:

Dlatego, że hw info pokazuje taktowanie per kanał. Twoje DDR4 działają dwunałowo, czyli masz 3200 MHz.

Muszę wtrącić moje 3 grosze. hw info pokazuje taktowanie, czyli jak szybko sygnał zmienia stan z 0 na 1 i 1 na 0 (czyli cały okres sygnału taktującego) DDR -> Double Data Rate -> pracuje na zboczu narastającym (czyli gdy sygnał zmienia się z 0 na 1) i opadającym (czyli kiedy sygnał zmienia się z 1 na 0). Stąd efektywnie podwójny transfer danych względem taktowania. DDR pracujący z częstotliwością 1600 MHz osiąga efektywnie 3200 MT (Mega Transferów). Ilość kanałów (czyli dual channel) odpowiada za maksymalną szerokość magistrali, czyli jak masz 1 kanał ddr4 (po prostu jedna kość RAM wsadzona w płytę główną) wtedy szerokość magistrali to 64 Bit, przy dwóch kanałach to już 128 Bit.  Maksymalna prędkość przesyłania danych do RAM to właśnie iloczyn szerokości magistrali i efektywnej częstotliwości przesyłania danych (czyli ta wartość wyrażona w MT).

 

Ale się rozpisałem. TLDR; 1 kość też może pracować z prędkością 3200 MT, ale będzie wolniejsza od dwóch kości pracujących w dual channel i 3200 MT.

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.09.2023 o 16:53, Rebelmind napisał:

Długo czekałem aż ktoś jeszcze na to trafi :D Otóż kolega, jak już trafnie zauważyli poprzednicy, ma CPU bottlenecku w csgo. Ale najciekawsze jest co innego: narzut sterownika Nv na procesor. Swego czasu hardware unboxed miało o tym głośny materiał - którego ani tech Jezus, ani tpu ani nikt inny nie zweryfikował. 

ryzen 5 5600x zrobił robotę, fps w cs2 już wydają się być w normie po krótkich testach w GTA 5 również skok fps, lecz ciągle wydawało mi się że będzie więcej. karta ciągle nie widziałem żeby była na 100% użycia ale odpalilem to gta tylko na kilka minut. Pewnie delikatny bottleneck ciągle jest, mimo wszystko dużo lepiej niż było. Jedyne co mnie zastanawia to jakieś durne mikro lagi, ścinanie gry na pół sekundy w losowych momentach, w csgo i kilku innych grach mam tak juz chyba 1.5 roku. Chyba jedyne co możecie mi polecić to update wszystkiego co się da i ewentualnie format, jak ktoś ma lepszy pomysł to po pierwsze się zdziwię a po drugie chetnie poslucham. Generalnie to mój problem uważam za rozwiązany dziękuję wam wszystkim.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...