Skocz do zawartości

Składak, kręcą się wiatraki i nic więcej


Recommended Posts

Cześć

 

Składam domowy zestaw:

 

1) ASRock Z97X KILLER Fatal1ty Z97 LGA1150

2) Be Quiet! POWER ZONE 650W 80PLUS Bronze

3) Intel Core i5-4690K

4) Crucial Ballistix Sport XT 16GB/1600 (2x8GB)

5) MSI Radeon RX 480 GAMING X 8GB

6) Chłodzenie procesora ENDORFY FERA 5 EY3A005

7) Dysk LEXAR NM620 1TB SSD (na płycie jest port M.2)

 

Objawy i podjęte działania:

1) Po włączeniu, wszystkie wiatraki się kręcą, na procku też i nic więcej...

2) Monitor nie wykrywa obrazu, wyłącza się by oszczędzić energię, podłączałem HDMI i DVI pod płytę główną, to samo.

3) Płyta główna nie piszczy, nie widać żadnych świecących ledów.

4) zmieniałem kości ram solo po różnych portach

5) sprawdzałem czy dysk na bank dobrze wpięty pod M.2

6) po wyłączeniu kompa słychać, że w zasilaczu, kręci się wiatrak, i kręci się bezpośrednio podpięty do zasilacza wiatrak ze świecącymi LEDami, nie sprawdzałem jak długo, wyłączałem zasilacz przełącznikiem

7) Resetowałęm bios zworkami, wyjmowałem baterię i trzymałem power przez minutę na wyłączonym kompie, też nic...

8) wyjąłem kartę graficzną, bez zmian.

 

Nie mam więcej pomysłów, części wcześniej działały, ale przeleżały kilka lat w szafie w pudełkach.

Zastanawiam się czy padła płyta, czy padły kości ram, czy może walnięty zasilacz.

Będę testował kości ram u kogoś kto ma DDR3, jeżeli są OK to obstawiam, że płyta padła.

Podłączę też całość pod nowy zasilacz, żeby wykluczyć problemy przepięciowe w zasilaczu z zestawu...

 

Mieliście podobny przypadek???

 

Pozdr

RS

Edytowane przez Rainer
Link to post
Share on other sites

Płyta nie piszczy - jak rozumiem masz głośniczek zamontowany? Muszę zapytać :D
W instrukcji brak jakichkolwiek wzmianek o kodach LED do rozwiązywania problemów, więc może ten typ tak ma i tylko na pikanie można liczyć.

 

Druga sprawa, masz BIOS zapasowy, możesz spróbować z niego skorzystać.

image.png.cc15c786bc9259ee2195879004276acd.png

Edytowane przez wid3l3c
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Mobo ma swoje układy, to nie jest tak że nagle całe pada :P jak płyta nie daje oznak życia poza wentylatorami to duże prawdopodobieństwo że BIOS zdechł. Możesz zobaczyć na układzie miernikiem czy dostaje 3.3V (schemat w necie). Ale najpierw tak jak wyżej, zobacz czy drugi BIOS zadziała, jak nie to dopiero sprawdź kość tylko zwarcia nie zrób ;)

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podłączyłem inny zasilacz, płyta główna nawet wiatrakiem nie zakręciła, tylko coś pykło w nowym zasilaczu i tyle...

W dniu 21.09.2023 o 10:51, mlekolak napisał:

Podrzuć do serwisu na reflash biosu, ew niech sprawdzą napięcia. Myślę że do uratowania jednak, skoro sama z siebie zdechła nie może być tragedii ;) 

Szukałem, ale wszyscy z chęcią zrobią reflash biosu do laptopa, do PC nie ma chętnych :( chyba pozostaje opcja kupienia, nowej używanej.....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...