Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja bym raczej w E18 + DDR + 176l TLC microna szedł, więc KC3000, lub fury, czy 530 firecuda
https://www.x-kom.pl/p/691108-dysk-ssd-kingston-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-kc3000.html
https://www.pepper.pl/promocje/dysk-ssd-seagate-firecuda-530-2tb-717915

ewentualnie LEGEND 960 / 960 MAX jeśli by był na promocji zwykła 960 tez ok, tylko mało opłacalna, bo bez radiatora a kosztuje prawie tyle samo co 960 MAX. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

E18 lepiej wygląda w testach z 176l TLC microna, ma równiejsze wyniki od SM2264. 

Ogólnie możesz poszukać recenzji obu i porównać. 

KC3000 nie ma radiatora, ale taki zawsze można dołożyć, gdyby występowały problemy z temperaturami, bądź jest już na płycie. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, kokosnh napisał:

E18 lepiej wygląda w testach z 176l TLC microna, ma równiejsze wyniki od SM2264. 

Ogólnie możesz poszukać recenzji obu i porównać. 

KC3000 nie ma radiatora, ale taki zawsze można dołożyć, gdyby występowały problemy z temperaturami, bądź jest już na płycie. 

Ok, więc faworytem zostaje kc3000, zwłaszcza po kodzie rabatowym @anemus:). Być może dziś wieczorem kupię. 

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, kokosnh napisał:

A co w nich dziwnego? Słabego kontrolera nie obejdziesz pSLC. Widać to najlepiej na następnej stronie przy badaniu pSLC. Widać tą nierówną walkę kontrolera z opróżnianiem pSLC. Widać to też w teście wielozadaniowości na PPC. Ma zaletę, że oszczędnie obchodzi się z energią (zaleta upakowanych kostek). To nawet dobre kostki z budżetowym kontrolerem. Jeśli ktoś idzie w pojemność czy cenę, a nie maksymalną wielozadaniową wydajność w typowym użytkowaniu (nie będziemy dociskać dysku) to może nie być zła opcja. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jakie są nasze priorytety. 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, yrgna napisał:

Podobno Lexar często zmienia podzespoły i się pogarszają nowe partie, prawda?

prawda, ale to głównie tańsze modele, tutaj z tego co wiem, nadal oryginalna specyfikacja. 

Z drugiej strony, to już jest budżetowy kontroler dramless od Maxio i NAND od YMTC, więc na co niby zmienią... (no niby da się na gorsze modele zmienić, np kontroler na gorszy, czy NAND na QLC, ale wtedy by nie dobili do specyfikacji)

Link to post
Share on other sites

W sumie Xtracking 3.0 (EET1A) bym nie demonizował. W teorii szybsze od B47 (ONFI 5.0/232L, sklejka jak w Fortisach) i dają na nie nawet sensowne TBW więc znaczy w miarę trwałe. Też przeszli na CF (Micron w sumie na swoją wariację RG)

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, yrgna napisał:

Podobno Lexar często zmienia podzespoły i się pogarszają nowe partie, prawda?

Nie słyszałem zeby rozrobili paździerz.Kupiłem ostatnio lexar 620.

Kreci wajchą na 800MB/s wiec do paździerzy mu daleko.Temperatury czy to pulpit czy przerzucanie plików 39stopni.Oby wszystkie takie były

Link to post
Share on other sites

Btw, napisałem do xkomu w sprawie tych dwóch kodów. 

Można to zrobić, ale trzeba zamówienie bezpośrednio u nich złożyć telefonicznie. 

Chyba kupię tego lexara z radiatorem. 

Będzie to drugi dysk na gry i do obróbki filmów w davinci resolve. 

Potwierdźcie tylko proszę że to nie jest najgorszy wybór w tej cenie? :)

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Kawabonga napisał:

Btw, napisałem do xkomu w sprawie tych dwóch kodów. 

Można to zrobić, ale trzeba zamówienie bezpośrednio u nich złożyć telefonicznie. 

Chyba kupię tego lexara z radiatorem. 

Będzie to drugi dysk na gry i do obróbki filmów w davinci resolve. 

Potwierdźcie tylko proszę że to nie jest najgorszy wybór w tej cenie? :)

Najgprszy nie jest, ale ten Lexar chyba nie ma DRAMU w porównaniu do Kingstona.

BTW. nie możesz użyć dwóch kodów robiąc dwa zamówienia? Mi pisali że w jednym zamówieniu dwóch kodów się nie da.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

 

22 godziny temu, Kawabonga napisał:

Potwierdźcie tylko proszę że to nie jest najgorszy wybór w tej cenie?

Za 380zł w promocji super, 120zł do kingstona kc3000 dopłata nei ma sensu. Brak dram ale bufor slc w codziennym użytkowaniu pozwala na transfery takie jak by był:)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, yrgna napisał:

Najgprszy nie jest, ale ten Lexar chyba nie ma DRAMU w porównaniu do Kingstona.

BTW. nie możesz użyć dwóch kodów robiąc dwa zamówienia? Mi pisali że w jednym zamówieniu dwóch kodów się nie da.

Tańszy Radiator do dysku dodaje się tylko z dyskiem, nie można zrobić osobno zamówienia na dysku z kodem i na sam radiator osobno. 

Zadzonie do nich i złożę zamienię. Radiator z 69 zł z kodem kosztuje chyba 25 albo 29 zł 

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.09.2023 o 11:48, Kawabonga napisał:

Będzie to drugi dysk na gry i do obróbki filmów w davinci resolve. 

 

7 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Brak dram ale bufor slc w codziennym użytkowaniu pozwala na transfery takie jak by był:)

No nie wiem, przerzucanie dużej ilości danych w davici może to zrobić sporą różnicę. Nie neguję że będzie jakaś kosmiczna różnica, ale jakaś może być.

 

KC3000 wcale się tak mocno nie grzeje. Po robieniu backupu, gdzie przerzucane jest przez niego 80GB małych plików temperatura na małym, płaskim radiatorze od MSI Tomahawk ma max 50-54*C, nie wiem czy to jakaś tragiczna temperatura. Moim zdaniem nie.

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem Lexara NM790 za 379zł. 

Aktualnie filmy w Davinci obrabiam na dysku ADATA SX8200PNP PCIe 3.0, 512.1GB i jest ok, więc na PCIe 4.0 bedzie pewnie lepiej nawet bez wbudowanego dramu.

Niestety nie da się zastosować kodu promocyjnego na radiator i na dysk nawet telefonicznie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...