Skocz do zawartości

RTX 3080 AORUS Karta 100% używania 50°C


Recommended Posts

Mam problem z kartą graficzną rtx 3080 od aorus nie wiem co się dzieje pokazuje 100% używania w menadżerze zadań a w lidze mam 50 fps normalnie mam około 160-200 proszę o pomoc na pulpicie użytkuje mi 50% nie wydaje mi się to normalne szeczególnie że to nie jest jakaś słaba karta tylko rtx 3080 procesor ryzen 5 1600x też na 100% chodzi zawsze nawet na pulpicie ale u niego to normalne (chyba) tylko coś się z kartą zepsuło dysk mam ten szybki m2 2tb a ramu mam 16gb i zaznacze też że mam wszystkie aplikacje w tle autostartu i wszystko co tylko możliwe i niemożliwe co się dało wyłączyć to powyłączałem bo po co mi to jak ten komputer to tylko do grania jest proszę o pomoc!!! 

A i jeszcze chce napisać że mam mnóstwo od miliona plików svchost w menedżerze ale robiłem wielokrotnie skanowanie pełne i szybkie defenderem i nic nie wykrył nie chce instalować innych bo obciązają komputer. Gry mam tylko oryginalne żadnych craków ani nic na strony żadne zawirusowane nie wchodzę ani nic podobnego więc wirusa nie mam raczej

Też robiłem z pendrive nowego windowsa ale nic to nie dało mam windows 10

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, janek20 napisał:

Zacznij od zmiany procesora  na 5600x

Sądzisz że to coś pomoże moim zdaniem i tak to jest zbyt słaby procesor na rtxa 3080 będzie to aż 33.7% ze bottlnecku ze strony procesora przy wymianie na 5600x.  Mając 1600x jest to 44.4% około 10% zwiększania wydajności nie da to za wiele przy tym że jeszcze musiał bym ten procesor kupić a on darmo nie kosztuje.

3 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Jw procesor za słaby do tej karty graficznej, jaką masz płytę główną i ram?

16 gb balistix 3200 mhz chyba ale mam 2666 mhz tylko bo nie umiem więcej włączyć miałem problem że wyświetlało mi się 8gb z 16gb bo reszta była zarezerwowana ale oddałem komputer do naprawy i mi to zrobili bo wy nie potrafiliście zrozumieć dlaczego tak się dzieje i jak mi z tym pomóc. A płytę mam Gigabyte B450M GAMING Micro ATX.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Alanix napisał:

proszę o pomoc na pulpicie użytkuje mi 50% nie wydaje mi się to normalne szeczególnie że to nie jest jakaś słaba karta tylko rtx 3080

 

E "fahofcy" z bożej laski, gość pisze ze ma użycie karty na pulpicie 50%!!! pisze ze ma tez od ch**a procesów nie wiadomo skąd. 

Oczywiście w takim razie trzeba zmienić procesor, lo jezu, może kupcie se konsole najlepiej cos retro.

A ty synek, weź przeinstaluj system, ale przeinstaluj, formatując dysk a potem zobacz efekty.

Za slaby procesor będzie miał tylko i wyłącznie wpływ na prace twojego sprzętu w grach i aplikacjach które potrzebują mocy, nie ma to żadnego wplywu na prace sprzętu na "pulpicie" a zwłaszcza karty graficznej.

 

 

11 godzin temu, Alanix napisał:

 ryzen 5 1600x też na 100% chodzi zawsze nawet na pulpicie ale u niego to normalne (chyba)

Nie to nie jest normalne, ten cpu to odpowiednik i7 7700, a to zupełnie normalny jeszcze procesor. Nie instaluj 

Masz cos w tle uruchomionego co ci wpierdala zasoby, przeinstaluj jeszcze raz i nie uruchamiaj/instaluj tego co zazwyczaj instalujesz, zostaw tylko gry za wyjątkiem tych które ściągałeś z "zatoki". A najlepiej to po zainstalowaniu sterowników zobacz jak wyglada praca systemu,  potem zainstaluj Steama czy co tam masz i sprawdz jeszcze raz.

  • Lubię to 1
  • Haha 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak magiczny kalkulator wyliczył 10% poprawy z 1600x do 5600x to nie mam więcej pytań:) Nie patrz na kalkulatory

 

Widziałem że instalował windowsa ale co by nie robił do 1600x to za słaby proc do 3080. To była czysta instalacja?

 

Ram 2666 chodzi tylko to kolejny problem z 5600 pójdzie pewnie 3200 na 99%.

 

Zrób aktualizacje biosu przed zmianą cpu

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak, najpierw należałoby rozwiązać problemy z OS zanim będziesz robić jakiekolwiek modyfikacje sprzętu. To nie jest normalne, że procek jedzie zawsze na 100% w pulpicie, ani to że ryzen 5 1600x + RTX 3080 ma w lolu 50FPS. Ten procek aż takiego botlenecka nie wprowadza, nawet taki i5 2400 w tej grze wyciągnie więcej FPS. 

 

Chwilę po instalacji czystego systemu zaczynają się aktualizacje, indeksowanie, itd, więc to normalne, że początkowo nawet w pulpicie komputer mieli i ma obciążenie cpu na 100%. Po jakimś czasie to wszystko powinno jednak ustać i normą jest obserwowanie ok 5% obciążenia CPU na pulpicie (pod spodem widnows dalej sporo rzeczy robi). 

 

Najłatwiejsza opcja, to zrobić backup ważnych rzeczy i potem pełen format dysku. Zainstalować czystego windowsa - obraz zrobiony narzędziem microsoftu, wszystkie sterowniki, aktualizacjie itd. Potem sprawdzić jak działają gry.

 

Co do ramów -> to należy włączyć profil XMP / DOCP. Od razu ostrzeżenie, jeżeli się komputer nie włączy po włączeniu tego, to poczekaj dłużej :) Jeżeli dalej się nie uruchomi, to wyciągnij na chwilę bateryjkę z płyty głównej i włóż ją z powrotem. 
image.png.ab96c8855e847e553d46e70378f0243c.png

Na koniec, jak już stwierdzisz, że karta w grach się nudzi bo procek jednak ogranicza FPS, to wtedy przyjdzie pora na upgrade procesora. Dobrą opcją jest polecany tu kilkukrotnie 5600X lub nawet jak byś chciał wycisnąć max, to nawet 5800X3D, który jest świetnym do grania prockiem. Przed wsadzeniem nowego procka konieczna będzie jednak aktualizacja biosu, być może nawet kilkukrotna. Czemu? Taka wersja np F40 wymaga by mieć wcześniej bios w wersji F32. Czemu, nie wiem, zalecenie Gigabyte.
 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Etranger napisał:

E "fahofcy" z bożej laski,

 

10 godzin temu, Alanix napisał:

miałem problem że wyświetlało mi się 8gb z 16gb bo reszta była zarezerwowana ale oddałem komputer do naprawy i mi to zrobili bo wy nie potrafiliście zrozumieć dlaczego tak się dzieje i jak mi z tym pomóc.

Fachowcy to go mieli 2 dni temu a teraz jest kolejny temat

Ryzen 1600 to sie nadaje do gtx 1060

4 godziny temu, Etranger napisał:

ten cpu to odpowiednik i7 7700

 

 

bywa a nie jest

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Etranger napisał:

Nie to nie jest normalne, ten cpu to odpowiednik i7 7700, a to zupełnie normalny jeszcze procesor

:hahaha:

 

Jasne. W gry tyłu LOL, CSGo da się grać w 1080p, tyle że w NORMALNYCH warunkach to ten 3080 wypluje tyle samo fps co gtx 1070. Jasne, trzeba zacząć od wyczyszczenia systemu, wyłączenia koperek w tle itp, ale też nie masz po co zaginać rzeczywistości.

 

R5 1600x w premierowych testach gier wypadał na poziomie i5-6400/i3-7200 przez niskie zegary, opóźnienia w komunikacji między rdzeniami i tragicznie niską obsługiwaną szybkość ram. Poziom i7 Kebab to on w programach mógł zaoferować co najwyżej. 

 

Co zaś się tyczy cyferek: 5600x był w 1080p średnio szybszy od 1600 (nonX) o ~78% (średnia z 35 gier wg testu HU) ale bywały też tytuły, gdzie robiło się 100-120%. Mając 3080 wymiana na 5600/5600x wysoce wskazana. 

Link to post
Share on other sites

Janek, umyj se luloka to może zaczniesz kojarzyć fakty.

Nikt a zwłaszcza ja, nie pisał ze odpali na tym sprzęcie ostatnie tytuły AAA w 4k i 120 fps.

Natomiast, pytający wyraźnie zaznaczył ze w tym momencie wymiana CPU wychodzi raczej słabo finansowo u niego, a gdybys raczył czytać cos więcej jak fora w Internecie to pewnie dotarło by do ciebie ze facet ma 100% użycia procesora w momencie kiedy nic nie robi, a dodatkowo jego GPU tez nic nie robiąc używane jest w 50%.

Ja zakładam ze ma jakaś koparkę, dla tego pisałem mu żeby odpuścił instalowanie czegokolwiek niekoszernego.

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, janek20 napisał:

bywa a nie jest

Konto randoma z YT z 242 subów (nie tysięcy jakby ktoś się zastanawiał, słownie: "dwieście czterdzieści dwa") źródłem wiedzy absolutnej i chłopskiego rozumku. To jak najbardziej odpowiednik i7-7700, więc skończ bredzić i wreszcie #usunkonto, zamiast wprowadzać ludzi w błąd każdym swoim postem. To forum traci wiarygodność przez takich dzbanów jak ty.

perfrel_1920_1080.png.ea26ecf7125b5249abee9b349eabe908.png

4 godziny temu, Rebelmind napisał:

R5 1600x w premierowych testach gier wypadał na poziomie i5-6400/i3-7200 przez niskie zegary, opóźnienia w komunikacji między rdzeniami i tragicznie niską obsługiwaną szybkość ram. Poziom i7 Kebab to on w programach mógł zaoferować co najwyżej. 

Z Samsungami B-Die były od początku całkiem kompatybilne i 3200 CL14 nie było jakimś wielkim wyczynem niedługo po premierze. Niskie zegary to były w R7 1.gen, ale można je zniwelować OC do 4,0-4,1 ghz na praktycznie każdej jednej płycie B350 i w górę.

 

Poza tym uważam że @Etranger ma rację i należy tu zacząć od ogarnięcia systemu, bo coś ewidentnie jest nie tak. 1600x+3080 dalekie od optymalnego połączenia, ale powinno być znacznie lepiej niż jest.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, zbiku90 napisał:

To jak najbardziej odpowiednik i7-7700

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/2875-amd-r5-1600x-1500x-review-fading-i5-argument/page-4

 

No bardziej i5 - 7600k.

 

Do i7-7700 to mu daleko w grach, trochę przesadzacie:)

 

Co nie zmienia faktu że z systemem coś jest nie tak i że 1600x będzie cisnąc w dół ta 3080 jak szalony:)

 

W nowszych grach to jeszcze bardziej będzie widać:

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ale to jest porównanie 7600K po OC z 1600. Porównaj w nowych tytułach 1600X po OC z 7600 i wyjdzie pewnie podobnie. A może i lepiej bo nowe gry coraz częściej wykorzystują powyżej 4 wątków.

5 minut temu, janek20 napisał:

Daj spokój power pointowe test od ludzi którzy siedzą w kieszeni a później sie przerzucają kto i jak jest niejasno finansowany xD

No wiadomo, konto z 242 subów bardziej wiarygodne od HUB z milionem subów i sławą na cały świat. Twoim zdaniem pewnie kolejny spisek jak "preparat", lądowanie na księżycu czy okrągła ziemia. Weź pigułki, bo ci się pogarsza ostatnio.

Link to post
Share on other sites

 

GN też testował, ale nie ma się co kłócić o starego złoma. Revisited różne kiedyś przeglądałem i taki 1600x wcale się nie starzał dobrze. Wiele wątków może wspierają ale min FPS często słabe są bo jedne wątek kulawy.

 

Do autora ogarnij system i zbieraj na Ryzen 5600:)

 

amd-r5-tww-benchmark.png

Link to post
Share on other sites

O czym tu mowa.Wystarczy zajrzeć w ostatnie  5 lat w temat awarii na polskich forach it , w tematy typu mało fps gdzie był głównym aktorem Ryzen 1600 a gdzie I 7700K  ale o tym mózg też nie pomyślał xD

Tylko sponsorowane wklejki albo krzywe testy mu w głowie  xD

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, wrobel_krk napisał:

Wiele wątków może wspierają ale min FPS często słabe są bo jedne wątek kulawy.

Akurat w tym przykładzie lepsze od i5 7gen :P

7 minut temu, wrobel_krk napisał:

Do autora ogarnij system i zbieraj na Ryzen 5600:)

Tu się zgadzam, ale z naciskiem na odpowiednią kolejność ;)

 

Poza tym uważam że janek20 powinien usunąć konto.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

No dobra a jak bym chciał jednak wymienić ten procesor na lepszy to nie wydaje mi się żeby ryzen 5 wystarczył na to ja bym raczej chciał zmienić płytę kupiłem ją za 100 złotych na allegro i przyszła do mnie w dość opłakanym stanie i mam ją do teraz. Ja tego rtxa montowałem to na styk dosłownie musiałem wszystkie kable powyginać na siłe albo odpiąć bo mi sie karta nie mieściła zasilacz mam 700W silentumpc bronze i właśnie mam wątpliwości co do tego jak ta karta będzie działać z ryzenem 5 tym lepszym jak kupie tego ryzena to znowu mi wymyślicie że coś innego lepszego i tak w kółko pewnie a pieniądz to pieniądz ciężko jest coś potem sprzedać chyba że za pół darmo ale to się raczej nie opłaca. Dlatego ja bym chciał już się nastawić na kupno takiego procesora i płyty które sprostają w 100% temu rtxowi. Tak samo doradzili mi znajomi żebym kupił 3050 z gwarancja na czas uzbierania kasy na lepszy sprzęt i kupiłem i teraz nie mogę go sprzedać już z 2 miesiące za 800 złotych jest na gwarancji jeszcze i nikt mi go nie chce kupić a mam najniższą cenę na allegro kupiłem go za 1200 I NIE IDZIE GO SPRZEDAC. Nie wiem też czemu tak się dzieję że mi chodzi tak ten komputer dziwnie nie wiem czy podkreśliłem to że skanowałem komputer pod względem wirusów ale i tak nie mogły się one znaleść w żaden sposób bo ja nic na nim nie mam poza riotem, steamem, epiciem, programem od myszki i GCC to tyle co mam na tym komputerze nic więcej nie mam system instalowałem NA CZYSTO system jak miałem stary dysk ale i tak teraz mam nowy dysk zmieniony więc tym bardziej to nie jest możliwe żeby coś takiego się mi tam stało tak samo wszystko co się dało wyłączyłem co mogło by mi spowolnić w jakiś sposób komputer więc nie wiem z czego to się bierze komputer czyszczę regularnie nie dawno też była wymieniana pasta nic się nie grzeje i w tym moje wątpliwości wszystko jest ciche a karta normalnie w lolu pracowała na około 30% a tak to pracuje na 100% z temperaturą 50 no a na 100% powinna pracować z temperaturą 80-90.

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Alanix napisał:

Tak samo doradzili mi znajomi żebym kupił 3050 z gwarancja na czas uzbierania kasy na lepszy sprzęt i kupiłem i teraz nie mogę go sprzedać już z 2 miesiące za 800 złotych jest na gwarancji jeszcze i nikt mi go nie chce kupić a mam najniższą cenę na allegro kupiłem go za 1200 I NIE IDZIE GO SPRZEDAC.

Za 600 może jakiś fan marki łyknie, te karty to była padaka już w momencie premiery. Znajomych już może nie słuchaj w takich sprawach.

Włącz menedżer zadań, posortuj po zużyciu procesora i wrzuć screena.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...